• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preporuka za kupnju motokultivatora

  • Temu pokrenuo igor266
  • Datum prvog posta

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,543
Moje razmišljanje ide u smjeru.
Mali traktor s plugom, frezom, roto malčerom i ev. prikolicom, plus skakavac (imaš agriu) za oko maslina. Češće koristi agriu da se zemlja ne stigne jako slegnuti. sigurno bu lakše.
Trimer po potrebi.

Odlično razmišljanje, ali ga samo treba popratiti hrpicom love!🤑
Za okopavanje maslina (ako se radi kružno), onda Honda F600 (ili još bolje) F604.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,631
Nebi se baš složil. Malog Ursusa se najde već od 6...7t kn pa na više. Dakle jeftinije nego SS.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,543
Da i?
Baš pogodan za okopavanje češnjaka i kapule i naravno bez ikakvoga priključka.:hahah:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
Pa nije baš ni specijal pogodan za okapanje češnjaka 😉
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Koji je motokultivator po vama bolji izbor za košnju nekih 3000 m2 voćnjaka, nešto rada u vrtu?
BCS 740 powersafe
Štruc Maestral

Neke preporuke koje motore ne uzimati ili imate neki bolji prijedlog za navedene poslove?
Hvala
 

VikendSeljacina

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2010
Poruka
214
BCS
Kupuješ novi stroj?
Dobar rabljeni bi bio dosta jeftiniji.
Nisi uzeo u obzir Labinprogres koji je isto dobar za takve potrebe.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,631
Odluči sam.
BCS ima aluminijsko kućište mjenjača, Muta gusano.
BCS ima nešto brži kardan i uključivanje kardana u getribi i bolje riješen kuplung.
Uz adapter pašu priključci jednog na drugog.
Maestral ima transportnu brzinu, može imati pogonsku prikolicu (treba definirati pri narudžbi, ali se da i naknadnoo montirati), BCS nema.

Maestrala imam, star je 30 godina i nemam primjedbi. Malo je grub ali je OK stroj.
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
BCS
Kupuješ novi stroj?
Dobar rabljeni bi bio dosta jeftiniji.
Nisi uzeo u obzir Labinprogres koji je isto dobar za takve potrebe.
Labinprogres nema diferencijal, a da nije 14 KS. TO mi se čini malo preveliko i preteško za košnju.
Ako imate neki dobar rabljeni, molim javite.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,631
Ima i Mondial diferencijal (noviji modeli Greeny), no ne bi ga preporučil za košnju.
Maestral i BCS imaju brže kardane za 20-tak % pa strižna kosa jednostavno bolje radi. Uz to imaju i inverter.
Ne znam kak blokade rikverca i kardana rade na BCS-u, no na Maestralu ako je strižna kosa ne treba isključivati kardan. Uz to su prve tri brzine jednake naprijed i natrag.

Rabljenih (i BCS-a i Maestrala) budeš više našel u Sloveniji, pa malo pogledaj oglase prek meje.

Da seb razmemo, BCS je moderniji i komforniji stroj, ali i dvaput skuplji od Maestrala, tak da (meni) ne vrijedi novce koje košta.
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Na što obratiti pažnju priliom kupovine rabljenog motokultivatora? Neki motori su kvalitetniji od drugih?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,631
Sva tri moja MTK su bili s LA300 motorom.
Na Maestralu sam ga zamijenil s Lombardini LGA340 11ks motorom.

Gledaj da ga kupiš čim povoljnije, a jefitinih kineskih benzinaca imaš već oko 1000kn.
Dizel ti ne bi preporučil, jer je pretežak za tu klasu strojeva i onda nema balansa između priključaka i motora.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,631
Čisto da imaš predodžbu kaj sam kosil z Maestralom.
Prije:
P5275990_resize_zpsvghqfav6.jpg
P5275991_resize_zps2tszhdhb.jpg

Poslije:
P5275988_resize_zpsecdyd9a3.jpg
P5275989_resize_zps0wmjatik.jpg
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,631
Je, bila je dok je bil gore LA300 motor.
Sad kad je Lombardini, ova je premala (preuska) pa ne stane.
Sad izgleda ovak:
P6071414_resize_zps15377cb4.jpg
 

VikendSeljacina

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2010
Poruka
214
Svaki cigo svoga konja hvali.
Istu takvu travurinu ja kosim sa Labinprogresom na kojem je dizel motor.
Super kosi, nemam problema sa balansom, jedino me jebu krtinjaci kojih imam previše.
 

francek963

Novi član
Tu od
9 Kol 2020
Poruka
17
Pozdrav društvo, vidim da ste postali neaktivni, pa da malo oživimo temu. Imam MK Labinprogres diesel,
10 KS, ima diferencijal, okretne ručke za 180 stupnjeva, inverter, prodajem isti zajedno sa pripadajućom frezom-kopačicom. Stroj je novije linije i očuvan, pa me zanima po Vašem mišljenju, koliko bi se za taj stroj moglo dobiti kuna? Hvala na odgovorima.
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
726
Koliko sam vidio, samo ss od 14 ks sa dosta opreme ima do ru cijenu. Za slabije rijetko tko pita
 

Najnoviji postovi

Na vrh