• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preporuka za kupnju motokultivatora

  • Temu pokrenuo igor266
  • Datum prvog posta
S

staffmen

Guest
labinprogres ti proizvodi motokopacicu adria sa motorima diesel ili benzin od 7 do 11ks i nije preskupa.
Ostali mtk od labina su isti ko i oni stari 20-30g samo su nove maske stavili. I to je nepoderivo.
A motokopacicu adria ti ima bagerista ako se ne varam. Neko od forumasa ima. Pa se raspitaj jer je to relativno nov proizvod.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,053
Imas pravo,Bagerista ti ima Adriu javi se njemu imaš u temi Bagerista čak i slika od nje,raspitaj se malo kod njega
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
labinprogres ti proizvodi motokopacicu adria sa motorima diesel ili benzin od 7 do 11ks i nije preskupa.
Ostali mtk od labina su isti ko i oni stari 20-30g samo su nove maske stavili. I to je nepoderivo.
A motokopacicu adria ti ima bagerista ako se ne varam. Neko od forumasa ima. Pa se raspitaj jer je to relativno nov proizvod.

neznam kakve su te labinke od 10tak ks, al susjed ima neku od 5,5ks, B&s motor, motor je odličan, al mjenjač se rasuo nakon jednog frezanja, zupčanici su od prelošeg materijala.

ja po oglasnicima nisam ni vidio da netko prodaje kopačicu dizelsku od 8-10ks, a ni nema ih puno u praksi. a imt 506 ima masa, al su za popizditi, skaču, vibriraju i troše ko moskvič. sa MIO-m nemam iskustva.
 
D

Dida

Guest
Poljoprivrednici nemoj te mi se sad smijati ali ja moram pitati :D
Kako brzo idu vasi motokultivatori ?
Mi imamo goldoni 10 ks ali mi nekako sporo ide u trecoj na polovici gasa ide malo brze ali se brate dreci ne cujes svoje misli od njega hahahha
Jel to tako inace ide ili imate neke cake da se ta buka malo ublazi a brzina poveca
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
Nije glupo pitanje. ti mali motokultivatori idu dosta sporo (mislim oko 10tak km/h, a možda i manje). Veći, od 14ks (labinac) su brži. a najbrže su kopačice, koje imaju noževe umjesto kotača. kad staviš kotače ide jako brzo, IMT 506 po uputstvu oko 15km/h (skoro ko tomo vinković). jedan dalji rođak je imao dizelsku kopačicu od 8ks, i kotače 10" to čudo je letjelo u odnosu na druge slične, e da je imao kotače 12" mogao bi na utrke.
 
D

Dida

Guest
Hvala ti na odgovoru.Ma to nam je nova igracka pa se tek ucimo.
Jos samo nesto de mi reci koliko se ona smije forsirati mislim na brzinu recimo da je vozim pun gas postojil sansa da sta zeznemo
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
a gle, nikad stroj ne tjeraš u maksimalne okretaje, meni se čini da najbolje radi na 60-70% max okretaja, a to kužiš po zvuku. kad ovo pročita neki mehaničar, dat će ti bolje objašnjenje
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
pozdrav ekipi.
obrađujem vinograd sa frezom tipa kao ova na slici (posuđujem je ) samo je dosta starija.
motokultivatorfrezaslik.jpg

motor je 8 ks dizel mislim lombardini ili sl (čini mi se da je trenutno na njoj motor srpske proizvodnje).i idealna je jer malo troši nije puno teška i mogu kad okrenem krajnje motičice naslonit ove tanjure skroz na lozu tako da nemoram upotrebljavat motiku.
znate li možda ko su bili proizvođači kakvi su motori i dr.
sve su informacije dobrodošle jer namjeravam kupit jednu polovnjaču

E sličnu Benassi bl85 smo mi imali....super stroj...pouzdan i izdržljiv. Kum sa njom redovito freza i radi odlično. Motor je Motori minarelli 150ccm(sličan ko u vespi) i ima 7 ks. Prodali je jer je imala automatski kuplung što je super odlično za frezanje, ali ne i za ostale poslove.
Bl 75-isti proizvođač motora,ali motor skroz drugačiji, približno ista snaga, ali 25ccm manje.
Ova naša bivša još uvijek pali od prve, jedino se dosta teško nabavljaju dijelovi....
 
Posljednje uređivanje:
J

jopo

Guest
e kolega jeffy upravo nađoh tvoj post sa slikom onoga s čim sad radim i po performansama mi triba nešto slično
frezastara.jpg

jel ovo tvoje?
kolega staffmen ima bagerista labinku ali mu je tema toliko narasla zadnje vrime da će mi tribat par dana da nađem slike i detalje
 
Posljednje uređivanje:

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Jeste, to je naše:)....u našem posjedu je već 12tak godina. Kupljena rabljena, sa polomljenim karikama....
 
Posljednje uređivanje:
J

jopo

Guest
Jeste, to je naše:)....u našem posjedu je već 15tak godina. Kupljena rabljena, sa polomljenim karikama....
ko je proizvođač i jeli motor talijan ili srbin
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Proizvođać je talijanski Brumi, a motor je original Lombardini ld530..
 
J

jopo

Guest
Proizvođać je talijanski Brumi, a motor je original Lombardini ld530..

i šta ti se čini šta je najbliže tom a da je novije proizvodnje ?:scratch
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,053
Čovječe!! kako su priključci skupi za speciala majko mila daska za snjeg 2000 kuna....
 
S

staffmen

Guest
jucer sam razmotrio malo tu dasku za snjeg i prodiskutiro sa starim.
Odlucili smo da idemo napravit dasku za snjeg.
Imat ce podesavanje ljevo-desno i bocni nagib, ako se cisti po neravnom.
Sutra narucujem kod jednog poznanika da mi napravi flanđu (prirubnicu) koja ce se kopcat na mtk.
Ugl mislim da to ne vrijedi tih 2000kn a cak nema niti mogucnost bocnog nagiba.:cry:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,053
lako za dasku za snjeg vidi prikolica,freza za snjeg obična freza kosilice malčer......cijene su malooooo punooooo napuhaneeeeeeeee,pa nije od zlata rađeno
 

Najnoviji postovi

Na vrh