• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preporuka za kupnju motokultivatora

  • Temu pokrenuo igor266
  • Datum prvog posta

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Ja imam Sep Valpadana 2000 s Lombardoni 6ld360. Izuzetno zadovoljan, s frezom taman na balansu na kotačima, a snage na pretek. Potrošnja u odnosu na benzince mizerna. Puno je teži i veče su vibracije al sam nekad išo s njim u šumu i ta težina mu puno pomogne. Jedini minus je kruti diff. tj. nema ga...
Brzine 3+1 s inverterom brzina...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Dosad nisam cuo da je neko saltanjem polomio nesto al da se teze salta je u vecini slucajeva. Ako je nastelovano kvacilo kako treba nebi smelo nista da se desi a neces ga udarati nogama.Jace gurnes i mora uskociti u brzinu ili malo otpustis kvacilo i stisnes ponovo i presaltati mora. Dok je nov malo je i teze i kad se malo razrade delovi mora biti malo lakse. Doduse ima nekih koji su tvrdji a neki laksi pro prebacivanju ali koliko novaca toliko muzike. Ali moje licno misljenje je ipak da su to preskupi strojevi uvek bili koliko nude i kakva je tehnologija menjaca.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,715
Nijedan mtk nije namijenjen za vožnju po autoputu i mijenjanje brzina pri brzinama od 120 km/sat ! Mjenjači su napravljeni da udovolje potrebe mtk. Ne može se ništa polomiti (ako se ne siluje). Kod mijenjanja brzina mtk uvijek stane, pa se mijenja brzina i onda dalje, uvijek je bolje da se izvadi iz određene brzine, u leru otpusti kvačilo (da se uvjeriš da nije više u toj brzini), onda biraš slijedeću brzinu itd...:icon_cool:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Silovanje uvjek može napraviti neku štetu.
Kod mjenjača savinuta vilica ili slomljena poluga.

Ako nejde staviš u ler, pustiš kvačilo, ponovno pritisneš i probaš onda. Ili staviš u neku drugu brzinu pa onda probaš u željenu, tek toliko da se zubi poslože.
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Ja nemogu prešaltat da nestanem skroz, jednostavno samokočioni puž uspori, a silovanje je nemoguče jer sve brzine idu glatko. Uvelike ovisi i o položaju same ručice mjenjača...
 

flayer

Član
Tu od
6 Velj 2015
Poruka
37
Labin adria nema klasičnu ručicu za kvačilo, nego je obrnut sistem.Šaltaš bez da išta stisneš i kad si ubacija brzinu pustaš ručicu sa gornje strane da freza krene.
Znači ništa nema regulacije koliko ću stisnit kvačilo.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Nije niti takav sistem blesav. Poslije dužeg rada poželim da i sam imam takav.
Kad mjenjaš brzinu sa stisnutim kvačilom i zub zapne, dovoljno je samo malo ručkama nagnut cijelu kopačicu koji stupanj i šalta bez brige.
 

flayer

Član
Tu od
6 Velj 2015
Poruka
37
ako ko ima dizel kopačicu od 8 do 10ks da bi je proda do 8, 9 tisuća kn; molim da mi se javi na pm.
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Ja imam malog goldonija i dmb 8ks, dizeli, ovaj goldoni se bas lagano salta, a dmb dok je hladan samo na silu moze u brzinu posle ide normalno. Ovaj goldoni je bas ekstra za rad, ima inverter i blokade za okretanje.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Za taj novac možeš dobiti za broj večeg , rabljenog sa večinom piključaka i pogonskom prikolicom .
 

poljodjelac

Novi član
Tu od
19 Velj 2015
Poruka
8
Re: Motorna kopačica

Poštovanje evo novi sam u svijetu kopačica, motokultivatora i ostalih pomagala. Pa evo planiram kupiti neki motokultivator nemam nešto puno vrta za sada no kad nabavim možda bi malo povećao vrt . Razmišljam si između ovoga
Honda MIO Osijek-420, na njoj je zamjenski motor ACM 6,5 KS s dvije brzine+rikverc. Ima motike i kotače 2500kn
Mio standard kopačicu + noževi + gume. 3000kn
Mio Standard Honda F420 sa novim motorom Honda GX 200 6,5ks 3350kn
MTD T380, četverotaktni motor,179 ccm, 5,5 ks 3100kn
MTD Motor 4-takta Thorx Snaga motora 5.5 KS Obujam 170 ccm 2500kn
Ako neko može pomoći ukratko objasniti vidim da se snaga kreće tu negdje ,vidim mio standard oba koja sam našo imaju novi motor ? neki razlog? i dali se na takve manje motokultivatore može kačiti neki plug i slična pomagala ?
unaprijed hvala svima na odgovorima i na dobroj volji :(happy)::(happy):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Re: Motorna kopačica

Osim MIO-Honda kopačica, ja druge ne bi ni gledal.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,715
Re: Motorna kopačica

Ovo je jedan primjerak MTD T380 (bolje rečeno ostatak), gore je bio Briggsov motor od 5,5 ks. Korišten je za sitnije poslove tri sezone i raspao se, motor je još u funkciji na drugom mtk a ostatak je vidljiv na slici. Moja preporuka je: zaobići MTD u velikom luku! Spomenuti Mio f420 je sasvim solidan za srednje poslove i ako je neki drugi motor gore, treba obratiti pažnju, na motor (jer danas je poplava kojekakvih marki i kopija, naljepnica !
:(punch):

7J4Igpw.jpg
 

poljodjelac

Novi član
Tu od
19 Velj 2015
Poruka
8
Re: Motorna kopačica

a šta ne valja kod ovih mtd ako može onako malo radi informacija ,znatiželja ,iskustva :D
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,715
Re: Motorna kopačica

Ova jedna slika govori više nego 127 riječi ! Pogledaj sliku malo bolje ! Kućište distribucije od lima (i to pocinčanoga) debljine 2 mm, bez ležajeva, bez ikakvog podmazivanja. Čini mi se da je to dovoljno.:(envy):
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: Motorna kopačica

MTD je cistokrvno kinesko gov..... kao i mnogo jos kojekakvih naziva. Honda i hondin motor i naradices se sit. Sve ostalo postujem al dalje od mene. To su napravljeni od losih tankih i mekanih materijala tako da vek je vrlo kratak. Ako ti se isplati svae dve tri godine novo ti kupi. Mojoj hondi je 35god i nemslim je nicim menjati sem hondom ponova ako ikad bude trebalo
 

poljodjelac

Novi član
Tu od
19 Velj 2015
Poruka
8
Re: Motorna kopačica

pardon kasno sam sliku vidio tek nakon kaj sam prokomentirao , hvala svima na informacijama i na slici :) jel znate išta o marki:MOTORNA KOPAČICA TEXAS.RADNI ZAHVAT 70CM,SNAGA MOTORA 6KS,POGON NAPRIJED+ HOD UNAZAD kažu zemlja porijekla danska? možda zemlja sastavljanja ko u slučaju većine strojeva u današnje vrijeme .dali ćemo se ikada više vratiti kvaliteti strojeva iz prošlog stoljeća
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: Motorna kopačica

Ako ces mi verovati ali vecina svih nepoznatih i cak poznatih marki su cisti kinezi. Narucis 1000 takvih sokocala i kazes kako hoces da se zovu i prodajes pod tim imenom. To se sad desava da neko ko nema nista ima fabriku koja ustvari nepostoji nego prodaje kineze pod svojim imenom. U vecini stvari je tako sad
 

Najnoviji postovi

Na vrh