• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preporuka za kupnju motokultivatora

  • Temu pokrenuo igor266
  • Datum prvog posta

poljodjelac

Novi član
Tu od
19 Velj 2015
Poruka
8
Re: Motorna kopačica

Je istina u potpunosti se slažem totalni kaos ne kvalitete i ismijavanja kupaca. Eto može onda ću izabrati između mio standarda iako me muči da vidim da većina ima zamjenski motor
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: Motorna kopačica

Bitno je da je kvalitetno ostalo a nemoj sumnjati ni u zamenski motor honde jer Mio ipak zna sta ugradjuje pod svoj krov. Kontrola ipak postoji ali i obicni kineski motori solidno sluze jer sve su to kopije hondinih takoreci motora. Bitan je menjac i ostatak a motor je potrosna roba. Kod mene je kipor motor toboze koreanac a njegovih kopija ima bar 20 pod raznim imenima. Radi da sam prezadovoljan.Tako da i u tome ima nekih dobrih stvari ali kineski menjaci i osovine su nizasta sto se mnogi uverise
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Re: Motorna kopačica

Kipor je kineska marka koliko ja znam. ..
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: Motorna kopačica

Sve je moguce ZJ . on je kopija janmar motora koliko znam a kazu da je u originalu koreanac . al ko ce to sve znati sta se i ko sve to stanca po tom istoku. Ceo istok stanca sve japanske stvari A gde tacno djavo bi ga znao ,stim da ima i boflova ali i kvalitetnih . Samo treba odvojiti zito od kukolja a za to treba vremena
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Yanmar je japanski a oni su poznati da znaju napraviti dobar mali motor.
E sad, i kod nas su kipor prodavali kao korejski, kao "nije to kinesko smeće".
U poslednje vrijeme imaju naljepnice "agromotor" sa uputstvima za startovanje na srpskom (po želji na ćirilici ili latinici, gazda prodavnice tvrdi da ih tako dobija iz Kine). :D

Konstrukcijski su dobri, a kvalitet materijala će se pokazati za par godina kad se počnu otvarati.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
od tkud vam vjerovanje da je lombardini ista kvaliteta kao i osamdesetih ( i ranije) .kao i tojota , sony utd ..uostalom pitajte oficira
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Yanmar je japansko ime. Tvornice su okolo po svijetu.
Tvornica malih motora za europu je u Italiji...

Nekad je Goldoni koristil isključivo Lombardini (ACME) motore.
Otkad je Kohler 'pojel' Lombardinija, Goldoni nudi i Honda i Yanmar motore...
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
T znaš na kakavu kvalitetu sam ja mislil ...

Kaj ti misliš da DMB nije znal napraviti motor kak i talijani'.
Kaj juga nije imala tehnologiju ,?
Kaj juga nije imala strojeve , majstore , kaj ?

Oni su znali ali nisu smjeli ..a sad i dalje znaju ali nečeju ...
I njemačka je znala ..i danas zna , ali neče ..ni mercedesa , ni lindera ,..ni leoparda ..
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,729
Samo oranje zaboravi sa mtk ovim manjim, jedino labinac velika, ali taj če tebe izmorit.
Bolje daj nekom da ti izore sa traktorom, pa ti onda frezaj kad ti hočeš.
Ili preštihaj ako nemaš puno.
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Yanmar je japanski a oni su poznati da znaju napraviti dobar mali motor.
E sad, i kod nas su kipor prodavali kao korejski, kao "nije to kinesko smeće".
U poslednje vrijeme imaju naljepnice "agromotor" sa uputstvima za startovanje na srpskom (po želji na ćirilici ili latinici, gazda prodavnice tvrdi da ih tako dobija iz Kine). :D

Konstrukcijski su dobri, a kvalitet materijala će se pokazati za par godina kad se počnu otvarati.

Koliko je love taj kipor u Bosni?
U nas se da nać već za 2600kn na njuškalu, nov. 350 eura.
Prije je bija cca, 400eura.
Ebay nije nešto jeftiniji..

Benzinac, kinez se da nać za 850kn,5.5ks ili 950kn 6.5ks..cca 115, i 125 eura..
Ebay je dosta jeftiniji, ima ih već za 85 eura.(transport neznam, triba bi bit 20-30 eura)
Isti se ovdi prodaju i po 200 eura.
http://www.ebay.de/itm/Benzinmotor-Motor-Kartmotor-Ruttelplatte-196ccm-6-5-PS-/291378686112?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item43d785e8a0
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,715
Evo još dvije sličice od MTD T380, kod kupnje ovih novih motokopačica treba obratiti pažnju na ova dva elementa koji su prikazani na slikama (pogonjene remenice, koje su dobro zatvorene sa zaštitnim limom, tako da ih se ne vidi), vidi se da su od dva zaprešana lima bez konusa, i remen struže po dnu kanala. Ostalo se može vidjeti na slikama i zaključiti poantu ! :(punch):

xDYiX1G.jpg


rYphiOt.jpg
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,715
Negdje sam prethodnih dana vidio Kohler 8 ks, verzija sa konusnom (izlaznom radilicom) cijena 426 eura.:icon_smile:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,715
Ne znam detaljno koje je oznake, jer me nije zanimao, to je ono što sam letimično zampamtio.:^):
 

sarago

Novi član
Tu od
12 Ožu 2012
Poruka
27
Ja sam isto prije 5-6 godina imao ovaj MTD, totalna katastrofa. I još kod nas ima dosta kamenja u zemlji :(: najprije su se nozevi poceli kriviti, da bi onda probili onaj donji dio od lima u kojem je prijenos. Ne vrijedi ni trećinu novaca koliko košta.
Onda sam preko njuškala naletio na rabljenu S.E.P. kbio pun pogodakopačicu, motor Lombardini 6LD360, za 5000 kuna. E to je bio pun pogodak, to je kopačica za zemlju kao što je kod nas, cijeli dan zna bit u pogonu i nikakav problem dosad.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Ma ti kinezi mkt ni za u saksiju sa cvecem nisu dobri. Kod nas je ponuda toga bila velika ali retko se ko usudio da to kupi. Sad skoro da ih ni nema po radnjama ,sem po komad dva. To je sto rekli za jednokratnu upotrebu
 

Najnoviji postovi

Na vrh