• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

BaTeK

Član
Tu od
20 Pro 2008
Poruka
302
21655223.jpg


Ovako imam narejeno na mojem TV
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
I ja sam mislo tako nesto pravit, ali nosac mi je kritican, nemam ga gdje zavrnuti osim na jedan od sarafa kojima je zavrnuta truba tocka.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Rođak već godinama ima takav nosač na arnjevima TV 732, nije se žalio da je poremetio vodilicu i slično, a dosta radi u šumi i često je motorka tu.
Mogu da kažem da nije baš ugodno kad se rez uvija, zamijeni ovo zamijeni ono, na kraju kućište s radilicom

A šta mislite o nekoj "kutija" varijanti na blatobranu, da motorka ima položaj kao da je spuštena na pod, vodilica opet da ima svoje ležište zbog zaštite lanca, a i druga strana da uklapa u neki žlijeb
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Vodilica uđe toliko u ovaj nosač da se nasloni kučište pile na rub nosača.Da bio sam i ja malo u brizi kako če se to migoljit a sad vidim da je cimanja vrlo malo tak da vodilica nije baš na tome da se uvije.Kutije i one vreče za tomu nisu jer nema baš mesta za stavit,svuda smetaju.Moje mišljenje je da do šume u sanduku od prikolice a po šumi u takvom nosaču.:drink:
 

Darko123

Član
Tu od
7 Lis 2013
Poruka
380
Treba da radim ovakvu korpu za gnoj e sad kolike duzine da ostavim siljke:icon_thumright:
images-10.jpg
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Nemoj smo preduge ostaviti jer neces to moci podignuti,,,
Ja znam tovariti sa 539 i kad zapnem pune vile dize prednji kraj a duzina sipki mislim da nije veca od 40-50 cm,,,
uz to pripazi na vagu kako bi ti dobro zatvaralo,,,
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Kako si ti uopšte zamislio prikačit ove tvoje vile na traktor, u onaj profil s rupama ili ćeš izvest nekakav mehanizam?
Zar nebi trebao sam odredit dužinu šiljaka, na osnovu podizne moći hidraulike i što je najvažnije stabilnosti traktora?
 

Darko123

Član
Tu od
7 Lis 2013
Poruka
380
Kacenje cu na sinu sa rupama da se lako skida i stavlja,pa ja sam mislio da ostavim 50cm ali vidis bice mnogo:eek:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Neće biti mnogo ,,,, samo ako su iz pravoga materijala da se ne vijaju zbog dužine ili zapinjanja u zemlju ili slično ,,,, kada ćeš tovariti početni dio gnoja koji je suhi sa 30 cm nećeš uzeti skoro ništa ni po volumenu ni po težini , ali kada dođeš do onoga pravoga masnoga , teškoga sve je previše pa i 30 cm ,,, što znači da ćeš se malo izvući i podići koliko možeš ili koliko nalaže sigurnost , moj savjet 50 , što ako te vile zakači neki susjed sa većim traktorom ili sam vremenom počneš koristiti veći ,,,, a trpati i sada i onda kako situacija nalaže .
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Odgovori ću ti ovako kada bi stao na kraj vilice od 50 cm bi li se uvinula ??? a što misliš gdje će se to sve zapiknuti a hidroulik podizati ,,,,,, mislim da to ne bi smjelo biti ispod 20 , i na kraju samo fleksom odrezano pod jedno 30 stupnjeva , ne treba biti okruglo šiljasto .
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Rebrastu betonsku armaturu , ili svjetlo vučeno to se ne radi od cijevi ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Uradi prvo nosač i odredi dužinu nosača na kojoj češ imat dovoljno snage za podič tovar.Posle kašiku a tek na kraju šiljce kad češ barem malo znat koju podiznu snagu imaš na kraju kašike-da ti ne diže prednji kraj.
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Moje su fi 22 vučeno puno željezo i nema problema.Stavi takve i bit ćeš zadovoljan
 

Najnoviji postovi

Na vrh