• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preporuka za kupnju motokultivatora

  • Temu pokrenuo igor266
  • Datum prvog posta

mirogrozd

Novi član
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
3
Budući da ova s prethodnog linka nije sigurna kupnja, nije mi baš tako blizu za otići pogledati, onda bi vjerojatno ovaj bio bolji (samo po fotografijama izgleda da nema priključke tj treba dodatno kupiti kopačice)?

honda mio standard

Ili pogledati po sajmovima ako ih sad puste s olakšavanjem mjera karantene.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
E jebiga, ova valjda ima poklopac remena ali joj fali anlaser..... kak god da pogledaš kompletnu, sa svim pripadajučim dijelovima, priključima, orginal motorom, prvi lak koji se još sjaji, da je do detalja ispravna i za male novce.... toga našel nebuš.
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
728
Budući da ova s prethodnog linka nije sigurna kupnja, nije mi baš tako blizu za otići pogledati, onda bi vjerojatno ovaj bio bolji (samo po fotografijama izgleda da nema priključke tj treba dodatno kupiti kopačice)?

honda mio standard

Ili pogledati po sajmovima ako ih sad puste s olakšavanjem mjera karantene.
Na njuskalu su uglavnom šverceri, tako da ne dobijes ni utege ni kopacice ni ralo ni klin..itd. najpovoljnije je kupiti komplet kad se neko rjesava svega
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Ovo su brojke, i da bi imao optimalni broj okretaja na noževima kao što je na hondi sa original motorom, trebao bi raditi u trečoj brzini mjenjača.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Dražen, lijep ti je izračun, ali je netočan.
Promjeri se računaju na način da se vanjski promjeri remenica umanje za visinu (debljinu) remena. Prenosni omjeri računaju sa srednjim promjerom ;)
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Uzeo sam max. okretaje i kod jedne i kod druge verzije da bude vjerodostojnije.
Ali izračun je lijep kao što si i rekao 🙂
 

Kukuruz

Član
Tu od
4 Srp 2013
Poruka
90
Pročitao sam skoro sve hvala na savjetima. Evo i od mene jedan. Njuškalo oglas Ako kupite set kopaćice sa prikolicom cijena 8600 kuna. Kupnja posebno iste te kopaćice i te prikolice kopaćica 4699 +prikolica 3350 zajedno 8049 kuna. Tako da dobro pogledate cijene ne samo ovakve oćigledne prevare nego cijenu treba usporediti i sa ostalim trgovinama.
 

Roko Dalmata

Novi član
Tu od
23 Srp 2020
Poruka
3
Bok ja sam novi na forumu i iman par pitanja ? Mislim se kupiti motokultivator labin proges dizel 14konja ili imt 509 ili lombardini sep od 10konja i da ima frezu i plug .Sta je bolje od navedenih strojeva imam hektar zemlje ali ne u komadu posadio sam mlade masline i jos bi posadio kapulu cesnjak itd .kojistroj bi najbolje odgovara mojim potrebama?Imam staru agriu frezu po terenu skace ka koza pogotovo kad je suha zemlja pa mislin da bi motokultivator pogotovo dizel boi puno bolji i ekonomicniji
 

anton5

Član
Tu od
17 Velj 2014
Poruka
86
Ovisi ti puno i o tipu zemlje i o širini samih parcela jer moraš računar da motokultivatorima treba dosta mjesta za okretanje a i nisu baš za kamenjar
 

Roko Dalmata

Novi član
Tu od
23 Srp 2020
Poruka
3
Hvala na brzom odgovoru pa na svakoj parceli ima 3000kvarata jedna je ispod brezuljka bio davno prije vinograd ali nema kamenja a druge dvi parcele su u ravnini i nema kamenja pa jeli bi mogao sa sep 10 hp dizel orati i frezati
 

anton5

Član
Tu od
17 Velj 2014
Poruka
86
Onda ti je najbolje uzeti Labin ili Goldoni 14 ks dobar za transport odličan za frezanje.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Zasto motokultivator kad imas dosta velike parcele i za manji traktor tipa tomo vinković 420 a cijena nije velika razlika i radis ko gospodin naspram motokultivatora
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,552
Jedan hektar je veliki zalogaj za bilo koji motokultivator. Za oranje neće ići sa Labinom a ne niti sa Sepom. Za tog Sepa navodiš da ima 10 KS, a nema ih!
Isto je simptomatično da skoro skoro svi koji u svojim postovima spominju Labina (uvijek pišu Labin 14 KS) kojih naravno nema!
Za tu površinu obrađivati potrebno je imati neki manji traktor i neki mtk. I treba znati što određeni stroj može napraviti na tim parcelama i kulturama koje su na njima.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
Oranje manjih površina labincom da ali zaboravi nešto naveliko,budeš potrgao i sebe i stroj. A što se tiče frezanja oko maslina,to zaboravi vučenom frezom,muka isusova,jako teško ide u krug.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Moje razmišljanje ide u smjeru.
Mali traktor s plugom, frezom, roto malčerom i ev. prikolicom, plus skakavac (imaš agriu) za oko maslina. Češće koristi agriu da se zemlja ne stigne jako slegnuti. sigurno bu lakše.
Trimer po potrebi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh