• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Darko moraš znat da je njegov serije 7 i da može prema rasporedu težine prednjeg kraja dosta više tovara podič nego mali serije4.Kod takvih izrada priključka u kučnoj radosti treba probavat u teku izrade a ne pravit priključak po nekom kalupu.I ja kad pravim neki priključak gledam malo po netu ali konačnu izradu pravim po mojoj logiki i po težini,snagi koju može mali TV dat.Bez veze radit nešto ak TV neče moč radit ili podizat sa njim.Vjeruj za neki pošteni priključak se više vremena potroši za razmišljanje neg za izradu kak treba.:(hi):
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
@abarth je u pravu, proračun je zakon pa makar i približno tačan, rad naslijepo me nekoliko puta opekao.
Za neki proračun bi trebalo znat opterećenje na prednjoj osovini (npr ispis sa tehničkog pregleda). Ili da se radi po principu probaj-sijeci-vari, da se prema potrebnoj visini utovara odredi dužina (udaljenost od zadnjeg kraja traktora) i da se na tu dužinu kači teret poznate mase dok ne dođe do granice podizanja prednjeg kraja, na osnovu te mase vagat stajnjak ili zemlju šta se već planira podizat te na osnovu dobijene zapremine stajnjaka ili zemlje dimenzionisat korpu.
Što se tiče hidraulike, prilično je jaka, znam samo da 826 digne prednji kraj na mjestu ako se pokuša podignut nešto preteško.
 

Darko123

Član
Tu od
7 Lis 2013
Poruka
380
Hvala na savjetima koi su vrlo korisni potrazicu jos po netu ako sta budem mogo naci ja bih ostavio sirinu korpe 65cm:drink:
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Nigdje ne pise da utovarivac mora biti fixne duzine,,,
slozi ga na razlacenje pa ga ovisno o teretu razvuces ili skratis,,,:(emo):
 

rumster

Član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
47
Evo danas zavrsio po slikama sa foruma svoj prikljucak za prooravamje reda :), nisam neki majstor oko zeljeza ali radi




2015-01-13 16.27.59.jpg
 

rumster

Član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
47
Mislim da je 0.30 ili 0.5 bila neka ploca na cekularu ,jedva se rezala a za savijanje da ne pisem macola je dugo radila :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,605
Zašto si išao na fiksni,mogao si napraviti da možeš širiti ili uziti plugove?
 

rumster

Član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
47
Razmisljao sam i o tome da ostavim ali jbg odma povlaci pravljenje "U" profila sa sarafima , to se nekad odvrne tamo ,vamo i ja povarim, uglavnom 70cm je razmak izmedju sredine kanala "od krompira do krompira " :)
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Ili npr.:icon_eyes:
20525470.jpg


20525471.jpg
 

Darko123

Član
Tu od
7 Lis 2013
Poruka
380
I ja planiram da uradim od diferencijala od lade pa me zanima mogu li kositi veliku travu al da stavim disk:icon_scratch:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
E ovo ja tražim, a nikako naći ispod recimo 200 do 300 €
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Sad prodaj mrgi za 100 i obadva zadovoljna. :icon_lol:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh