• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prijenos, mjenjač, hidraulika, upravljanje, kočnice.....

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
Tema namijenjena za diskusiju o problemima vezanim za transmisiju, upravljački mehanizam, kočnice i sve druge sklopove za koje ne postoji namjenska tema
 

deva

Član
Tu od
7 Tra 2009
Poruka
140
Re: Transmisija, hidraulika, upravljanje, kočnice.....

@edosoko, što nije ti uspjelo složiti hidraulične kočnice? I ja sam mislio tako radit ali sam se odlučio na diskove.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
Re: Transmisija, hidraulika, upravljanje, kočnice.....

jednostavno nema sile kočenja.....otac i ja smo to brzopleto odradili, prvo smo sve uradili pa kad smo se razočarali onda uzeli papir i olovku u ruke....jbg skupa škola
i tebi bih preporučio isto :eek:: ili barem radi naprijed, ako ne uspije samo sve skineš i s guštom baciš u smeće

ovo bi išlo u temu inovacije :)
 

mrki_grapska

Član
Tu od
25 Srp 2013
Poruka
107
Re: Transmisija, hidraulika, upravljanje, kočnice.....

edo koje si cilindre koristio i koji ti je bio glavni kocioni mislim od cega.....
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: Transmisija, hidraulika, upravljanje, kočnice.....

Cilindri na točkovima moraju imat što veči promjer klipova a glavni što manjeg inače nema nikakve prave sile kočenja.Preračunat treba i hod poluge koja pritišče na glavni cilindar da se dobije zadovoljavajuč hod i max.silu koja pritišče na klip.:icon_madu:
 

deva

Član
Tu od
7 Tra 2009
Poruka
140
Re: Transmisija, hidraulika, upravljanje, kočnice.....

jednostavno nema sile kočenja.....otac i ja smo to brzopleto odradili, prvo smo sve uradili pa kad smo se razočarali onda uzeli papir i olovku u ruke....jbg skupa škola
i tebi bih preporučio isto :eek:: ili barem radi naprijed, ako ne uspije samo sve skineš i s guštom baciš u smeće

ovo bi išlo u temu inovacije :)

Kako Saši onda dobro koči, mislim da sam dobro zapamtio, iz Makedonije
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
Re: Transmisija, hidraulika, upravljanje, kočnice.....

ma to sam ja nešto pogriješio.....nisam dorastao tome
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Re: Tv serije 400

Odmascivacem za motor,kod nas se zove flamin,to se naprska,ostavi se da ostoji da bi otkiselilo i ispere se vodom,a mosez i razredjivacem,ali oce ponegde i farbu da skine
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
Re: Transmisija, hidraulika, upravljanje, kočnice.....

evo još jedan način
debele naslage sastružeš nečim, odmastiti možeš benzinom i četkom za farbanje i isprat vodom pod pritiskom; tu su naravno i razni deterdženti DIMER i slični, možeš se poslužiti i sredstvom za pranje roštilja i pećnice......
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Re: Transmisija, hidraulika, upravljanje, kočnice.....

Supermafrasol je jako dobro sredstvo za takve stvari,,,



Profesionalno sredstvo koje se upotrebljava u autopraonicama,,,
namjena mu je sveobuhvatna od tvrdokorne prljavstine, masnoca, govana od muha.....

cijena mu je cca 10 € po litri

zastupnik u hr. Alfacar Cakovec,,,

ps.
zaboravih napomenuti,,
pridrzavati se uputa o razrijeđivanju i imati u vidu da bi od pojacane koncentracije moglo doci dao izbljeđivanja boje,,,

sa dvokomponentnim bojama nema problema,,,
 
Posljednje uređivanje:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,503
Re: Transmisija, hidraulika, upravljanje, kočnice.....

ja sam čuo da je više neće biti za kupiti jer je preagresivna...:icon_scratch:
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Re: Transmisija, hidraulika, upravljanje, kočnice.....

Neznam, nisam o tome jos nista cuo,,,
znam da je razrijeđivanje u omjeru 1:30 i da tako razrijeđena radi cuda,,,
kazem znade napraviti iznenađenja na akrilnim bojama, uhhhh kad se samo sjetim,,,
poprskas auto s njim jer je pun govana od muha i musica na prednjem dijelu, pa kad ga isperes, a ono tim redosljedom kako prikazuju smajleki,,, :icon_rofl:
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
Re: Transmisija, hidraulika, upravljanje, kočnice.....

omjer s etikete praviš za nekakvo "industrijsko pranje" dijelove gdje nije važno dali će farba da izblijedi ili ne - u našem slučaju motori, mjenjači......za karoseriju vozila dodaš još vode......dimer razrijedim jedan litar deterdženta s pet litara vode za motor, mjenjač....uglavnom sve na traktoru osim limarije
alu felge na autu perem smjesom manje od pola litra ove gore smjese dopunim do punog litra (prskam špricom za pranje stakla) i ne čekam puno, kako završim prskanje deterdženta odmah uzmem špricu i isperem vodom, nije bilo problema do sad....
kad perem npr motor ili nešto što je zapeklo, prvo poprskam vodom, zatim prskam smjesu 1:5 sačekam 5-10 minuta i perem vodom pod pritiskom......kad se prvo namoči vodom deterdžent ravnomjerno pokrije sve dijelove

karoseriju na autu nikad nisam prao ovim koncentorvanim deterdžentima (doduše jesam jednom ali prije pripreme za farbanje), gledao sam po forumima da se koriste za nekakvo detaljno pranje, nanosi se špricama koje se montiraju na mašine za pranje pod pritiskom, i to prije poliranja i nanošenja voska
odosmo mi s teme, vratimo se temi i traktorima :(blush):
 

kebirpm

Član
Tu od
31 Sij 2014
Poruka
100
Pozdrav forumašima.
Nisam baš novi na forumu (bio sam pod drugim nickom), ali ne javljam se baš često.
Od nedavno sam vlasnik Tome Vinkovića 523, 89. godina.
Pošto su gume bile dosta loše, zamijenio sam ih sve četiri. Od onda nastaju problemi. Naime volan odnosno upravljanje ide duplo teže nego prije zamjena guma.
Jel ima tome lijeka ili preostaje samo ugradnja hidro volana?
 

majstrjoso

Novi član
Tu od
9 Velj 2014
Poruka
19
hvala lijepo na slikama, od čega su to diskovi? ja planiram staviti prirubnicu na proširivač koji je na zadnjim kotačima, samo treba nači odgovarajuče diskove i kliješta i mislim da bi to radilo, imam u glavi sve isplanirano
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Evo koja slika naših forumaša.
21507538.jpg

21507540.jpg

21507539.jpg
 
Na vrh