• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PREDNJI TRAKTORSKI UTOVARIVAČI i priključni alati

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
jesi uzeo novoga... ma pitam jer sam ja gledao taj traktor, sprednjom vučom... a ja mislim a nisam baš upućen da ti je taj strojometal možda i najbolja opcija jer neki bi bili i preveliki za taj traktor al već će ti netko ko puno bolje zna reći točno
 
J

jovan993

Guest
Pa interesuje me utovarivac jako manji za rolo bale i tako sitnije stvari jer mi je jako potreban mozda strojometal ima opciju jako manjih utovarivaca pa cu ih probat kontaktirati da vidim sta mi nude i kolge hvala ti na savjetu i sto si mi rekao cjenu ;)
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Pa interesuje me utovarivac jako manji za rolo bale i tako sitnije stvari jer mi je jako potreban mozda strojometal ima opciju jako manjih utovarivaca pa cu ih probat kontaktirati da vidim sta mi nude i kolge hvala ti na savjetu i sto si mi rekao cjenu ;)

Mislim da ce to biti preteško za imt jer bale znaju imat i preko 1000kg.
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Juče sam počeo sa izradom onih grana koje idu sa nosača i drže kašiku. E sada interesuje me kolika je minimalna udaljenost koja treba da bude od centra kašike pa do haube traktora? Po mom mišljenju to bi otprilike trebalo da bude 1-1,30m jer je prikolica 2m širine i potrebno je da teret pada na sredinu (1-1,30m mislim na dužinu kada kašika bude podignuta). Moja kašika će biti široka 90cm pa šta mislite kolike da budu ostale dimenzije (visina i dubina). Inače radi se o prednjem utovarivaču za IMT 533
 
D

Dalmatinac

Guest
Pozdrav! Ajde da neko ima isti traktor ko ja, Izvini ali ovdje kod nas nema mnogo velikih traktora sem ovih za rigolanje. Kakva su tvoja iskustva sa tim caseom jel 4230 ko moj? Imas li mozda prirucnik od tog traktora ja imam problema sa kocnicama, mjenjacem a posto ovdje nema majstora za takve masine volio bih sam nauciti ponesto i ako mozes da mi uslikas rucice za oranje kako treba da se nastimaju kad ores caca mi kaze da plug nece u zemlju nezna a meni se traktor svidja kompaktan je za sve pomalo ako te ne gnjavi napisi mi kada mjenjati hidraulicni filter i kako.... Hvala unapred!!!
 

VranicD

Član
Tu od
24 Lip 2010
Poruka
193
A evo i mog prednjeg utovarivača za utovar stajnjaka!

dsc02815ac.jpg


dsc02816u.jpg


dsc02817j.jpg


dsc02818i.jpg


dsc02819k.jpg


dsc02820pg.jpg


dsc02821g.jpg


dsc02822kz.jpg


dsc02823w.jpg


dsc02824k.jpg
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Korpa je mogla biti barem 2x veća...malo je to

nemaš pojma što pišeš
vozio sam takav traktor s utovarivačem,i ovo mu je naj tamam.
samo mala primjedba,špice nisu morale bit tako debele,tu si mogao uštedit.
Sve u svemu,odlično odrađen posao!

:D
 

VranicD

Član
Tu od
24 Lip 2010
Poruka
193
I ja sam mislio da će mi korpica za gnij biti mala ali kad sam ih zario u gnoj iznenadio sam se koliko su zahvatile tako da sam zadovoljan,a sta se tiče špica one bi mogle biti tanje da je to bolji materijal ali to je obična šipka 28ica pa sam jednu povila kad sam podigo prikolicu u jednoj strani pa razmišljam da stavim sa doljne strane pločevinu da ih pojačam i da mi služi kao mala korpica za pjesak i slično
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423
Dobro izgleda kako se traktor ponaša s obzirom na snagu i nema hidro volan ?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ovaj prednji utovarivač, to je vlastoručna izrada???

Pametno napravljeno, svaka čast!
 

VranicD

Član
Tu od
24 Lip 2010
Poruka
193
Istina ,malo je teži na volanu kad je korpa puna ili sam malo jače napumpo gumi pa nije tako strašno...
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
VranicD
Svaka čast. Ja sam počeo da pravim utovarivač ali za 533 i znam koliko je posla oko toga vjeruj mi.
Kada se gleda ovako gotovo sve se čini lako je a u stavri svaki ugao, svaka ova bolcna, svaka piksna... mnogo je tu zajebancija mnogo.
Svaka čast.
Imam jedno pitanje?
Da li si zadovoljan sa tom bravom naprijed i kako zabravljuje?
Kako si našao težište kašike, da li se sama vraća kad se kipuje đubre ili moraš spustiti na pod?
Svaka čast a to da bi veličina trebala biti 10cm više ili manje to je smješno komentarisati.
Nikad ne možeš potrefiti da sve bude savršeno.
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
Možda jedino da je korpa pozicionirana bliže traktoru. Traktor (prednji trap) bi trpio manje opterećenje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh