• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PREDNJI TRAKTORSKI UTOVARIVAČI i priključni alati

K

krx pozega

Guest
I ja kažem zbilja maestralno i prije svega punooo volje a još više strpljenja treba za takvo što..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
zjockoo kaže:
... a ima i u Vrbovcu jedna dobra firma, neznam kako se zove točno...

HIDRO SPOJ Zlatko Sohora
Vrbovečki Pavlovec 79
- telefon (01) 2791 414
- telefaks (01) 2792 808
- mobitel (098) 289 546
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Eeee da, to je ta. Nisam se mogao sjetiti imena... :idea:
 
B

bduda

Guest
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

U mom kraju je nedavno prodan samohodni utovarivač (građevinski) za 36000 kn. mislim da bi to bila dobra investicija.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Da li netko zna za prednji utovarivač koji se prodaje za Belarus 820? (odgovaraju i iz serije MTZ 800, 900, 1000) Npr. Tur 6 i slično ?
 
E

Enygma

Guest
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Pozdrav!
Kupujem novi John Deere 5625, te me zanima koji prednji utovarivač na njega nmontirati, te dali netko ima Strojometalov utovarivač i kakva su mu iskustva sa njime?
Thx!
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Branko daj mi reci imaju ti faic-evi utovarivači joistick?
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Ja znam da imaju jer sam pitao za ponudu. Pošalješ ima mail sa svojih zahtjevima i odgovore ti cijenom za svaki pojedini dio.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Da zvao sam ih. Imaju montažu kod sebe i traje oko 10dana reko mi gazda. Posto sam ja od Karlovca a on iza Čakovca to mi je malo dalekooo. Raspitivat cu se dalje. MIslim da jurval ide na montažu,da im ne treba vozit traktor
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

I ja mislim da Jurval ima dostavu, a i Tur 6a je značajno jači od Strojometalovih utovarivača...
 
E

Enygma

Guest
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Imaju joysticke sa elektromagnetnim ventilima, imaju sve za ponudit. Bio sam kod njih, vidio te njihove utovarivače, rekli su mi da barem dvaput godišnje izbacuju neke nove stvari i usavršavaju ih. Imali su baš jedan montiran na Zetoru Proximi, kojeg su mi kazali i na kojem su podigli paletu ure-e na maksimalnu visinu bez ikakvih tegova na polugama, a to sa drugim utovarivačima nije slučaj!
Utovarivači stvarno izgledaju vrhunski, ali ipak bih htio čuti još nečije mišljenje o njima, stoga HELP!
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

To mi bilo čudno kako treba traktor kod njih. Imam doma ponudu od jurvala. Jos cu se malo raspitat za stoll i druge :mrgreen:
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Ja sam stavio na svoj Class Celtis Hauer, POM S 90, a inače Strojometal, tj. Faič mi je kolega i zajedno smo studirali. Nikad nisam bio kod njega u pogonu, no vidio sam jedan njihov utovarivač, nešto stariji , sad koja godina nemojte me pitati. Želim samo reci da je ovo što sam ja stavio na Claas_a "amerika" u odnosu na ono što sam ja tada vidio.
Sigurno su se u novije vrijeme specijalizirali, modernizirali i mislim da ne zaostaju puno za svijeckim utovarivačima, al ja sam pristaša toga da platim malo više pa dobijem garantiranu kvalitetu, sigurnost, preciznost.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Enygma, to s paletom ure-e ti ovisi samo o težini traktora i centru mase cijele kompozicije sa utovarivačem. Kod njih je karakteristično što im je kopčanje alata nešto bliže traktoru nego kod drugih pa je krak sile manji. Probaj usporediti kut na "rukama" utovarivača recimo na Haueru i Faucheuxu ili nekom od njih, razlika je strašna. Što je teret dalje od traktora to traktor treba biti teži da bi ga izdržao.
 
E

Enygma

Guest
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Momci, ja još uvijek neznam ništa konkretno! :(
Što se tiče kuteva ruku, to je različito kod svakog proizvođaća, a i čim mu je utovarivač smješten bliže prednjem mostu to mu je on bolje opterećen i postoji potreba za tegom na polugama, a to znači maksimalno preopterećenje traktora!
Što se tiče IGORA_PERADARA, malo mi je čudno da ako je kolega sa gdinom. Goranom, da mu nezna pravilno napisati prezime i da nikad nije bio kod njega, te da nije otišao vidjeti njihove najnovije strojeve, jer postoje i stari Haueri! Mislim da je on tip osobe koja više voli da od njega živi neki austrijanac, nego njegov kolega! Ali to je samo moje mišljenje!
Ono što sam ja dosad čuo od svih Vas mi nije ništa pomoglo!
Dali ima netko namontiran njihov utovarivač, te dali mi može netko dati objektivno mišljenje o radu sa njihovim utovarivačem?
P.S. Molim Vas da raznorazna ruska zla izbacite iz te priče!
Hvala!
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Ja preoprucam uvozni utovarivač,ipak je to kvalitetnije od nasih,jači su i više im vjerujem. Ja mislim da cuisto uzet neki zapadni. Igor-peradare koliko si dao za svoj hauer i kaj ima od priključaka?
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Ok, ako hoćeš tako, što se mene tiče Quicke Dimension je najbolji.
Slijedi Mailleux, pa Stoll, pa Hauer a iza njega Trac - Lift ...
S nijednim od ovih ne možeš pogriješiti; jedino računaj si da će sve od toga biti iznad 7000 Eura bez alata.
Pa si odluči.
 

Najnoviji postovi

Na vrh