• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preporuka za kupnju motokultivatora

  • Temu pokrenuo igor266
  • Datum prvog posta

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ručke su iste širine ko i na manjim MTK. Ne juriš kroz rede, a i kad je freza u zemlji, ručke su niže od bujnog dijela loze, pogotovo ak su na žici.

Otom, potom....nemoraš juriti redovima da za komande ne zakačiš rozgve i strgaš lišće, a da ne govorim kasnije kad budu formirani grozdovi....Sve zavisi kolka je visina panja i o bujnosti.
 
Posljednje uređivanje:

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
Širina reda ti je 90 cm??
pa iz koje godine je taj vinograd?
i kako si ga do sad obrađivao?

Mi sad radimo samo mali vinograd posađen 50te, sađen na 105cm razmaka, ali onaj starinski stil,prostorni, pa od panja do panja negdje ima i 80cm.
i dok smo to obrađivali sa MTK14ks bilo je jebade, jer negdje jedva prođe između dva panja.
sad ga frezamo sa Imt506, jer se lakše približi panjima, a i ima tanjure na kraju freze koji ne oštećuju panje.
al popizdiš radit sa tim, previše trese, ukopa se, skače po tvrdom. i naravno uvjek zajebava, il paljenje il karburator.
a troši ko blesav. za vinograd od 500panja ode 5l mješavine.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
ralicasnjeg001.jpg


ralicasnjeg002.jpg


evo dvije slike freze sa ralicom kako radi,
iznenadio sam se koliko može pogurati tako mali stroj od 5ks,
snjeg je bio visok 20-25 cm
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
R

river

Guest
pozdrav svima,

danas me je izdala freza nakon dugo godina rada, nije da se puno naradila, ali svake godine je prefrezala, dva ili tri puta površinu od 5000 m2. Riječ je o mio honda f400, iako su na zimu promjenjene karike danas jedva okreće motike, nema snage ni zašto. Nije da je uvjek savršeno radila, ali nakon paljenja je imala snage za radit. Nakon što sam joj danas prokleo sve moguće odlučio sam da si moram kupiti neki normalan stroj, a ne ovo skakutavo čandrkalo, odlučio sam nabaviti labin progres, ali neki dizel, jer koliko sam čuo nema toliko muke da upali ko ovi vražiji benzinci, te svijećica, te struja, pa nevalja gorivo.... Zanima me dali ja za tu površinu ok onaj od 10 ks, i koliko je realna cijena stroja polovnog bez dodataka, zanima me samo vučna freza i eventualno plug, neznam jel se može modificirati ovaj od honde, jer imam od nje i plug i grn, nešto za krompire, punu kutiju stvari, koje nisam nikada ni korsitio a dobio sam uz frezu
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Zavisi od godišta i stanja, dizeli stari oko 1000 eura bez priključaka. Ja osobno ne volim dizele jer su bučni, dime i tresu više od benzinaca a ovo s paljenjem valjda ima veze u kakvom je stanju motor.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Godišnje pofrezati hektar i pol nije mala stvar, pogotovo za male honde. Ako si to sve radio sa njom, 10ks diesel je više nego dovoljan. A plug možeš preraditi, zašto ne, ja sam sebi isto iskoristio plug od honde.
 
N

nikolalon

Guest
Evo da se usput i predstavim a i postavim pitanje jedno...

Znači Nikola,rodom iz zapadne hercegovine,zivim u zagrebu(okolica) 15 godina.Razmisljamo o kupnji nekog motokultivatora jer imamo voćnjak i vrt na 2500m2.Evo zapeli smo za jednu Frezu Goldoni diesel 14 KS,ima kardansku prikolicu,2 pluga(za oranje i razgrtač) i vučnu frezu reko je covjek oko 13 tisuca
ali mi se nadamo da bi isla za jedno 11 ili 11,5 tisuca za keš(solarno plaćanje):partyman:
http://www.njuskalo.hr/poljoprivreda-ostalo/freza-goldoni-14ks-diesel-oglas-1978876

E sad me zanima dali to valja i koje su vaše preporuke za nase potrebe.Naime inače smo prevoznici a ja sam naravno se rodio i umrijet cu za kamione zato je vazno da ima prikolicu u koju mogu tovarit sve vrste tereta jer bi to uglavnom ja vozio i radio stim jer je stari od vikenda do vikenda na putu.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,673
pa izgleda solidno,samo mislim da je to labinac a ne goldoni
 
N

nikolalon

Guest
Ma koja god da je meni se opako dopada,još ova prikolica ima potencijala za malo boje i kompresor...Volio bih nabavit onu plastiku kao haubu kad bi je uzeli,puno ljepse izgleda...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,673
dvije kante boje i bude ko nov,samo da je dobar,ovako po slici se teško vidi..
 
N

nikolalon

Guest
Ma ne odgovara covjek na mail,da oce odgovorit barem sutra ujutro pa da odemo pogledat...
 
N

nikolalon

Guest
Ma glupo meni zvat kad stari kupuje,ali on ima obicaj da prvo preko maila se raspita onda samo nazove kad se moze pogledat...:D
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
to se odmah zove na tel. takve stvari nikad nemožeš pojasniti niti saznati nešto više preko maila.jedan poziv i znaš sve.ali se necjenkaj preko telefona,to uvijek na licu mjesta
 
R

river

Guest
Zavisi od godišta i stanja, dizeli stari oko 1000 eura bez priključaka. Ja osobno ne volim dizele jer su bučni, dime i tresu više od benzinaca a ovo s paljenjem valjda ima veze u kakvom je stanju motor.

Pa ako nema velike razlike između dizela i benzina u radu, onda uzmem rađe benzinca jer su dosta jeftiniji. Ako se to tiče nagetosti terena, ovaj teren je ravan, nema nikakvog nagiba

Koje su stvarne prednost dizela nad benzincom i obrnuto
 
Posljednje uređivanje:

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Pa ako nema velike razlike između dizela i benzina u radu, onda uzmem rađe benzinca jer su dosta jeftiniji. Ako se to tiče nagetosti terena, ovaj teren je ravan, nema nikakvog nagiba

Koje su stvarne prednost dizela nad benzincom i obrnuto


za moj pojam ima razlike,to je stvar ukusa.ja lično mrzim benzince,od vozila do motorke.
 
N

nikolalon

Guest
Evo zvao sam za onu frezu,kaze covjek da bi mogo nesto ispod 12 tisuca za keš...Sad mi samo ostaje nada da cemo je uskoro kupit:)
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,673
Pa ako nema velike razlike između dizela i benzina u radu, onda uzmem rađe benzinca jer su dosta jeftiniji. Ako se to tiče nagetosti terena, ovaj teren je ravan, nema nikakvog nagiba

Koje su stvarne prednost dizela nad benzincom i obrnuto

paljenje,potrošnja,snaga.....
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
368
Evo da se usput i predstavim a i postavim pitanje jedno...

Znači Nikola,rodom iz zapadne hercegovine,zivim u zagrebu(okolica) 15 godina.Razmisljamo o kupnji nekog motokultivatora jer imamo voćnjak i vrt na 2500m2.Evo zapeli smo za jednu Frezu Goldoni diesel 14 KS,ima kardansku prikolicu,2 pluga(za oranje i razgrtač) i vučnu frezu reko je covjek oko 13 tisuca
ali mi se nadamo da bi isla za jedno 11 ili 11,5 tisuca za keš(solarno plaćanje):partyman:
http://www.njuskalo.hr/poljoprivreda-ostalo/freza-goldoni-14ks-diesel-oglas-1978876

E sad me zanima dali to valja i koje su vaše preporuke za nase potrebe.Naime inače smo prevoznici a ja sam naravno se rodio i umrijet cu za kamione zato je vazno da ima prikolicu u koju mogu tovarit sve vrste tereta jer bi to uglavnom ja vozio i radio stim jer je stari od vikenda do vikenda na putu.



Taj je prilično izmučen. Po detaljima je vidljivo da ga je "vozio"sileđija.Slikan je iz daljine da se sve ne vidi al ovo što se vidi dovoljno govori.A to što je hrđav nema nikakve veze,bolje da je hrđav nego namazan bojom preko hrđe.
 

Najnoviji postovi

Na vrh