• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Eh da smo samo malo blizi,danas uzeo malo smirglo ono cudo i gledo kako da spojim sa traktorom,i kad sam video kolko tu ima posla ozbiljno razmiljsam da prodam(imam kosilicu za dvoriste,trimer i kosacicu bcs)tako da mi ovo bas i netreba.
Al ipak bi pokuso kad sam vec nabavio,imali neko ideju,ja sam planirao da kacim na kardan od freze tj da napravim kacenje na4 safa za ovo cudo,i neki reduktor da stavim,e sad intresujeme znali neko na kolko ovo obrtaja treba da radi,a kolko obrtaja kardana ima pe 18(svi papiri od traktora mi u selu pa neznam),dal bi mogo da uglavim diferencijal od kola(mercedes il slican,bez truba,sa polupsovina)da bi mi to bio reduktor
evo malo da pojasnim
https://www.youtube.com/watch?v=498RGtCoXiI
uradio bi ovako ko ssucur samo umesto ovog fabrickog reduktora bi turio dif od kola
 
Posljednje uređivanje:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
He,:icon_wink:možeš turiti bilo koji, samo da imaš izlaz minimum 2000 obrtaja.:icon_scratch:
Kemijaj nešto kao naš forumaš.
22205747.jpg


22205748.jpg
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
A šta fali tvojoj da stavljaš slike od drugih.Dal je tvoja završena pa da je vidimo u zadnjoj radnoj fazi sa svim limovima za osiguranje.:drink:
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Moja nije dobra, moram 2X prijeći kuruzinu da bude u redu.:icon_scratch:
21212254.jpg


21212256.jpg
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
A što na njoj nije dobro ,,, što ne radi kako treba , pretpostavljam da ne ustni onoliko koliko bi želio ,,,,,,,,,,,,,
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Pa neznam dal su potrebne ove slike koje su več 10x viđene na forumu.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
:icon_e_biggrin::icon_razz:
Arno šalim se, normalno za cijelu kuruzinu da ne može sa jednim prelazom.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Ako se šališ onda tvoja sreća , znaći da si zadovoljan sa priključkom u radu ,,,, iako na prvi pogled slike i tvoj komentar sam pomislio da je istina što kažeš ,, zašto ??
Upalo mi je u oko da VIDIM kroz rotokos ,,, što ne smatram da je uredu , prohod ti je olakšan ali kao što i sam kažeš nisi zadovoljan jer moraš dva puta ,,,, malčer radi na principu mljevenja pa mu treba zatvoreni prostor gdje če to raditi a otvor treba biti toliki da pušta mljeveno van , ako nema toga on samelje nešto malo i tako nešto malo mljeveno izbaca jer ga nema što zadržadi da ga nož još nekoliko puta zahvati ,, ali ako si ti zadovoljan onda ,,,,, to je naj važnije ,,,,,,,,,,,,,,,,
A meni je normalno da je za kuruzovinu jedan prohod dovoljan , , hm,,
 

Serafian

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
42
kopčanje freze na 4 vijka

Bok svima...

Nabavio sam frezu za tomo vinkovića 100 cm, nisam ju nikad prije koristio niti sam vidio kako se to koristi na tomici.

e sad nisam siguran dal ima sve što mi treba da bi ju prikopčao. imam PE 15.

xblco4.jpg


na frezi imam onaj zglob

165i6b.jpg


treba li mi još nešto ili je to sve, ako je sve moram li nešto izvaditi????
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: kopčanje freze na 4 vijka

Skinut moraš leptir sa osovine (prva slika ) da če ti kardan od freze uč na osovinu sa ripnama.Leptir je obično osiguran sa čivijom i to izbiješ pa se leptir može izvadit.
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Evo skiciro sam ovaj "plug", pa sta mislite hoce li biti dobro. Ovaj desni dio, veliki ce se moci micati (suziti i siriti)

9Jlirlq.png
 

Darko123

Član
Tu od
7 Lis 2013
Poruka
380
Evo zavrsio sam danas utovarivac probao sam ga ali nevalja mi bolcn sto drzi korpu ne grzi je moram nesto drugo smisliti:s:
imag0886.jpg

imag0887.jpg

imag0888.jpg

imag0889.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh