• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PREDNJI TRAKTORSKI UTOVARIVAČI i priključni alati

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
da, sad je u redu ide gore i dolje koliko treba i sve je čvrsto. još samo sutra stavim brze spojke da mogu otvarati i zatvarati hvataljke i to je to
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bitno da si sredio

Jel imaš možda koju sliku da se vidi kak je izgledalo to kopčanje na utovarivaču prije nego si višak odrezao??
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
dali je ovaj MF na slici od forumaša Bogeca,jer vidim da se je malo modernizirao svog crvenka
 

Kuba

Član
Tu od
8 Velj 2011
Poruka
175
To sam i ja htio pitat,jer mi je rekao da je uzeo na njega utovarivač od strojometala
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
@goran faic:dal se mjenjala visina dizanja ovih novijih utovarivača u usporedbi s onim mojim ??
Isto tak dal je i težina dizanja ostala ista ili se mjenjalo??

Uglavnom ovi utovarivači malo ljepše izgledaju sad :icon_e_smile:
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
O kojoj proximi se radi??

Proxima 70.

Lp
Goran

@goran faic:dal se mjenjala visina dizanja ovih novijih utovarivača u usporedbi s onim mojim ??
Isto tak dal je i težina dizanja ostala ista ili se mjenjalo??

Uglavnom ovi utovarivači malo ljepše izgledaju sad :icon_e_smile:

Sve zavisi od odabrane linije.
Karakteristike TUS 2 su slijedeće:
- visina podizanja: do 3,5 m
- masa podizanja: 1600 kg na paleti ili 1800 kg u točki kopčanja.

Lp
Goran
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

AcaAleksic

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
233
Pozdrav forumasi, prosle godine smo kupili prednji utovarivac za 533, ali nismo imali vreme da napravimo teret pozadi i nismo ga mnogo koristili, koristimo ga samo za silazu.
Voleo bih ako neko ima ovakav stroj da mi napise koliko je potrebno kg tereta pozadi i da li 533 nije slab za utovarivac, da li mu je slab prednji most??
Evo koja slika:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
A zakaj ga niste povukli više unazad?
I dobro bi mu došle razupore prema stražnjem kraju. Za balast ljudi često koriste tanjurače, pa se možete i vi time poslužiti, i dobro budu rasteretile prednju osovinu.
 

AcaAleksic

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
233
Nemoze vise unazad, takvo mu je fabricko kacenje. MI smo na brzinu zakacili spricu 440 l punu vode i nije bilo lose, mada je malo. Ali smo odustali jer je nisko drzao spricu. Mali IMT gura ulje gde mu je potrebno manje snage, tako da laksi je klip na utovarivacu nego sprica od 500kg, tako da je sprica bila izdignuta jedno par cm od zemlje, a to je nista. zaglavljivali smo se u silo jamu...
Evo sajt proizvodjaca.. http://www.14-oktobar.co.rs/radni-uredjaji.html
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Može, može. Sne se može kad se hoće i zna.
Treba pomaknuti onu fiksnu ramu prema natrag, toliko koliko strši ispred haube.

Par reznih ploča, pol paketa elektroda i dve ure posla. Prednja osovina vam bude zahvalna. Ak hoćete, i onaj U od gornje rame se može spustiti prema dolje, tak da možete otvarati haubu.
A vidim da se gornja rama ne drži za donju s prednje strane. To nije dobro.

Glede držanja šprice: postavite dvije željezne poluge ili dva lanca od onog bolcna gdje se veže gornje kuka prema bolcnima gdje vežete špricu za donje poluge. Tada šprica nebu padala, jer ju hidraulika niti nebude nosila.
 

AcaAleksic

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
233
ZJ, za 10-15 dana u godini, ne isplate mi se prepravke, a i treba vec majstor za to, razumeo sam te, ali sve je to debelo gvozdje..Sto se tice gornjeg rama, sada je to reseno cugovima i kaci se na donji, to je odradjeno ekstra, (nije mi bio potreban majstor)..
A za drzanje sprice sam ti mnoogoo zahvalan, nisam uopste tako razmisljao. da si mi ideju.. hvala jos jednom...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Razmisli i o onom prepravku. Ne samo da ti bude zahvalna prednja osovina, već budeš i ti zahvalan meni, kad ti to spasi glavu (povećal budeš podiznu moć, a ujedno i stabilnost, te vučna svojstva traktora u rikverc).
 

Perhan

Član
Tu od
18 Lis 2011
Poruka
184
Kupio u subotu ovaj prednji utovarivac, dobio sam vile za palete pa mogu rolo bale slagat sa njim, a kasiku cu da povarim ja.
Cijena 1000 eura.

153372983213886681403515.jpg


103660788321390434806849.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Gdje si ga našel za tak malo novaca? Vidim da ima hidraulički paralelogram. U odiginalu je to bila skupa zvjerka. Koje je marke?
Jesi li rame imal ili je to bilo u kompletu?
 

Perhan

Član
Tu od
18 Lis 2011
Poruka
184
Kupio ga od jednog lika uvezao ga iz Svicarske i trebale mu pare (voli da kocka pa mu trebaju pare). Marku ne znam, bio je crveni pa je prefarban.
Ja sam imao rame, a skino sam i njegove rame i ravodnik, i komande, sve sam poskido sa njegovog traktora. Jest da je bilo sarafanja puno al isplatilo se.

151135183213900681402160.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh