• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preporuka za kupnju motokultivatora

  • Temu pokrenuo igor266
  • Datum prvog posta

m101

Novi član
Tu od
8 Velj 2023
Poruka
6
Ipak bi htio višenamjenski stroj...u planu je koristiti ga povremeno i za frezanje i za prenošenje tereta/alata na prikolici...
 

m101

Novi član
Tu od
8 Velj 2023
Poruka
6
haha...a da..ili nesto najblize tome sto ce funkcionirati 😊..proširio sam grunt pa ne mogu više trimmerom kositi i sve nositi okolo na rukama...nadam se da postoji bolje i lakše rješenje 😀
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
45 ari nije baš bezazlena površina za mtk. mogel bi se brzo zadovoljiti hodati iza njega. Možda u budućnosti još malo povećaš površinu pa ne bi bilo zgorega razmisliti o nekom manjem traktoru, npr. mali TV. 25% (15°) nije veliki nagib i Tomek to bez problema svladava. vjerojatno nisi bez razloga postavil pitanje za mtk, a ja ti samo stavljam bubicu u uho. ;)
 

Scukaf

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2022
Poruka
111
Pozdrav svima!
Molim vas pomoc i savjet oko kupovine motokultivatora koji bi prvenstveno služio za košnju brdovitog terena čiji je nagib cca 25% (izmjereni nagib na 4m je cca 80 do 100cm)...Napomena da je ciji teren od cca 4500m2 pod nagibom i skoro da nema ravnih dijelova osim oko kuce...Pročitao sam i pogledao dosta tema i videa ali nigdje nisam mogao naći konkretno nekoga sa slicnom situacijom...Dilema je kakav motokultivator uzeti radi sigurnosti, manevriranja, okretanja i slično... - da li jači i teži ili lakši i slabiji...BSC, Muta, Labin..sa kočnicama ili bez....Dilema s obzirom da nikad nisam radio s motokultivatorom da li koji ima da se puštanjem ručke automatski zaustavlja i blokira da ne krene nizbrdo (kao npr AS kosilice)... Čitao sam i da je dizel must have na brdu radi podmazivanja....Obični kotači ili dvostruki ili su metalni obavezni...Gledam da vani imaju gusjenice ali kod nas nigdje nisam vidio za kupiti....Molim one koji imaju iskustva sa slicnom situacijom da mi pomognu...Svaki savjet je dobrodošao...Hvala svima!

Bok, pogledaj klip

Ima onaj lik Bobnar na YT, predstavlja LAVRIH strojeve za takve stvari, vjerujem da toga ima u Sloveniji pa se raspitaj. Da mi tak nešto treba, ne bih niti časa časio 😁
 

m101

Novi član
Tu od
8 Velj 2023
Poruka
6
Razmisljao sam i o manjem traktoru ali ima dosta uskih prolaza, naglih promjena nagiba...mislim da bi bilo jako tesko manevrirati s traktorom pa sam odustao od te ideje...zadnje sto mi se iskristaliziralo kao opcija je kupnja ATV-a (quada) i vucne kosilice....nekako mi se to cini lakse za manevriranje...tko ce ga znati...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
Brielmaier...košta bogatstvo.
Ako možeš, gledaj neki manji, niski traktor. To je uvijek puno komotniji izbor od MTK, ako je moguće.
 

m101

Novi član
Tu od
8 Velj 2023
Poruka
6
A kosim vec godinama trimerom i nemre vise :)...a uz navedenu povrsinu brega koja se sad povecala na 4500m2 imam jos par kilometara dalje 2000m2 ....i sve sam to odrzavao trimerom ali s godinama sve teze, sve manje vremena...gledam kako si maksimalno olakšati...a i nije samo košnja u pitanju nego i sve ostalo sto ide s odrzavanjem kuce i okucnice... quad ima varijantu vucne kosilice i kosilice koja se montira ispred....cijena svega toga je paprena ali se nadam da bu to trajalo duzi niz godina pa se isplati...
nesto tipa ovoga:

samo trazim nekoga sa slicnim iskustvom da podijeli pa mi mozda pomogne sa savjetima..svaki je dobrodosao...hvala svima unaprijed!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Imaš ozbiljni problem..najbolje pusti da raste agacija..

Ovo su američke fore..nije to za nas.

Svaki na kojem se ne vozi treba ruke i noge..a to nemaš..samohodni skup u startu..pa skupo održavanje..pa i opasan.
 

m101

Novi član
Tu od
8 Velj 2023
Poruka
6
Pustio sam na djelovima agaciju da drži zemlju ali i da radi hlad :)...
slazem se...sve djeluje na takvom brdu opasno ali moram nesto smisliti :))
svjestan sam da ce biti skupo, ali kako sam napisao i prije, ako ce trajati sljedecih barem 10-15g se isplati..
a da imam problem....znam..svjestan sam toga :))
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
728
A kosim vec godinama trimerom i nemre vise :)...a uz navedenu povrsinu brega koja se sad povecala na 4500m2 imam jos par kilometara dalje 2000m2 ....i sve sam to odrzavao trimerom ali s godinama sve teze, sve manje vremena...gledam kako si maksimalno olakšati...a i nije samo košnja u pitanju nego i sve ostalo sto ide s odrzavanjem kuce i okucnice... quad ima varijantu vucne kosilice i kosilice koja se montira ispred....cijena svega toga je paprena ali se nadam da bu to trajalo duzi niz godina pa se isplati...
nesto tipa ovoga:

samo trazim nekoga sa slicnim iskustvom da podijeli pa mi mozda pomogne sa savjetima..svaki je dobrodosao...hvala svima unaprijed!
Na quadu benzinac i na malčeru benzinac. To je skoro 10 litara na sat. Jeftinije platiti da prođe traktor s malčerom
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Pa ne vidim razlog zašto ne kupit neki manji traktor i malčer, ako je nagib ideš gore dole ne okomito na brdo i nema greške, ako nešto ostane prođeš na flaksericu, ne postoji mašina koje će ti zadovoljit sve uvjete koje si naveo nečega se moraš odreć a po meni ovo ti je najbolja kombinacija i imaš univerzalu mašinu te fore sa kvadom su samo za amere jer oni puše svaku glupost...nije funkcionalno
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Mislim da griješiš. Malčiranje zove košnja. Nekak mi se čini da ne misli micati pokošeno s parcele.
 

dkalat

Novi član
Tu od
20 Velj 2022
Poruka
24
Pozdrav, zna li netko netko na koliko se kila steže glava na lombardini lda 530?
 

Najnoviji postovi

Na vrh