• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prijenos, mjenjač, hidraulika, upravljanje, kočnice.....

senad75

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
64
picture.php

evo kako izgleda ključ nakon 30 tak sati rada kad ga napravi neko u nekoj šupi

Danas tomica radijo bez mane freza,ide ma sve za 10 morao sam ga danas odmah i zalit :icon_jook:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Drugari pomagajte.
Ja danas vozio korpu, u njoj bilo ok 150 kg i ona 80 kg, i poce mi je spustat polako.a slabiji gas bio. Isao niz strminu i makadamski (sumski) put.
 
K

kaskader52

Guest
Re: Najbolji Tomo Vinković

može li mi neko odgovoriti prilikom oranja naročito tvrde zemlje osjetim naglo udar kao u zid i traktor nastavi kretnju kao i ranije
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: Najbolji Tomo Vinković

Oštečen je ključ u menjaču zato dolazi do toga,treba zamenit ključ a dobro je promjenit i nosač ključa.Kad bu več otvoren se pregleda i ostalo u kakvom je stanju.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: Najbolji Tomo Vinković

može li mi neko odgovoriti prilikom oranja naročito tvrde zemlje osjetim naglo udar kao u zid i traktor nastavi kretnju kao i ranije

Nije mus da je ključ, prešaltaj na brzinu mjenjač i reduktor da dobro usjede, nekad ne sjedne kako treba.
 

guinness

Novi član
Tu od
28 Ožu 2014
Poruka
4
Re: Tv serije 800

pozdrav svima novi sam na forumu...imam tv 818...sve sam pokuso da nadem temu ili problem sa meduzubcanikom..ako je neko imao neki problem sa medu zubcanikom nek odg...
 

Prilozi

  • IMAG0285.jpg
    IMAG0285.jpg
    32.5 KB · Pregleda: 299

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: Tv serije 800

Lep pozdrav i tebi.Malo napiši kakav je problem da se vidi u čemu je problem.Ovaj na sliki je samo za podmazivanje.:icon_wink:
 
Posljednje uređivanje:

guinness

Novi član
Tu od
28 Ožu 2014
Poruka
4
pa problem je sledeci:
evo malo historije o tv mozda bi bilo lijepo u katkim crtama:
nedavno kupljen tv 818 1991 god.
kupljen s bukom koja dolazi iz diferencijala
inace je iskako iz brzine
kroz jedno 4 mjeseca voznje vozio sam ga uz brdo i stao je skroz mislim motor je radio al nema vuce nema prijenosa od motora do mjenjaca
otvorili smo ga i nasli da medu zbucanik srecom nije puko ali su mu lezajevi otisli (stavit cu slike detaljno) a usput smo rijesili problem iskakanja iz brzine...
ponovo poslije dva kruga kada smo ga sklopili pojavila se ista buka iz diferencijala koja asocira na isti problem oko medu zubcanika
buka je bila jaca i jaca pa smo morali ponovo otvoriti da ne bi bilo vecih problema
sad trenutno je otvoren i nasli smo da osovina na kojoj medu zubcanik staju se glima ona je prosla s druge strane kucista to jest od lamele morali smo otvoriti sve znaci i gdje je lamela da bi dosli s druge strane kucista mjenjaca
ta osovinica je dobila lufta znaci pojela je malo sebe i malo kucista....

da li je neko imao slican problem i kako ga je rijesio?
mene sad brine kako tu osovinicu ucvrstit u kuciste da nema lufta a vec danas idem kupiti novu...

to je kuciste skinuto a na prdhodnoj slici sam obiljezio mjesto problema
 

Prilozi

  • IMAG0330.jpg
    IMAG0330.jpg
    63.3 KB · Pregleda: 412
  • IMAG0307.jpg
    IMAG0307.jpg
    38 KB · Pregleda: 443
Posljednje uređivanje od moderatora:

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
kod mene se to dva puta dešavalo ali je svaki puta na vrijeme riješeno
najbolje i najskuplje rješenje je drugo kućište
druga opcija je da mašinski poravnaš rupu u kućištu i za istu razliku napraviš deblju osovinicu i smontiraš to sve unutra, osovinica treba da ide čvrsto unutra
naravno tu nema mnogo prostora za proširenje rupe i još ostaje pitanje koliko će to tokar uspješno odradit
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
A zasto ne napravit drugu osovinu i uglazbit je unutra !??
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Pozdrav svima.
Ovo pitanje je sigurno postavljeno milion puta, ali nemam vremena da trazim.
Kako se rijesiti lufta u volanu? Ako neko moze da objasni, molio bih?
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Ako nije ništa oštećeno, prvo pritegni matice na končniku, pa na volanu ispod velike matice.
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Pritego danas ispod volana, smanjio mi se luft za 5 cm, a bio pola kruga.
Sutra cu na koncniku, to je onaj puz dole?
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
@ssucur

Od srca veliko hvala, pomogo si mi pravo :drink:

Hehehehe izvini, ispravio sam.
 
Posljednje uređivanje:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Samo da je u redu.:icon_wink: Kradeš mi slovo U kod imena.
 

guinness

Novi član
Tu od
28 Ožu 2014
Poruka
4
vec sam nesto odradio prokromovom elektrodom sam unutra ubacio malo vara pa sam to brusom koji ide na busilicu sbrusio a kad sam stavio je unutra zavario sam je sa zadnje strane kucista mjenjaca eh sad koliko ce to da izdrzi sam bog zna....nisam jos sklopio sve sutra akobogda pa cu vidit sta ce se dalje desavati...u svakom slucaju hvala na odgovoru jer sam mislio da sam samo ja na taj problem naisao...pozz
 

Najnoviji postovi

Na vrh