• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preporuka za kupnju motokultivatora

  • Temu pokrenuo igor266
  • Datum prvog posta

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
jest da mi je daleko i nije labin progres i da nije dizel, ali zamolio bih vas mišljenje o BCS motokultivatorima, kao npr http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/motokultivator-bcs-10-ks-oglas-2564959

Imam BCS 740 diesel 7,5 KS. Kupil sam novog. Ima frezu 66 cm i kosu 110 cm s euro grebenom.
Za sada sam jako zadovoljan. Jedina mala primjedba na kosu. Kad kosim uz brijeg, malo je prelagana, pa razmišljam o kupnji adaptera za brzo priključivanje, jer bi s njim pomaknul greben kose više naprijed.
 
S

staffmen

Guest
ma li tko iskustva sa Goldoni-om 8ks Benzinac?Koliko trosi i dali ima kvarova?
Zvao sam jednoga sada,kaze covjek nikakvih kvarova nije imo,napravio novo paljenje,obrađivo vrt 5x20 snjim...9500kn

ja imam labinca 8ks benzin.
trosi oko 1l/h mozda malo vise kod frezanja jer ga tjeram u vise okretaje a freza je 70 cm.
Jucer je prvi put paljen nakon zime. Nakon naljevanja goriva, sa cokom up0alio iz prvog pozeza a star je 22g. motor je repariran prije 2,5g.
 
N

nikolalon

Guest
Ovako kupujemo motokultivator diesel 10ks ili jače,da ima prikolicu(po mogucnosti kardansku) i vučnu frezu obavezno do nekih 15.000kn molim vas pomagajte jer bi trebali rijesit to do ponedjeljka a danas smo isli jednu gledat ali je deda skup u 3 PM...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,672
Ovako kupujemo motokultivator diesel 10ks ili jače,da ima prikolicu(po mogucnosti kardansku) i vučnu frezu obavezno do nekih 15.000kn molim vas pomagajte jer bi trebali rijesit to do ponedjeljka a danas smo isli jednu gledat ali je deda skup u 3 PM...

e kolega,ja sam ga tražio mjesecima dok nisam naletio na pravoga,a ti bi to preko noći.....:scratch
o tome si trebao razmišljati još lani pred zimu kad su i cijene daleko povoljnije...

prodaje ti forumaš 21 yes specijala ali mislim da je bez prikolice ali priupitaj.....
http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?p=690903#post690903
 
Posljednje uređivanje:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,053
e kolega,ja sam ga tražio mjesecima dok nisam naletio na pravoga,a ti bi to preko noći.....:scratch
o tome si trebao razmišljati još lani pred zimu kad su i cijene daleko povoljnije...

prodaje ti forumaš 21 yes specijala ali mislim da je bez prikolice ali priupitaj.....
http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?p=690903#post690903


prodaje se bez prikolice,ali vidi se da je očuvan ja bi ga odmah kupio ali....


http://www.njuskalo.hr/poljoprivred...binprogres-super-special-diesel-oglas-2601326
 
S

staffmen

Guest
ruggerini i dan danas proizvodi motore, vjerojatno imaju djelova.
osobno mislim da ovo nije puno novaca za mtk.
dizel, a cak imas i diferencijal. Kolko znam to imas samo na novijim modelima mondiala.
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Labin Progres 14ks diesel

Koliko bi vrijedila freza Labin Progres 14ks diesel u odličnom stanju, frezala jednom godišnje vrt.. Ima željezne kotače i normalne s gumama..
Hvala..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ruggerini i dan danas proizvodi motore, vjerojatno imaju djelova.
osobno mislim da ovo nije puno novaca za mtk.
dizel, a cak imas i diferencijal. Kolko znam to imas samo na novijim modelima mondiala.

Ako komentiraš link iz posta iznad gadno se varaš , taj MTk nema diferencijal.

A ruggerini djelovi su papreno skupi tak da budi spreman na to .
Sve na tržištu ima svoju cijenu i svoga kupca , zna se zašto golf II dođe isto kao i upola mlađi pežot .

Koliko bi vrijedila freza Labin Progres 14ks diesel u odličnom stanju, frezala jednom godišnje vrt.. Ima željezne kotače i normalne s gumama..
Hvala..
Ovisi ćiji je motor , ako dođe kupac a ne švrcer istresel bude 15 ooo kn .
 
S

staffmen

Guest
pa pise da ima blokadu kotaca.
nije valda da pod to misli na onu rucicu (sajlu) koju gad potegenes onda mozes gurat mtk dok nije upaljen.
ili mozda misli na samokocni puz.
ugl bilo mi je sumnjivo da na starom modelu ima diff.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,979
Ivek, ja ti ponudim nekaj, da ga ne moraš daleko voziti.
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
368
po mom osobnom iskustvu DMB troši puno više nego Lombardini koji smo imali prije njega.
ali zato ima filter ulja i valjda jednu kariku više.
al pije ko pijanac

Troši kako ga naštimaš.Možeš podesit obrtni moment ako ti treba. Možeš povećat i smanjiti snagu i potrošnju.Možeš stavit filter ulja.Možeš stavit klip sa prstenom više.Ali DMB troši identičnu količinu goriva kao i LOMBARDINI.Ima prsten više i može "proć" manja količina kompresije u karter po toj teoriji ako uračunamo i trenje jednog prstena opet bi trebao trošit manje.
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
Ovaj motor je novi, jer je stari crknuo-pukla radilica.mislim da je star taman godinu dana.
sa starim motorom se moglo radit 5 sati sa rezervarom, sa sa novim jedva 2sata. ja malo radim, otac skoro sve radi,i svaki put se začudi kolko troši.
Znači treba ga naštelati na pumpi, ili nekako drugačije?
 
J

jopo

Guest
pozdrav ekipi.
obrađujem vinograd sa frezom tipa kao ova na slici (posuđujem je ) samo je dosta starija.
motokultivatorfrezaslik.jpg

motor je 8 ks dizel mislim lombardini ili sl (čini mi se da je trenutno na njoj motor srpske proizvodnje).i idealna je jer malo troši nije puno teška i mogu kad okrenem krajnje motičice naslonit ove tanjure skroz na lozu tako da nemoram upotrebljavat motiku.
znate li možda ko su bili proizvođači kakvi su motori i dr.
sve su informacije dobrodošle jer namjeravam kupit jednu polovnjaču
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,053
Ja sam imo takvu,to je Benassi moja je bila BL75,mislim da je ova moja slabija da nije imala 8 konja i moja je imala dvotakni motor ne dizel? A koliko znam srbi proizvode one IMT isto dvotakni isto freza,neznam da postoji jos neka druga srpska marka...

I ja znam da je moja riknula nakon pola godine uopče nije htjela upali,nakon toga sam imo od MIO standard onu malu F-400,ja sam oduševljen s njom četverotakni motor,malo troši,pali iz prve,jako lijepo freza,samo je za moj gušt malo freza prespora,ali to je zanemarivo,isto ima bočne diskove,a imaš ih za kupit polovnih pun K*r*c
 
J

jopo

Guest
najčešće viđam po prodavaonicama nove od meccanica benasi a ove stare su bile ruggerini goldoni itd i znam da su bile neuništive.
nisu imale velik broj okretaja pa se s njima radilo dosta precizno šta mi je bitno radi loza.
za razliku od njih agrije benzinke skaču ko sumanute.
u biti sad vidim da ih zovu motokopačice jer nemaju kola.
e sad možda su se vremena i prominila glede kvalitete vidim da ima i novih labinki,
hondi i.t.d. :scratch:scratch
 

Najnoviji postovi

Na vrh