• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Evo ofarbao sam prikolicu, stavio cijev koja ce drzati lance koji drze drvo za kocnicu. Nabavio sam i vintu, kuku i veliki lanac. To ce sluziti za primicanje klade tockovima. Jos samo nisam nabavio kladu, al to ce biti u 2-3 dana, pa cu onda sve sastaviti i poslikati.

Iznenadilo me je koliko sad prikolica izgleda cvrsce, ali i teze :D
Evo koja slika :D

ZGjhkIC.jpg


Qx7wNjp.jpg


Sa2NhXA.jpg
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Pre par dana sam susedu razrezo cisternu za lož ulje ( u komadu nije išla van iz kuče,tako da je trebalo je razpolovit) i tak djabe došo do dosta pločevine od 3mm.Umjesto da vozim na odpad odlučio da napravim još jednu korpu za tomu ali ovu takvu kakve su na utovarivačima.Koštat če jedino šajbe i elektrode ostalo sve imam.
free upload pictures
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Abarth, bit ce to jos jedan izvrstan prikljucak, samo naprijed. :D

Evo prikolica skoro gotova. Ima jos nekih sitnica, ali to ce otac raditi. Ja cu biti zauzet radovima oko tome. Sto se tice prikolice ja sam veoma zadovoljan, kocnica koci extra.

zS7doHL.jpg


Rf5TPAF.jpg


zO9nxLb.jpg


JZskTtF.jpg


KLs6wpf.jpg
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,951
A čemu služe oni polufederi na krutoj osovini?
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Polako več dobiva oblik kakav sam si zamislio.Posla ima još dosta,sve pojačat,napravit nosače i napravit da če imat preko hidro top linka naklon prema TVeu pa i kipanje.
image hosting over 10mb
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
@Edosoko
Tolika mi je i stara ruda bila, mozda je mogla manja, ali nema veze, dobro mi dodje kad vozim sijeno tad mogu natovariti vise naprijed prema traktoru. :icon_mrgreen:

@ZJ Polufederi su ostali kao neko pojacanje za osovinu :icon_mrgreen: To je tako dobro zavareno da je ocu jednostavno bilo zao ih odrezat :icon_mrgreen: Neka ih ne smetaju.

@Abarth Eto jos malo i gotova, kad vec napravis tu korpu, onda bi bio red i prednji utovarivac. Da te ne zaboli vrat od okretanja glave :icon_mrgreen:
 

Darko123

Član
Tu od
7 Lis 2013
Poruka
380
TomoVinkovic420 super si prikolicu sredio super izgleda,Abarth super ce biti ta korpa:cool2:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585

kočnica je katastrofa , to nije stvar na koju se možeš osloniti , jako loše izvedeno bojim se da će otkazati kada bude najpotrebnija , ona sada radi dobro ali kad se kotaći zamažu , razni tereti i nagibi ,,, dolje da znaš da je nema nego da nastradaš , ovako na lancima deblo široko kao i kotači jedva čeka da se izmakne ,,, to ti je moje mišljenje ali ako si ti zadovoljan ,,, sretno i nadam se da ti nikada neće trebati ,,, :(envy):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,048
Iskreno, ja ni na jednoj prikolici nemam kočnice a svaka vozi 2t+ samo je bitan dobar odabir brzine i prilagodit se uvijetima puta,a to sa deblom hahah ja bi ga rađe iskoristio za speć roštilj nego koristit ga kao kočnice,nisu to zaprežna kola
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Komsija mi sa 539 sa 4m drva na prikolici se spusta niz veliku strminu sa ovakvom kocnicom i to jos blato. Gledao svojim ocima i to nekoliko puta. Kod nas ovakvu vrstu kocenja koriste godinama na traktorima. Prikolicu sam radio bez iakavih troskova. Sav materijal sam nalazio oko kuce, kod komsija. Ja da sam imao dobose da stavim od necega i da ugradim u njih hidro kocnice ja bih ugradio, ali nema. Tako da sam prinudjen bio da se snalazim sa ovim sto imam.
Vozio sam i ja po 2,5m drva, ali kad ponese traktor niz strminu crknes od straha. Ja mislim da je bolja ikakva kocnica nego nikakva. Djaba odabir brzine i prilagodjavanje putu kad ti pod teretom dize zadnji tocak traktora kad skreces.

Uostalom, vrijeme ce pokazati kakva je kocnica.
LP.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Ako vinković nije u stanju da zaustavi ono što povuče onda ili sredi kočnice ili smanji teret, nikad nisam doživio da uz brdo vuče i ne može da zaustavi kad treba stat
A to dizenje točka pri skretanju.....gdje je kuka zašarafljena za traktor?
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Zaustavi on 2,5m drva u brdu bez problema. Ali hocu jos neku sigurnost, da ne tereti traktor.
Kada idem nizbrdo i trebam skrenuti, npr desno digne zadnji desni tocak.
Kuka je zasarafljena iznad kardana normalno.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Takvu vrstu kočnice kod nas ima skoro svaki gumenjak-kola,i kad su kola šabački natovarena nemože ih zaustaviti u pogonu al zato jako dobro usporavaju,a kola su puno veča i puno više tereta nose od kolegine prikolice,tako da kolega kad ideš u brda s teretom staviš drvo i rješena stvar.
A o skračivanju ruda dobro razmisli,jer krače rudo znači i veči potisak na tomu,a i manevriranje je lakše i brže!
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Iznad kardana? Pa ti izazivaš đavola.......
Kuku zašarafi skroz dole, trebaš samo odstojne pločice na brezone
Potražit ću ako bude bila jedna takva kuka samo da vidiš
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,048
Čisto da ti pokažem sta sam ja sa mojim vozio bez kočnica na prikolici, nemam slika puta ali čisto da vidis teret...Nikad se nisam doveo u opasnost od prevrtanja...dal je to sreća ili nešto treće neznam ali ja i dan danas vozim bez i nevidim potrebu za njima na ovako male terete sasvim dosta su traktorske kočnice
 

Prilozi

  • 100appleimg0102.jpg
    100appleimg0102.jpg
    61 KB · Pregleda: 387
  • 82e5557aae5adbfc09292b42e3b9ddda.jpg
    82e5557aae5adbfc09292b42e3b9ddda.jpg
    66.8 KB · Pregleda: 444
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
@ssucur Nemam ni jednu sliku, ako mognem slikam sutra.

@Oficir Rudo je dugo 100cm, mogao sam ga skratiti, ali gotovo je sad, prikolica samo sto nije skloljena, ko bi ga sad rezao opet.

@edosoko Takvo mi kopcanje doslo na traktoru, ako imas koju sliku da vidim kako izgleda ta kuka.

@krumpironja Necu ja ovu kocnicu upotrebljavati stalno, samu u extremnim slucajevima.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Kako je nekad drvo kočilo na gladki željezni obruč,valjda če i na gumu-još bolje.Nema tu neke brzine tak da za svaki slučaj če i ovo poslužit.:icon_super:
image upload no limit
 

Najnoviji postovi

Na vrh