• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PREDNJI TRAKTORSKI UTOVARIVAČI i priključni alati

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Jedan zanimiljiv priključak za utovarivač, s time da prihvat može biti i za ostale načine kopčanja.

Korpa za beton ili silažu.




 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Slicnu stvar ima i JCB


mjesalica-beton-jcb-slika-8080956.jpg
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
To je neka vrsta mješaone?Pretpostavljam da je pogon preko hidromotora

Miješanje joj nije prvenstven cilj, već transport i bočno pražnjenje. Napravili smo ih nekoliko komada u građevinske svrhe, za mjesta gdje je bilo moguće dostaviti beton samo sa traktorom i nakon toga ga precizno dozirati na potrebno mjesto. Isto tako se može koristiti i za doziranje hrane u štalama.
Dno i puž su iz hardoxa, a pogon preko hidromotora.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A utovar silaže ili visoko vlažne kukuruzne silaže zrna??? Jedino ručno ili sa drugim utovarivačem :)
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Moguće je izraditi oblik poput klasične korpe za utovar koja se onda na taj način može puniti, međutim slike su stavljene od modela kakve smo radili.
Imate npr. radove betoniranja na terenu gdje ne možete sa mikserom, tada je mikser napuni sa betonom gdje može ili se beton može miješati direktno u njoj i transportirati na mjesto doziranja.
Situacija kod kupca je bila slijedeća:
- kupac vrši montažu solarnih elektrana i mora betonirati cca. 20 000 temeljnih ploča za stupove, a na teren ne može sa mikserom, tada korpu napuni kod miksera i beton bilo gdje i precizno dozira u rupu, doslovno se vozi od rupe do rupe i samo ispušta beton u njih

Nadam se da sam Vam uspio pobliže objasniti namjenu korpe, s time da se isto tako može koristiti i u poljoprivredne svrhe za ishranu itd...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma jasna je meni namjena te korpe, u svakom slučaju vrlo zanimljiv dodatak!
 

jesse

Član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
157
Susjedu prije mjesec dana pukao onaj utovarivač od motorrada i to na onoj cijevi što spaja lijevu i desnu stranu.I zove onog usranog Željka već više od 3 tjedna i neće se javiti na telefon,a jedno vrijeme je i telefon bio iskopčan,u međuvremenu je i utovarivač počeo visiti na lijevu stranu kad ga je rus malo više stisnuo u đubre.I izgleda da je onaj moj post imao efekta jer je maknuo sve oglase sa njuškala i čujem na sajmu da naziva ljude kojima je prodao utovarivače i pita tko je to napisao jer više nitko ništa ne uzima od njega.Eto što reći osim da mi je drago.Nadam se da ću moći slikati nešto sutra jer mu idem pomoći dizati grede.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
dečki za žalbe imate udrugu potrošač , ovo nije fer ..čovjek plača porez , hrani invalide , školuje nam djecu ..gradi vrtiče .
 

jesse

Član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
157
Danas svi guze seljaka pa nema potrebe da to napravi i ovaj lopov,seljak u ova teška vremena gleda da prođe što jeftinije ali je to na kraju puno skuplje.Uglavnom ovaj čovjek je premazan svim mastima i jednom kad vam nešto uvali više ga nikada nećete vidjeti.Tako i u ovom slučaju,dao je dvije godine garancije na svoj "proizvod" i kad je čovjek htio naplatiti tu garanciju ovaj se više ne javlja na telefon.Jbg tako i ja mogu sklepati komad željeza i dati doživotnu garanciju a kad me netko zove da mi kaže da se raspalo onda mu se ne javiti
 

jesse

Član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
157
Dakle firma koja je ovo napravila se zove MOTORRAD VIROVITICA,http://www.njuskalo.hr/korisnik/motoirrad

http://www.hrvatski-poslovni-subjek...rojeva-cemernica-virovitica-|-motorrad-d-o-o- Evo obećanih slika,na prvoj je ploča koja se kopča na nosač na traktoru i vide se "varovi" koji su popikani i varovi na cilindrima koji su malo nabacani,i naravno na zadnjoj je "treći hidraulični krug"

još malo profesionalnosti na djelu,na prve dvije slike se vidi da je pukla cijev koja drži lijevu i desnu stranu utovarivača,inače spajana je iz tri komada valjda da ne baci komadičke koji su mu ostali od prijašnjih utovarivača.Ovo je gazda sam zavario jer mu se koji je to napravio nije htio javiti na telefon,a nije ga bilo ni doma dok je otišao k njemu

na prvoj se vidi da čavao drži klin da ne ispadne,druga je puknuti nosač odozdola na traktoru,na trećoj nosači stružu po sponi od volana,na zadnjoj cilindri zapinju kad se korpa skroz otvori

hidraulika curi i to na veliko
 

Prilozi

  • ut1 (2).jpg
    ut1 (2).jpg
    28.2 KB · Pregleda: 227
  • ut2.jpg
    ut2.jpg
    36.1 KB · Pregleda: 236
  • ut3.jpg
    ut3.jpg
    57.9 KB · Pregleda: 217
  • ut4.jpg
    ut4.jpg
    81.9 KB · Pregleda: 225
  • ut5.jpg
    ut5.jpg
    33.6 KB · Pregleda: 213
  • ut6.jpg
    ut6.jpg
    28.2 KB · Pregleda: 202
  • ut7.jpg
    ut7.jpg
    45.5 KB · Pregleda: 198
  • ut8.jpg
    ut8.jpg
    67.1 KB · Pregleda: 183
  • ut9.jpg
    ut9.jpg
    53.8 KB · Pregleda: 216
  • ut10.jpg
    ut10.jpg
    38 KB · Pregleda: 195
  • ut11.jpg
    ut11.jpg
    82.3 KB · Pregleda: 201
  • ut12.jpg
    ut12.jpg
    63.7 KB · Pregleda: 190
  • ut13.jpg
    ut13.jpg
    81.9 KB · Pregleda: 198
  • ut14.jpg
    ut14.jpg
    29.4 KB · Pregleda: 167
  • ut15.jpg
    ut15.jpg
    32 KB · Pregleda: 178
  • ut16.jpg
    ut16.jpg
    48.4 KB · Pregleda: 160
Posljednje uređivanje od moderatora:

jesse

Član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
157
iz razloga što je bilo obećano nešto sasvima drugo ali se ovaj lopov smudrio pa mu ga je dostavio navečer u 9 sati po mraku i dao mu izdatnicu da potpiše,i hebiga po mraku se ništa nije vidjelo pa je ovaj i potpisao.Drugi dan kad je vidio bilo je kasno
 

jesse

Član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
157
Netko mi stalno mješa slike pa mi ne idu po redu kako sam opisao.Ali da jako je loše napravljeno,sjećam se kao da je jučer bilo dok je došao taj lopov dogovoriti utovarivač kod susjeda.Ja sam taman bio vratiti dizalicu i dolazi ovaj i nosi katalog od Hauera i govori da po njemu radi i da će to tak bit,kad ono na kraju mahuna
 

Najnoviji postovi

Na vrh