• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja nikad nisam vidio ovako široke drvene kotače s čeličnim obručom , da nije to od željeznice?
 

Serafian

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
42
Ja imam takvu kočnicu na puno većem traktoru tj. prikolici. Koči odlično, s tim da sam rijetko išao po blatu. A kod nas sve neka brda, kažu da i kokoši pod ručnom paseju. ;)
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Možda se stariji sjećaju, ali uz takva kola i u ekstremnim situacijama koristil se "mačak"
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
357
Jel to ono što se spuštalo ispod zadnje osovine pa se upiknulo u zemlju(zakočila kola) kako bi životinja u brijegu malo predahnula
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Jep, to je to.....makar ima mi više smisla da je to za odmoriti stoku.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Nije čitava kuka ali jeste ploča koja se zašarafi na blok, vidi se suština
Na prvoj varijanti treba još izbušit podločne pločice, i zavarit uši za bolcnu
Picture_028.jpg


Picture_029.jpg


Picture_030.jpg
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Evo slikao sam, znaci samo cu naci plocu od 1cm debljine i izbusiti rupe za sarafe i gdje dodje kardan i zavrnuti zajedno sa kukom. Sad mi ujedno drzi i ram, pa sam mislio da je tako fabricki, ali imam jedan problem kad spustim kuku kod kardana. Naime sad sa dignutom kukom prikolica mi je ravna sa traktorom, a kad spustim kuku prikolica ce mi biti nageta prema traktoru. Tako da mi se ne spusta kuka, nezz ni ja sta da radim.

6QDEXEP.jpg
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Donje kačenje je urađeno a gornje gde se kači top link je malo više posla.Za hidro top link je 15cm hoda premalo za kiblu,zato ču uradit kačenje na vagu da mogu još mehanski da povečam kipanje.
picture uploading
 

sifet

Novi član
Tu od
1 Velj 2015
Poruka
1
Pozdrav svima da i ja nešto kažem kad je rijeć o sijaćicama krompira ova na slikama je ekstra dobra samo su velike lopatice što uzimaju krompir ja sam napravio sijaćicu dvorednu
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Ralle 888, koliko se vidi na ovom videu to fino kosi. Od čega je reduktor, koliko noževa i koja širina? Malo nam pojasni, još jesuli ove maline?. Pozz.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
fino kosi samo mi nije zasno čemu tako malo gasa i brzine to se radi brže isto bude kvalitetno,ovo mi se čini da popije živce dođe skoro ko frezanje
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Koji je najjednostavniji način da se kardanski izvod od Tome koji ima 10 utora i rebara "prebaci na standardni kardan sa 6 utora i rebara?:(mm):
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Baš to, gdje se može kupiti i po kojoj cijeni?:icon_super:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh