• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
E ovo baš, ni ja nisam nikada vidio. Čovjek svašta skonta, samo da sebi olakša posao. Super. Iskren da budem, nisam ni vidio veći broj buća (kod mene to zovemo tikvama) na jednoj parceli.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
I kod mene je tikva.:icon_razz:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=RSkIZ0lVmXM[/YT]
ff06btm4qoch9s3qnj3a.jpg
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Za početak će da služi, bolje nego lopata. Dalje ćeš sam ispravljat nedostatke. Prije nego saviješ onaj flah na sredini koji prenosi svo opterećenje s rude na dasku, zaglavi barem komad štafle između
 

mladen_60

Član
Tu od
15 Ruj 2013
Poruka
62
Da li je bolje koristiti sjetvospremač ili drljaće(brane) za zatvaranje brazde i pripreme zemlje za sjetvu kukuruza i koje širine tomica može da vuće sjetvospremač? Imam neke drljaće koje planiram prepraviti pa me zanima da li ih je bolje prepraviti ili napraviti sjetvospremać.
 

mladen_60

Član
Tu od
15 Ruj 2013
Poruka
62
Bojim se da tomo sa lda 100 ne bi mogao vući sjetvospremać. Jel ima netko kakovo iskustvo sa tim?
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Ni drljače mu nisu baš odmor, niti za nosit niti za vuć. Njemu je nezgodno da ide prazan preko brazda s malim točkovima. Pitajte u temi o sjetvospremačima, neko ko je koristio oboje na istom traktoru znat će odgovorit s kojim priključkom ide lakše.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,481
Imam ja novu drljacu i rabljeni sjetvospremac. Drljaca je trokrilna, a sjetvosprmac se na vijak skuplja i siri. Sad nebi znao sta je teze posto nikad nije upotrebljavana. Oboje bi bilo za prodat...
 

mladen_60

Član
Tu od
15 Ruj 2013
Poruka
62
Na svu sreću pa sam pitao prije nego sam napravio glupost. Čovjek u susjednom selu prodaje četverokrilnu drljaću za 400kn(37€) i u velikoj sam bio dilemi da to kupim (još uvijek sam). To mi je bilo jednostavnije nego da prepravljam svoju jer mi se ćini da i nisu neki novci u pitanju. A ako je nemože vući znaći u obzir dolazi samo trokrilna. Zanimaju me vaša iskustva. Postavi sam pitanje i na temi sjetvospremaći.
 

tvlivno

Član
Tu od
24 Lis 2013
Poruka
67
Ja imam na PE-18 trokrilnu drljaču i nema problema kad si na njivi, jedino prilikom skretanja pri većoj brzini na cesti vuče ti volan u kontra stranu.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Trokrilne prvi prelaz ide u drugoj sporoj,poslije može i u trećoj sporoj.
20200843.jpg

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=qjxVbp-9IFw&list=UU-ujOzdJbr-jEwQCWUJDFig[/YT]

Za malog Tomu sve preko 160cm je previše.
 
Posljednje uređivanje:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Kome i zašto je smetao post sa slikom o varenju svrdla za priključak TVu za bušilicu za zemlju.Več i tak je malo postova sa slikama a i oni se brišu.:icon_scratch:
 

mladen_60

Član
Tu od
15 Ruj 2013
Poruka
62
Hvala na informacijama. Ili ću kupiti trokrilnu ili ću prepraviti svoju. Najvjerojatnije ću prepraviti svoju.
 
Posljednje uređivanje:

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Uzmi te cetvorokrilne i izbaci jedno krilo umesto da u sedinimi ima2 ostavi jedno,tj suzi ih i preradi kacenje za tv jer za te pare nemozes ni klinove kupiti
 

Najnoviji postovi

Na vrh