• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prednost traktora na cesti.

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
Evo danas sam se baš sjetio da teme nema pa reko da napravim.
Ima budala na cesti koji če iči prestizat makar imaš upaljen žmigavac.
Traktor je na cesti ko i auto kada radi žmigavac stane se i čeka da traktor skrene.Prije par godina se u selu kod mene dogodila takva nesreča:čovjelk imo upaljen žmigavac na Rakovici i išao skrenuti i nije vidio da ga auto prestiže i auto u njega udari prekrenuo ga.Srečom čovjek je ostao živ.
Za to treba uzeti vozačku dozvolu.Ljudi u autima misle ma nek čeka on.
Stvarno ima svakakvih ljudi:madmana:
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Slažem se sa tobom ali nisu ni svi traktoristi pravićni moj prijatelj prije desetak godina je imao takav slućaj gdje je tip vozil drva i dal je desni žmigavac a skretal je ljevo,ovaj ga prestiže sva sreća mala brzina pa se nije ništa desilo uspio je stati čovjek je prizno grešku i isprićo se prijatelju a šta da je ko poginuo ko bi se onda kome isprićavao zato trebamo svi paziti jer smo mi vozaći i auta i traktora svi radimo greške samo se na njima trebamo učiti i najvažnije priznati..
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
je istina je da nas ima svakakvih ali i vozači auta slabo imaju pojma još ako su kakvi naperlitani i nemogu pojmiti da novi traktori idu i preko 50 na sat,evo danas u Prespi idem u grad i u doli kod križanja majstor pretiče iz pravca Bjelovara Šolčićevog sina sa agrotronom i cisternom koji ide sigurno prek 40 a ovaj lik u autu ide možda 50 i još špreha na mob i onda se čudi kad smo mu svirali kud prestiže a colja se ko matora kvočka,da malo ne stisnu brenzu on mene mazne jer mu Šoletova cisterna prevelika ,znači najebo bi ja radi bedaka:vragek::vragek:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ima bome svakakvih...pogotovo vozači kamiona. Evo vozio sam nedavno sa Sameom po dvije dvoosovinske prikolice kiperica stajskog gnoja, 15 km u jednom pravcu po magistrali, idem oko 40 kmh, upaljena svijetla i rotirka obavezno, ipak, dugačak sam i dosta brz, pa nek svatko promisli kad me ide prestigavat...no kamionđije ko kamionđije, to samo ide i pod brijeg i na nepregledan zavoj i onda vide da nemogu samo tako nabrat da prestignu pa bude svega...ponašaju se ko bogovi. Pa onda se ja makivam na bankine, kočim, stajem samo da se kakvo zlo ne desi...užas.
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
Ima bome svakakvih...pogotovo vozači kamiona. Evo vozio sam nedavno sa Sameom po dvije dvoosovinske prikolice kiperica stajskog gnoja, 15 km u jednom pravcu po magistrali, idem oko 40 kmh, upaljena svijetla i rotirka obavezno, ipak, dugačak sam i dosta brz, pa nek svatko promisli kad me ide prestigavat...no kamionđije ko kamionđije, to samo ide i pod brijeg i na nepregledan zavoj i onda vide da nemogu samo tako nabrat da prestignu pa bude svega...ponašaju se ko bogovi. Pa onda se ja makivam na bankine, kočim, stajem samo da se kakvo zlo ne desi...užas.

I kad te nemože prestič trubi ko majmun.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
i to osobito rade ovi napuhani iz velikih gradova pogotovo purgeri. Ja sam se iznenadio kako su Bosanci uljudni i uvijek će te propustit, ako vidi da ti se žuri da ti žmigavac kad možeš pretjecati.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
i to osobito rade ovi napuhani iz velikih gradova pogotovo purgeri. Ja sam se iznenadio kako su Bosanci uljudni i uvijek će te propustit, ako vidi da ti se žuri da ti žmigavac kad možeš pretjecati.

Ma svasta se desava i na nasim cestam, ali ima dosta i savjesnih vozaca i tacno je ovo da se daje znak zmigavcom da mozes preticati ovo sam dosta puta vidjo na nasim cestama
 
M

MOCO

Guest
oćeš skrenit lijevo, daš žmigavac i onda iskreneš vrat! i tek kad vidiš da nikog nema na traci koju presijecaš smiješ skrenuti!
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
To mi se baš danas dogodilo, imam tanjuraču iza sebe 4m zahvata, rotacija upaljena, skrećem u leniju koja je u pola zavoja žmigavac naravno, ( imam i na tanjurači isto žmigavce ) nema veze što je zavoj i što ja skrećem u lijevo, ženska obilazi, sreća pa uvijek pogledam na retrovizore ...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ista priča danas, idem s 565 i nosim straga sjetvospremač 2.5 m, rotacija upaljena i skrečem iza zavoja u dvorište, iza mene se voze dva auta, u prvom glupa ženska i ne vidi žmigavac i moju radnju da budem skretao lijevo, a drugi auto vidi i sve 5
I pazi sad situacije, ja je snimam u retrovizor i pratim kaj bude napravila, još gazim crtu s traktorom i usporavam, sjetvospremač je debelo preko crte, žmigavac radi prije ulaska u zavoj, ali ne, glupača me obilazi po bankini i uopče je ne jebe ni 5 % kaj ja skrečem lijevo...ovaj čovjek straga nemože vjerovat...kak veli kolega TX, sreča kaj uvijek gledam u retrovizor...
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
Ista priča danas, idem s 565 i nosim straga sjetvospremač 2.5 m, rotacija upaljena i skrečem iza zavoja u dvorište, iza mene se voze dva auta, u prvom glupa ženska i ne vidi žmigavac i moju radnju da budem skretao lijevo, a drugi auto vidi i sve 5
I pazi sad situacije, ja je snimam u retrovizor i pratim kaj bude napravila, još gazim crtu s traktorom i usporavam, sjetvospremač je debelo preko crte, žmigavac radi prije ulaska u zavoj, ali ne, glupača me obilazi po bankini i uopče je ne jebe ni 5 % kaj ja skrečem lijevo...ovaj čovjek straga nemože vjerovat...kak veli kolega TX, sreča kaj uvijek gledam u retrovizor...
trebo si ti nju bubunuti pa neka plati svoju glumu :mrgreen:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Kod skretanja uljevo,kad uvjeti dozvoljavaju ja se prestrojim preko crte do polovice druge trake i neka sad pretiče ko oče..:finga:

Opasno je s traktorom na cesti,kako god da je signalizacija dobra nekima ni to nije upadljivo...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
trebo si ti nju bubunuti pa neka plati svoju glumu :mrgreen:
Da, samo kaj bi bil kriv...

Marko 93 kaže:
Kod skretanja uljevo,kad uvjeti dozvoljavaju ja se prestrojim preko crte do polovice druge trake i neka sad pretiče ko oče..

Opasno je s traktorom na cesti,kako god da je signalizacija dobra nekima ni to nije upadljivo...
Dobar postupak

Nema veze samo s traktorom. Takvi to rade i kad si u kamionu ili autu...
 
B

Bobo

Guest
Bilo je i kod mene bliskih susreta tipa: Obilazi me lik a ide kamion prema meni i ulijece mu "u skarice" samo tako, kamiondzija se krsti i lijevom i desnom i ja se izmicem u stranu, a ravna cesta, iza kamiona nikoga i moglo se pricekati da kamion prodje, ali NE...

Tako je jednom prilikom dok je jos 549 bio nov, traktor mogao zavrsiti razbacan po okolnim njivama a i ja skupa s njim... Magla da ne vidis NISTA, samo svjetla vozila koja idu prema tebi i tako vidim da prema meni ide traktor, ali isao je i kamion s ugasenim svijetlima i zaletio se momak pravo brzo... I kad se od jednom od nikuda pojavio iz magle onako dobrom brzinom, u meni se gov*o smrznulo, jer je isao obici ovaj traktor koji je bio ispred njega, a mene ocito nije vidio... Malo je falilo. Nagazio sam na kocnicu i pomakao se skroz desno koliko sam mogao i za dlaku se izvukao...

Vecina foruma zna za moja proputovanja po cijeloj slavoniji traktorom po razne prikljucke, i na tim duljim putvanjima nikad nikakvog problema. ljudi lijepo cekaju na svoj red da me zaobidju, kad ja skrecem, vide da sam dao zmigavac i ne pokusavaju obilaziti, kad ne vide da li mogu obici ili ne, dajem im signale zmigavcem i sve OK...

Markov sistem sa preazenjem na suprotnu traku i ja prakticiram i to je jedno od boljih rjesenja... S kombajnom nikad problema takodjer, ali s njim se ni ne vozim daleko.
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
Kad skrečem nekud obavezno se pomaknem s ceste jer vidim da auti ne usporavaju,čim vidim da auto usporava dajem žmigavac i skrečem.
Tak i ja nekad po crti pa nek zna da skrečem.
 

zagorec

Član
Tu od
16 Svi 2011
Poruka
99
bez obzira kaj i ja mislim da ljudi ne gledaju žmigavce i ne razmišljaju da ovaj napred možda skreče,zakon je po tom pitganju jasan; prvo vozili NIJE NAPRAVILO POTREBNU PROVJERU RADNJE, i automatski je kriv.
pa od autoškole nas još uče da okrečemo glavu prije nego napravimo radnju.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,367
kad ja išo sa svojim 549 imao sam iza balirku ma suseda bas si nismo dobri kad je njezina djukela zaklala 1 ovna i 1 ovcu ide ona sa kadetom i a ja skrecem na svoj put sve isto rotirke zmigavac jos metnem ruku da idem skretat s druge strane ide kamion reko bu ju bubnal kamion i ona ide mene preticat i zamalo ju je bubnul kamion reko glupače otprilike je falilo 20 25 cm joj onda bi ja bil kriv zato kaj ona isla preticat i kaj ja sam mlad vozil traktor bez vozacke cudan covek :/
 

matija754dt

Član
Tu od
5 Pro 2011
Poruka
137
kad ja išo sa svojim 549 imao sam iza balirku ma suseda bas si nismo dobri kad je njezina djukela zaklala 1 ovna i 1 ovcu ide ona sa kadetom i a ja skrecem na svoj put sve isto rotirke zmigavac jos metnem ruku da idem skretat s druge strane ide kamion reko bu ju bubnal kamion i ona ide mene preticat i zamalo ju je bubnul kamion reko glupače otprilike je falilo 20 25 cm joj onda bi ja bil kriv zato kaj ona isla preticat i kaj ja sam mlad vozil traktor bez vozacke cudan covek :/

pa ti bez vozacke i nepunih 16 godina kad mozes imat vozacku za traktor si kriv ko i ona
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Bas zbog takvih budala sam sa 16 isao polagat
Ni desno kad stroj skrece nema obilazenja, tata je jedan kombi tako sjeckom od kombajna rasparao po cjeloj duzini, a desni zmigavac uredno radio...poceo se lik nesto pjenit a policija 200m dalje zaustavlja,krenio tata po njih a ovaj neka neka u redu je
Dizu mi zivac svaki dan kad idem s traktorom a kombajnom da ne pricam
 

Najnoviji postovi

Na vrh