• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preporuka za kupnju motokultivatora

  • Temu pokrenuo igor266
  • Datum prvog posta
J

jopo

Guest
jopo a ovo ti je cjenik labin progresa.

http://www.lombardini.hr/images/CJENIK_AKCIJA_TPS.pdf

ta adria ima izlazno vratilo sinhronizirano sa mjenjacem pa mozes pogoniti kardansku prikolicu.
Tri brzine za naprijed i jedna nazad.

Na prvu mi se cini ko dosta dobar stroj.
hvala na info maloprije sam pročita recenziju motora ld 530 od puknutoga i smijem se već pola sata:D:D

koja je razlika motora 15ld350 i 6ld360 oba su dizeli 8 ks.???
 
Posljednje uređivanje:
J

jopo

Guest
našao hvala .
još pokušavam skužit razliku između ovih dvaju dizela od 8 ks.
jedino šta vidim da postoje sa oprugom za paljenje ili sa samom remenicom.
remenica mi se čini jednostavnije i trajnije rješenje.
opruga je na mojoj muti brzo krepala:mrgreen: pa opet dobiješ remenicu:D

evo još jedno glupo pitanje.jeli ijedno od ova dva pogonska vratila ima mogućnost spajanja male pumpe :scratch (znači ono vrti a kopačica ne kopa nego na nogari parkirana kraj bunara) takvu pumpu ima stric na tomi vinkoviću????
 
Posljednje uređivanje:
S

staffmen

Guest
remenica je i pouzdanija.
Na oprugi kad pukne spaga moras sve raskapat, a ovdje ak zaboravis spagu a na njivi si, skines vezice sa cipela ili remen i zapalis.
To je provjereno.:supz:
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
našao hvala .
još pokušavam skužit razliku između ovih dvaju dizela od 8 ks.
jedino šta vidim da postoje sa oprugom za paljenje ili sa samom remenicom.
remenica mi se čini jednostavnije i trajnije rješenje.
opruga je na mojoj muti brzo krepala:mrgreen: pa opet dobiješ remenicu:D

evo još jedno glupo pitanje.jeli ijedno od ova dva pogonska vratila ima mogućnost spajanja male pumpe :scratch (znači ono vrti a kopačica ne kopa nego na nogari parkirana kraj bunara) takvu pumpu ima stric na tomi vinkoviću????

Mislim da je 15ld350 zamjena za 6ld360 kojeg više baš i ne viđam na lombardinijevim stranicama. Motori su konstrukcijski potpuno različiti, no na prvi pogled ovaj stari mi se ćini robusniji, što se vidi i po kilaži. A vrlo vjerojatno ima i neka caka u vezi ekologije i emisije plinova:scratch
Na gornje vratilo, koje je nezavisno priključuješ npr. pumpu i sve stabilne priključke, a donje je preko mjenjača i služi samo za pogon prikolice.
 
J

jopo

Guest
Mislim da je 15ld350 zamjena za 6ld360 kojeg više baš i ne viđam na lombardinijevim stranicama. Motori su konstrukcijski potpuno različiti, no na prvi pogled ovaj stari mi se ćini robusniji, što se vidi i po kilaži. A vrlo vjerojatno ima i neka caka u vezi ekologije i emisije plinova:scratch
Na gornje vratilo, koje je nezavisno priključuješ npr. pumpu i sve stabilne priključke, a donje je preko mjenjača i služi samo za pogon prikolice.

e svaka čast sad je i to riješeno
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,672
remenica je i pouzdanija.
Na oprugi kad pukne spaga moras sve raskapat, a ovdje ak zaboravis spagu a na njivi si, skines vezice sa cipela ili remen i zapalis.
To je provjereno.:supz:

slažem se sa time,i ja više volim remenicu...
 
J

jopo

Guest
slažem se sa time,i ja više volim remenicu...
ma ako postoji opruga dok traje traje ali kad rikne ne isplati se popravljat.
ovde je kod novih labinki ponuđena opcija sa ili bez.
ako bi kupova novu onda bi izabra bez opruge ali kako će to bit nešto polovno nema puno biranja.
sve gledam nebi li kako zatvorija financijsku konstrukciju pa da ja i kolega 21yes pazarimo :partyman:ali nikako se riješit mute i priključaka pa evo ako znate da nekom treba javite na pp.
imam dosta slika ako nekog zanima.
 
J

jopo

Guest
imas mozda okretac sijena od prikljucaka?

ništa tako egzotično.
freza,kosa,rotacioni plug i ogrtač
dsc00740k.jpg
 
J

jopo

Guest
zna li neko kakva je situacija sa kardanskim prikolicama za npr.adriju i jeli je možda neko pokuša napravit
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
zna li neko kakva je situacija sa kardanskim prikolicama za npr.adriju i jeli je možda neko pokuša napravit
Mani se pogonske priklice prije specijala ....to ne može biti ništa drugo osim igračke.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Misliš ovakvo nešto:
zebrarimorchio.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
45107596.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
Ja to u živo nisam nikad vidio pa ne znam kako se ponaša, ali dijeluje mi dosta "robustno":scratch
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
590
Mani se pogonske priklice prije specijala ....to ne može biti ništa drugo osim igračke.

točno, samo igračka
motor od 8ks je preslab za to.
a druga stvar, kopačica nema diferencijal, iovako je muka skretati s tim čudom (imam imt 506 pa znam), tako da neznam kako bi se ponašala u kombinaciji sa kardanskom prikolicom.

izbor paljenja-klasična remenica ili sajla, UVIJEK KLASIKA, je*eš SAJLU,imam oba stroja doma i sa imt 506 uvjek neka zajebancija sa paljenjem, a sa remenicom nikakvih problema.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Snaga motora ne igra bitnu ulogu, na kraju krajeva ima kopačica i sa 14ks...
Ako se radi kak spada tada se na prednju "osovinu" stavljaju poluosovine sa spojkom i tada se u normalnim situacijama voziš samo preko diferencijala, a kad ti zatreba samo nogom trkneš spojke i imaš pogon i na frezi....
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,049
nije to tako jednostavno imaš Goldonije takve,raspitaj se malo,bez diferencijala to nemože vozit razje...bo bi motokultivator
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ne znam koji dio nije jasan, u normalnoj upotrebi nema nikakvog prenosa snage na prednje kotače....
mozzi6big.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 
J

jopo

Guest
nisam imao iskustva sa prikolicama na mtk samo me interesiralo zbog bačve škropiva od cca100l. ali ako je problematično snađem se i bez toga.
ionako nisam ima u planu s njom vozit drva sijeno i sl.pa mi nije neophodna

kolega jeffy jedno totalno laičko pitanje.
šta je ovo na slici???
kažu da nije sramota neznat nego ne želit naučit
 

Najnoviji postovi

Na vrh