• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PREDNJI TRAKTORSKI UTOVARIVAČI i priključni alati

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Svaki koji ima nivelir je dobar izgleda solidno za te novce ne vidim jel ima hidroublaživač .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Poljski proizvod. Kakav Ursus, takvi i utovarivači.
Najvažnije je kome je u rukama i za kakvu namjenu.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Ima ublaživač.
Meni super izgleda, a i cijena je prihvatljiva, neznam dal oni naprave i konzole u toj cijeni?
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Za 5000€ se bar kod mene moze naci stariji skip u solidnom i radnom stanju ili neki bager tipa atlas za 5000-6000€, ..masina je masina a traktor sa prednjim utovarivacem ne moze nikad biti ni kao pola masine
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Da, ali...
Imaš motor, održavanje, hidrauliku, akumulator...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Spominje se neki Soft Drive,tako da bi to trebao biti ublaživač,a konzole su valjda u cijeni. Nisam zvao,samo gledam,ponuda je kojekakva,ima dobrih utovarivača,ali su većinom nekompletni,ili nema konzole,ili konzole meni ne odgovaraju,pa nema crijeva,nema joysticka,nema alata,tako da mi se ovo ne čini skupo,ima i popust za keš. Novo je novo,a meni treba za utovar gnoja,i tu i tamo prebaciti koju paletu... Što se tiće neke kombinirke,ne bih si to vukao u dvorište,teško da se za te novce može kupiti nešto dobro...
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Na traktoru su mi gume 12,4 r20, a po prijenosu bi bolje odogovarale 11,2 r24, e sad neki traktori ove vrste imaju r20 a neki r24 gume, zasto stavljaju ove r20 kad se osjeti na oprijenosu. Kad motas koci traktor kad je prednja ukljucena, jedini razlog vidim sto su sire pa bolje odogovaraju na prednji utovarivac, manje propadaju na mekom.
 

Marex

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
72
prijatelj kupuje bager pa kako nema iskustva sa takvim masinama ne zna sta treba da gleda prilikom kupovine,pa ako neko ima iskustva i vlje za tipkanjem,slobodno neka napise nekoliko savjeta na sta treba obratiti paznju prilikom pregleda...
BTW neka administratori prebace u odgovarajuću temu ukoliko postoji,ja sam trazi ali bezuspjesno
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
302
Ja bih htio zamjeniti na svom utovarivaču ona dva glavna podizna cilindra za veće (da dobijem veću podiznu moć). Trenutno su oni "plunger" cilindri pa me zanima da mijenjam za iste takve samo većeg promjera ili da idem na klasične jednoradne?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
A hoće li ti rama utovarivača izdržati jače podizne cilindre?
Ako ih već mijenjaš, zamijeni ih dvoradnima, naravno ak ti to razvodnik omogućava.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja bih htio zamjeniti na svom utovarivaču ona dva glavna podizna cilindra za veće (da dobijem veću podiznu moć). Trenutno su oni "plunger" cilindri pa me zanima da mijenjam za iste takve samo većeg promjera ili da idem na klasične jednoradne?

1 kako znaš da ti je utovarivač slab?
2 .kakva je to razlika izmđu plunžera odnosno klasičnog jednoradnog ?
3.koliko u postotku trebaš jači utovarivač?
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
302
@ZJ
Za ramu se ne brinem nego mi je teško uskladiti dimenzije sa dvoradnim. Ali budem to uzeo u obzir.
@puknuti
1. Tako što ne mogu podići paletu gnojiva.
2. Razlika je u tome što plunžer nema onu klasičnu glavu na kojoj su manžete nego je promjer klipnjače ujedno i radni promjer, a manžete (i vodilice) su na kraju klipa.
3. U teoriji mi treba nekih 25% više.
 

MikiFendt

Član
Tu od
5 Sij 2016
Poruka
72
Pozdrav,zna li netko oko koje cijene se kreću Maleux traktorski utovarivači?
puni naziv utovarivača je Maleux 40-85
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Hellboy, izmjeri tlak u cilindrima, pa da vidiš jel tu sve kak treba biti. Mislim da je Puknuti na to ciljal.

Plunger ima deblju klipnjaču jer je to ujedno i promjer klipa. Dvoradni cilindar bi imal isti vanjski promjer kao i plunger (ili čak manji), jedino je tanja klipnjača. Mala razlika može (a i ne mora) biti u hodu cilindra za istu (skupljenu) dužinu cijelog cilindra.
Ak ti netrebaju dvoradni, zanemari moj komentar.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
@puknuti
1. Tako što ne mogu podići paletu gnojiva.
2. Razlika je u tome što plunžer nema onu klasičnu glavu na kojoj su manžete nego je promjer klipnjače ujedno i radni promjer, a manžete (i vodilice) su na kraju klipa.
3. U teoriji mi treba nekih 25% više.
prvo treba ugraditi manometar pa bi se vidjelo jel imaš tlak u cilindru vrijednosti kakvi ti tlak daje ili bi trebao dati traktor .

Ako je tu neke razlike tlak se može podiči pa dobiš silu bez promjene cilindra .
ja bi recimo na traktoru podignu tlak tih 25% , ali to sam ja
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Tražio sam kašiku za prednji utovarivač, ali privatnici su preskupi, pa smo ju ja i djed sami htjeti raditi, a pošto ju neće baš puno koristit odlučili smo postojeću kašiku od naletnog malo proširiti i prilagoditi kopčanje.





 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,533
Restauriraj ti ovo na zadnjoj slici i upregni đihane i bićeš glavni u okolicihttp://www.poljoprivredni-forum.com/images/icons/icon14.gif
 

Najnoviji postovi

Na vrh