• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prijenos, mjenjač, hidraulika, upravljanje, kočnice.....

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
Ma da?? auuu :D: Znao sam da su razvodnici skuplje igračke ali to baš nisam očekivao
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Mislim da bi to bilo to.Samo to dobiva komandu od tlaka običnih hidravličnih kočnica traktora a to naTveu ne može.Može kod onih koji su ugradili diskove i koče preko UKa ulja.Možda grešim ali mislim da jedino tak može ispravno radit.
how to screen capture Cena ventila je 400 eur.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Imam ja kočni ventil za prikolicu. Dal sam ga ugrađivati na traktor. Cijena je bila ~4000kn.

Kak je Puknuti rekel, ovaj ventil je ventil za jednoradni cilindar, a ne pravi kočni ventil.

Kočni ventil je proporcionalni, s povratnom vezom i daje tlak proporcionalno tlaku u krugu kočenja traktora. Zato traktor mora imati ili hidraulične kočnice, ili se ugrađuje davač tlaka, koji onda upravlja kočnim ventilom.
Ukratko, priča košta skoro više nego kaj TV vrijedi.
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
Dobro sad kad smo to zaključili idemo na soluciju br. 2
Jel postoji kakav mali razvodni ventil na sajlu?u cilindar sa hodom od 200mm ne stane puno ulja pa mislim da bi se napunio u roku sekunde ako je protok 30l/min.
Možda malo gnjavim sa ovim ali moram si nešto napravit sa kočnicama na prikolici jer su potrebne. I pišem sa mobitela pa eventualne greške nemojte zamjerit
 

BaTeK

Član
Tu od
20 Pro 2008
Poruka
302
Pozdrav.

ja sam samo nabavio venti, cilindar (z vzmetjo) za kočnice vse to zvezao in končnice delajo.

20996312.jpg

21149395.jpg
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
A kako si ti to spajao? Sad gledam sliku i nije mi baš jasno. Ti si stavio razvodnik (pokraj/ispod sjedala) i onda od njega u onaj mali sa gumbom koji sam ja na prošloj stranici stavio link, i od njega na prikolicu?
Moj plan je bio direktno spojit cijev koja je ispod kontrolne ploče (desno dolje) u taj ventil sa gumbom i od njega na prikolicu. Bi to tako radilo?
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Možda sam neštopropustio ,ali TV ima orginal kočioni ventil koji reagira na povlačenje ,akod popuštanja otpušta kočnice , a koči intezitetom kojim se pritišče nožna koćnica,,,,,,,,,,:icon_rolleyes:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
arno , ti si pametan čiok , jel ti zbilja vjeruješ da (kakti) orginalni ventil na teve koči ovisno o pritisku , košta ko par kobasica a ventil koji je ZJ ugradio košta 4000 i koliko zajebancije a vjeruj mi nije savršan .
 

rumster

Član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
47
Nije to lose da koci kako koci nozna ,kod mene prikolica ima pakne i vint obicni :) i radi super



DSC01429.jpg
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Ugradio sam jedan ventil kočenja na prima tt , prema tvorničkoj šemi. Po meni je taj sistem dobar jedino za zaustavljanje, za usporavanje nije. Što se tiče otkočivanja, reaguje dobro, barem se u vožnji ne primijeti da prikolica ostane kočiti nakon puštanja pedale.
Ja ako bi koristio takav sistem napravio bi nezavisnu komandu, prikolica bi kočila samo prilikom potpunog zautavljanja na velikim padinama.

Prikolica za TV s kočnicama nema džaba oprugu u rudi.
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
Da li svaki razvodnik sa ručicom radi kao razvodnik na TV? Znači da kad je u srednjem položaju da se cilindar neće vraćat a kad je skroz do kraja cilindar se diže?
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Kod mene je najbolji ventil desna ruka sa kojom vučem ručnu kočnicu od prikolice.Vozio sam na prikolici koja ima sama 670 kila plus 2400kg peska i nikakvog problema.Ak su pakne i bubnjevi pa i sve ostalo kak treba nema na tomi potrebe za cilindrom za kočenje prikolice.Živim na brdovitom terenu.:icon_pidu:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Stavi sliku prikolice da se vidi dali se isplati ulagati pare za hidrauličke kočnice.:(shake):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Problem je ventila na TV-u, osim kaj ne koči jednako na visokim i niskim okretajima, to kaj nemreš otkočiti prikolicu ak se aktivira hidraulika, npr. Taj ventil pritvara odlaz, tj. preusmjerava ulje, koje bi išlo na razvodnik, na izlaz za kočenje.
To piše i u uputama za TV.

Batek, neznam kak to pri tebi dela kad je prikolica skroz zabrenzana, jer je iberdruk iza kočnog ventila.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
A gde je regulator kočenja (prazna -puna prikolica) .:icon_scratch:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
arno , ti si pametan čiok , jel ti zbilja vjeruješ da (kakti) orginalni ventil na teve koči ovisno o pritisku , košta ko par kobasica a ventil koji je ZJ ugradio košta 4000 i koliko zajebancije a vjeruj mi nije savršan .

Ne znam odakle toliko loše mišljenje o TV kočionom ventilu , koliko Vas je imalo priliku isprobati njegove kvalitete ???? , nekadašnji stručnjaci Tome su ga konstruirali , ili prekopirali , i zadovoljio je sve tehničke uvijete i kao atestiran bio dozvoljen ,,,,, i samo kao takav sistem kočenja prikolice je mogao proči u koliko se išlo na tehnićki pregled sa TOMOM I PRIKOLICOM U KOMPLETU , tehnićki sa tomom i tom vrstom prikolice se nije mogao obaviti ako prikolica nije kočila pri aktiviranju nožne kočnice . I sam sam godinama imao taj sistem na svome 818 i mogu reći da sam bio zadovoljan sa njenim radom i malim manama , naprimjer ako je radila kočnica nij se moglo raditi sa hidroulikom , ako se digla kipa nije spuštala dok se nije kočnica pustila ,,,, istina ako se išlo negdaje da su bile potrebe za oštrijim kočenjem trebalo je motor držati na većim okretajima ( kao i traktor sa kompresorom da prifilava zrak za potrebe dužeg kočenja ) Sada nisam metnuo ventil kočnica na 822 , ali iz sasvim drugih razloga iako ga imam jer sam ga skinuo kod prodaje , kada imam potrebu kočenja uštekam direktno brzom spojnicom u sistem hidroulike i kočim ručicom hidroulike , služi svrsi , lako i jednostavno ali ako bi se ponovo odlućio za registraciju traktora i prikolice tada bi ga morao metnut . A po svemu sudeći , obavezne registracije prikolica su nam sve bliže ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188








Evo malo sam fotografirao da vidite. U prikolicu se isplati ulagat jer ju ne mislim u nego dogledno vrijeme mijenjat a uvijek ju koristim. Što se tiče nje same po papirima ima 500kg a sama kašeta sa ovim drvenim stranicama ima obujam od 2 kubna metra. isto toliko ja nakrcam drva u nju kad peljam za sebe na metrice. Kočnice (pakne) postoje čak se i na slici može vidjet da je i sajla ali ja ispred nemam ručnu tj nemam polugu. Možda bi mi to bilo i najjednostavije stavit ali svatko poznaje sebe i znam da se nikad ne bi okretao iza i natezao se da ju dohvatim i sl.
Moj plan je bio (prva slika) da stavim jedno T koljeno između već postojećeg prijelaza od željezne cijevi na gumenu te isto tako i na povratni vod. Ili mi dajte neki savjet da ne režem povratni vod kako da spojim povratnu cijev. Vjerujem da ovaj razvodnik imate svi jer koliko ja znam on je origianl od njega.
Redosljed mi je pumpa-hidro volan- razvodnik-cilindar
-rezervar

Znam sad će neki reć to nije teško ovo ono ali dajte ljudi.... Ništa ne treba dok ne zatreba. Mogu se ja zaustavit i sve ali ako se dogodi da kočnica na traktoru otkaže ili nešto se dogodi zašto bi onda bilo loše imat na prikolici? Da se moram naglo zaustavit na nizbrdici a vozim jednom pristojnom brzinom od 15km/h a iza mene me gura dobre 2 tone ako ne i više.
I sad samo bez onih fora pravi vozači koče sa motorom. Povadi onda sve kočnice pa koči sa motorom koliko te volja. Možeš u krilu imat i sidro ako želiš

P.S. slike su mi slučajno ostale okrenute nisam vidio dok nisam sad već poslao poruku
 

Najnoviji postovi

Na vrh