• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preporuka za kupnju motokultivatora

  • Temu pokrenuo igor266
  • Datum prvog posta

Kiki ja

Novi član
Tu od
4 Velj 2021
Poruka
2
Može li info ima li netko iskustva sa Ruris kopačicama i ovaj prenos reduktor željezni jel to bolja ili lošija opcija?
Hvala unaprijed
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Markiz

Novi član
Tu od
7 Ožu 2021
Poruka
7
Može li preporuka nekog stroja do 5000kn za amatera?
Čitajući ovaj forum ja bih rekao da bi poneki ovdje mogli i samo od nule napraviti.

Starom treba kopačica za vrt od nekih 200-300m2.

Ništa druge. Ni košnja ni ništa.


Niti on a ni ja nismo vični mehanici.

Može li netko ovdje nešto preporučiti?
Sorry znam da je padobransko pitanje.
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
722
Vidio sam ruris dizel sa kopacicama i plugom, 7300, pevec ili bauhaus, ne sjecam se
 

Markiz

Novi član
Tu od
7 Ožu 2021
Poruka
7
Ma strah nas je za polovni jer je, jeli polovan. Nemam ja pojma kada vidim ni kakav je, ni u kakvom stanju, ni šta je mjenjano.. A garancije nema.

A gledali smo na netu taj Ruris, ali 7000 model, benzinac.

Ali pitanje je koliko je to pouzdano. Nemora se u djedovinu ostaviti, ali barem 10 godina da izdrži.

Isplativost nije faktor :)
 

Markiz

Novi član
Tu od
7 Ožu 2021
Poruka
7
Da li su ti Stihlovi toliko bolji od no-name Rurisa da je duplo skuplji a slabiji bolji izbor?

Ili drugim riječima, taj stihl mh445 od 2.2kw je za namjenu koju sam naveo bolji izbor od Rurisa 5.2kw ili os Rurisa slabijeg?
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Po mojoj nekoj logici kad se kupujete takva mašina bolje je kupit neko ime, jer to se ne kupuje svaki dan. Možda sam u krivu al to je moje mišljene. A ovo kad kupiš nonejm to je tak, nit djelova ni servisa ni niš.
 

Markiz

Novi član
Tu od
7 Ožu 2021
Poruka
7
Pa često je to tako.
Ali je i pitanje korištenja. Mene parkside služi već 8 godina. Sa originalnom baterijom. Jer ju malo koristim.


Pa mi je dvojba, možda je i kod ovih strojeva tako.
500m2/godišnje, a valjda bi svaki trebao moći.

Zapravo sam se vise nadao da će se naći netko tko ima te lijeve marke nekoliko godina pa da da sud. Teoretski mi je jasno što bi trebalo biti bolje.

Npr taj stihl će sigurno imati bolji servis, ali da li će imati dovoljno snage?
 

pimorje40

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
154
Ja imam Viking to je sad sthil i stvarno nikad problema a šta mi je još bitnije djelovi i servis osigurani od sthila. Lagana za korištenje tako da je i otac koji je malo stariji koristi bez problema, sa onim malim "plugom" radiš i nagrtaš redove bez muke. Naša ima i rikverc.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,489
Danas bio kod mene čovijek koji je kupio u kauflandu neku malu kopačicu za cca 1500,00kn.
Po njegovom iskustvu sa tim Einhelom (kako je pričao), e sad da li je bio Einhel i neka druga druga (u istom cjenovnom rangu) ne bih znao točno.
Uglavnom riknula skoro odmah po minimalnom korištenju, (pod garancijom), vratio je u Kaufland i dali mu drugu. E super, ali opet nakon nekoliko korištanja problemi. sad je slali u servis (bio problem sa strujom), naplatili mu 400,00 kn. I poslije ne bi točno znao koliko je izdurala, otegla se priča....:rolleyes:
Link priča sam za sebe.

Još prošle godine donio mi lik rastavljeni pogon od neke slične ovoj sa linka.
Pužnog zubčanika nije bilo, oglodan do kosti, nisam skužio od kojeg je materijala bio?
 
  • Like
Reactions: ZJ

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Onda je Viking/stihl puno bolji s istom tehnologijom?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
I na kraju ce se doc do zakljucka da mu je najbolje kupit polovnu mio f420, hondin motor prenos preko remena i 2 brzine i rikverc...širina 60-80cm moze i nagrtat, a polovne su oko 3000 novije po 5000
 
Na vrh