• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prihrana kukuruza

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
nemate nesto manje za kultivirat? s ovim vuces 8 redi bez problema, a kamo li ovo :D
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
fric svaka čast :supz::supz::supz::supz: ako se dobro sječam to je NH 155 eltako :scratch:scratch
el ti prednji blatobrani neruše kukuruza nekao mi pre široko izgleda :scratch:scratch
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
nemate nesto manje za kultivirat? s ovim vuces 8 redi bez problema, a kamo li ovo :D

ma imamo fergića al mu je pretežak kultivator skače na zadnjima stalno...

fric svaka čast :supz::supz: ako se dobro sječam to je NH 155 eltako :scratch:scratch
el ti prednji blatobrani neruše kukuruza nekao mi pre široko izgleda :scratch:scratch

je legendarni TM155...nije taman su sam smo stepenice skinuli jer su one trgale pa sad si hlače potrgam dok zakoračim na stepenicu :lol::drinkers: hehe...
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Kukuruz podnosi koncentraciju do nekih 7%, što bi značilo na 300 litara otprilike 21 kg. Mi smo išli tako folijarno prošle godine i solidno se pokazalo, samo netreba pretjerati sa koncentracijom :p
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Mi prekjucer isli prihranjivat i to onim "biciklom" :mrgreen:
Kuruzi su do glave,dosta i preko glave ih ima.
Prihrana dosla kasnije,ali bit ce to sve ok. ;)
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
čuo sam da imaju neke tačke ili nešta čime se prihranjuje pa ako možeš poslikati taj stroj zanima me kako to izgleda
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Nema problema budem sutra evo.To su neka starije kolica tkz. bicikl. Ali posluzila su.
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
...

Pozdrav. Mislim sa ureom ići folijarno, koliko da stavim ureje na 300 l. vode. :scratch

kaj vam je to folijarno dali to špricom prskaš ili kako pošto kod nas rijetko tko prihranjuje ako da onda s tim tačkama
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
kaj vam je to folijarno dali to špricom prskaš ili kako pošto kod nas rijetko tko prihranjuje ako da onda s tim tačkama

Pa špricom naravno, morati ću i ja probati ovdje gdje mi je još nizak kukuruz, kako ste rastopili UREU u šprici ili prije u nekim kantama?
 

zeko2511

Član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
144
ja sam rastapal u kantama...na 300 litri vode sam stavil 12 kila ureje tj negde oko 4% i 1 kilu kristalona...tak mi je rekla gđa u poljoprivrednoj...kuruza je onda bila ko hauba na fergusonu...a sad je otišla i pozelenela uhuhuuuu...dobro je folijarno kad se nemre s kultivatorom
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
i mi smo htjeli preko lista ali su previsoki pa smo na zgance na kolica. barem malo rekreacije :D
stavit cu veceras slike tih super kolica:lol:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
ja sam rastapal u kantama...na 300 litri vode sam stavil 12 kila ureje tj negde oko 4% i 1 kilu kristalona...tak mi je rekla gđa u poljoprivrednoj...kuruza je onda bila ko hauba na fergusonu...a sad je otišla i pozelenela uhuhuuuu...dobro je folijarno kad se nemre s kultivatorom

Dakle tu samo UREA dolazi u obzir i koliko ti je otišlo gnjojiva na hektar za neki učinak?
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Evo to su ta kolica sa kojima spo radili prihranu. Od susjeda je taj stroj.
Nije lose sa tim ako nemozete ili nemate nesto drugo. Samo bi bilo dobro da je zemlja nakon sjetve predena valjkom pa ide lakse sa ovim kroz kuruze.

14djcxt.jpg


2vdjpsp.jpg


2nkt3ir.jpg


2qsqd8i.jpg
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Ovakve tačke ali plastične sam vidio u trgovini za 700 kuna, imam jedne tačke doma koje bi mogao preuredit samo ne znam kak složit ovo da baca gnjojivo?
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Kukuruz podnosi koncentraciju do nekih 7%, što bi značilo na 300 litara otprilike 21 kg. Mi smo išli tako folijarno prošle godine i solidno se pokazalo, samo netreba pretjerati sa koncentracijom :p
Kada se je već išlo folijarno sa UREOM, šteta što niste dodali i cinka, i to najobičnijeg cink-sulfata (ima ih nekoliko ne tržištu).
Cink sulfat može ići do 0,5% (meka voda; kišnica ili sl.) odnosno do 1% ako je tvrda voda (karbonati, kamenac).
Jer kada je već potrošeno gorivo za folijanu primjenu UREE, dodatak cinka ne poskupljuje primjenu... a kukuruz jako voli cink, na svim tlima, a posebno na alkalnim.

p.s. U Francuskoj i SAD u prihrani kukuruza koriste cink-nitrat, tako da dodaju cink i dušik
p.s.s. Za jake kukruzne zone proizvodi se UREEA sa dodatkom cinka.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
ja sam prihranjivao sa tekučim gnojivom folifertinom B i kukuruz je super jedino me muči trava a ova kolica nisu loša za manje površine za prihranu
 

Najnoviji postovi

Na vrh