• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prijenos, mjenjač, hidraulika, upravljanje, kočnice.....

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Ma ja sam mislio možda tekući metal i onda jedna zakrpa metalom + guma ili silikon
Nemam sa čime zagrijati prije gus,a imam inverter aparat,samo me strah da ne puca kraj vara
Jel bolje sa elektrodama za gus ili neke druge?
ili da otfuram susjedu na co2?
Varil sam i sa co2, to sam zaboravil napisati, ali zakivanje je obavezno.
Kaj god da gore zaljepiš sa vremenom bu otpalo ali pošto je dostupno nije nikakav problem za par godina ponoviti premaz
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Nekaj slično kovačkom zavarivanju samo kaj ti materijal zagriješ elektrodom, a dok je još vruč kljuckaš po njemu čekičem i na taj način malo izmješaš strukturu zavara i materijala
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,985
Pitanje za znalce,ovaj kuglični ležaj koji se raspao i uzrokovao kvar da li se kod ssklapanja stavlja prije u kućište od gusa ili na osovinu,pošto se nemože prije složiti nego se ubada sa kućištem
Pretpostavljam prije ide u kućište od gusa
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,349
Sve to što imaš za variti meka elektroda, 308 ili 309 to povari ekstra. Tu rupu nemoj forsirati, malo 1cm vara i čekaj da se ohladi i otpadne šljaka vidiš dalje kud treba. Polugicu sastavi zapikaj a sa druge strane napravi konus i zavari tako i drugu stranu obradi.
Nevidim na slici dali ti se raspalo kućište lagera. Čuvaj se šljake leti sama, i kad sva opadne u hlađenju opet ima djelića zaostali koji opadaju, naočare.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,985
nije se raspalo kućište lagera,nego samo polugica,i rupica na kućištu
Možeš mi napisati točnu oznaku elektrode
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,985
Da li će ovo valjat
IMG_20230511_115254.jpg
Ovo sam uspio pronaći
Dali je bolje variti sa starim trafo izmjeničnim ili inverterom
Na koji pol ide elektroda?
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,092
Što se tiče pola piše ti na kutiji od elektroda, a vidi se i na slici koju si priložio. Ove elektrode idu na minus pol. Bazične idu na plus pol.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Potežeš po 5-6 mm pa stanka..drotkefa pa nastavljaš.
Kuckanje da ali s čekičem od 15 deka..napravi si npr fi 12 mm x 100 mm ,zavari na fi 8 šipku..naoravi tupu špicu..kuckaj kao da kuckaš po staklu a ne planiraš ga razbiti ..treniraj na staklenoj flaši.

Potražo krugera na youtubu...kad več nema kod nas sve majstori a nitko da pokaže kaj zna(čast smilanu)


Za ležaj vidi jel ima dosjed u kučištu ..ako ima svejedno..ako nema prvo na osovinu..Akp možeš kod sklapanja tuci po osovini s vanjske strane ..ne preko dekla..i tuckaj ..nemoj napinjati vijcima..možeš malo ..da ne pukne deklo.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,985
Hvala VLČ na iskrenosti
.kad več nema kod nas sve majstori a nitko da pokaže kaj zna(čast smilanu)
Već pogledao krigera
I pogledao to tuckanje,mada ga kriger ne spominje
I skužio da si u biti treba uzet vremena,koliko sam skužio bitno je ne pregrijati materijal,tj.ne potegnuti cijeli var odjednom,a ostalo je pussy smoke
Koliko sam pogledao po videima Kod slaganja uvijek je ležaj prvo u kućištu,a potom na osovini,jer mi djeluje da je u kučištu više na knap nego na osovini
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Ja bi lezaj u kučište zato jer je osovina na vrhu najvjerojatnije malo zakošena pa bu lakše sastaviti.
Naravno, ako ležaj na osovinu ne ide jako knap.
 

Najnoviji postovi

Na vrh