• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,094
Uzmi te cetvorokrilne i izbaci jedno krilo umesto da u sedinimi ima2 ostavi jedno,tj suzi ih i preradi kacenje za tv jer za te pare nemozes ni klinove kupiti

slažem se
a ako osjetiš da ti je i to previše,staviš samo dva
ja imam na zetoru 4911 trokrilnu 2,20 m,ita mu je ponekad previše,a i puno ti ovisi i o zemlji i o kako ti je brazda složena:icon_thumright:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Spirala privarena,nož isto ostalo je još navarit centrirnu špicu na početku svrdla i sredit prihvat na izlaz iz diferenciala.Prvo sam mislio stavit tanju cev a došla prilika za pravu cev i sad moram radit još redukciju cevi i pogona iz difa koji če to vrtit.:drink:
image hosting over 10mb
image sharing
image
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Hvala svima na pohvali.Pokušam izradit tak kak vidim po forumima i you tubu ali kad to sastavljaš usput i malo realno razmišljaš kak nek bi to rezalo i izbacivalo pa usput pomisliš i na korenine pa i koji kamen.Na njivi koja je več godinama orana vjerujem da ide bez problema ali u nekom vočnjaku gdje je sve ispredeno sa korjenima e tu je problem kako i koliko noževa stavit.Ja imam u planu i na rubu spirale nekak uvarit nož za predrez korjena malih.Ma ja zakomplikujem ali šta ču takav sam,ne volim da mi na probi ne radi kak treba.:drink:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,644
Da, lijepo izgleda sada ! Samo sad treba probati i vidjeti kako će izgledati nakon testnog bušenja u malo tvrđem tlu sa pokojim kamenom.:icon_fU:
 

Darko123

Član
Tu od
7 Lis 2013
Poruka
380
Svaka cast Abarth odlicno je ispalo da te dugo sluzi:drink:

Imam u planu izradu zadnjeg utovarivaca za Toma napravio sam neku skicu sta vi mislite na ovo.

108188648427410357889532.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,094
ja sam takav samo veći pravio za traktor,za gnoj i za rahlu zemlju je ok,ali za tvrdo baš i ne ide,aradi se o traktoru sa prednjom vučom
moraš si predvidit za koliko visine dizanja ti treba,i dobroizračunaj kipanje iz korpe mora ti biti pomaknuto prema natrag jer su ti otraga stranice pa ti je otraga teže ja sam svoj napravio tako da kad iskipa sam se vrati u prvi položaj i zaključa i onda ide dosta brzo
za tomeka nemoj pretjerivat sa širinom,jer je to dosta udaljeno od traktoran i nema baš neku nosivost,osim ako ne napraviš preko svojeg hidraul. cilindra
nadam se da će ti moji savjeti pomoći:(shake):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Spirala privarena,nož isto ostalo je još navarit centrirnu špicu na početku svrdla
Super si to razvlekel, nema se kaj reči ali moje je mišljenje da ti to svrdlo bude jako "lakomo", tj. da je ramak označen zelenom strelicom trebal biti manji. Naročito na mekom terenu.
Na mjesto Crvene oznake bi ja montiral konrta nož, puno bolje bi radilo.
Barem ja tak mislim.


free upload
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Ja imam motorni, 100,150 i 200,noževi su ovako postavljeni.
98103.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Ja imam ručni ali sam ga predelal na način na koji sam opisal i mnogo lakše ga je vrtjeti nakon predelavanja
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ako je kontra noz barem za svoju debljinu izvan spirale osjetno lakse ide nego kad svaka spirala zapinje po cijeloj dubini na kojoj se busi,,,

ukoliko ides bez kontranoza bilo bi pozeljno da je prva spirala (na kojoj je noz) bude bar 5 mm sira od ostalih jer tako lakse ide,,,

Kaj se tice lakomosti to ionako moze regulirati hidroulikom,,, :(wasntme):
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
Svaka cast Abarth odlicno je ispalo da te dugo sluzi:drink:

Imam u planu izradu zadnjeg utovarivaca za Toma napravio sam neku skicu sta vi mislite na ovo.

Mislim da tomica ima preslabu hidrauliku za to
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Nož je dobrih 5mm širi od spirale i na kraju tog bi stavio još jedan mali nožič kao na donjoj sliki.Na sliki je dupla spirala sa dva noža a mislim da bi i na mome dobro bilo iako samo jedan nožič.
upload img
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,951
Bolje je da su dva noža, jer ravnomjernije reže. Ja bi napravil ova dva bočna noža do visine duple spirale: em bi čelo bilo jače, em bi nož bil jači, em bi ljepše išel po rupi.
 

Darko123

Član
Tu od
7 Lis 2013
Poruka
380
ja sam takav samo veći pravio za traktor,za gnoj i za rahlu zemlju je ok,ali za tvrdo baš i ne ide,aradi se o traktoru sa prednjom vučom
moraš si predvidit za koliko visine dizanja ti treba,i dobroizračunaj kipanje iz korpe mora ti biti pomaknuto prema natrag jer su ti otraga stranice pa ti je otraga teže ja sam svoj napravio tako da kad iskipa sam se vrati u prvi položaj i zaključa i onda ide dosta brzo
za tomeka nemoj pretjerivat sa širinom,jer je to dosta udaljeno od traktoran i nema baš neku nosivost,osim ako ne napraviš preko svojeg hidraul. cilindra
nadam se da će ti moji savjeti pomoći:(shake):

Hvala Bane1978 i mei treba za gnoj najvise neznam odgovaraju li mi ove mjere sto su na slici:frown:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Da i ja kažem koju jer sam ga i sam radio , ovo što MUHA kaže o lakomosti mislim da to neče imati utjecaja već je bitna kosina noža , a kao što vidim ona je dosta mala , pa ako neće biti i pre mala biće to u redu , mali kontra nož prema dolje puno znaći , prema gore ne bi imao neku svrhu već bi se samo više štopalo , ali zato kada je prema dolje i on prvo odsjeće krug nožu je puno lakše rezati i probijati se , vrh je i dobar i loš , zavisi od zemlje to će pokazati rad , problem je kada se zapuni u pozadinskom djelu više se ne može očistiti te radi kao šiljak , bilo bi dobro da mu dovariš male kanđice koje bi oko njega trgale i radile reda , a u svakom slučaju ti savjetujem još jedan nož radi stablnosti i mirnijeg rada , ali ,, malo niže od ovoga i samo pola dužine , tako da on uzima jedan manji dio a onda onaj veliki lakše izrezuje ostatak
 

Najnoviji postovi

Na vrh