• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Kolika je dužina od kraja koji se kači na TV i do kraja špica.:icon_jook:
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Iskreno s tim priključkom nemam nikakvog iskustva niti sam tomu v. gledao u radu s istim. Ali onako naoko mi se čini da je to za tvog tomeka prevelik ,,zalogaj,,. Mislim da on nema kila za to. Opet neznam. Vidjet ćeš sam. LP
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Ja takođe mislim da to neće ići.Gledao sam susjeda sa univerzalom 45 ks i njega je ili dizalo napred il nije mogao podići teret.A vidjet ćeš.:drink:
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,157
to je definitivno predugo,
kopča ne drži korpu jer je preveliki razmak između kopče i vila,približi vile kopči i spusti okretište vila niže,i skrati sve skupa:(shake):
 

Darko123

Član
Tu od
7 Lis 2013
Poruka
380
Uradio sam to i onda probo pri punoj korpi podize malo prednji kraj a i gdje mi je djubre velika je strana.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Za te ruke za utovar je več davno dao član Arno sliku sa podatcima koliko može bez podizanja prednjeg kraja podič na ruki.Testirano je bilo na seriji 800 koji ima veliku šasiju tak da sa malim TVom ide to najmanje trečinu dole.Uspoređivo sam i sa koleginom 420 tak da nešto znam što može mali podič a da prednji kraj ne ode u luft.
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Danas, povario svu prikolicu, poceo da pravim okretnu kuku. Ide cijev na cijev, ali je izmedju plocica od 1cm da bi se cep na kraju mogao slobodno okretati. Zavrsio bih je danas, ali pokvario mi se aparat, istopila se zastita za masu i presto radit, pa cu to sutra popravit.

hJYxAJY.jpg


Naravno ova donja rupace biti zacepljena da ne ulazi voda

nJZYOYg.jpg


Cmm0bae.jpg


Danas nesto trazio oko garaze i nadjem na vintu koja mi super odgovara za kocnicu

WFdEBpU.jpg


Sutra bi mi trebao doci "L" profil 6x6 sa 1cm mesa koji ce biti postavljen duz prednjeg dijela rude, da ojaca jos rudu.
 

Serafian

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
42
Bok svima. Znam da vučem komentare iz davnine ali nisam mogo da ne komentiram.

Pročito sam cijelu temu i tamo na početku se piše o raznim dodacima za utovar ili prijevoz trupaca.

Pa da ispričam kako mi to radimo (stari i ja)

Inače imamo dva traktora. Tomicu PE15 i Vladimirca T25, ali isto se može i sa tomicom samim. Tomica dovuče trupac do neke čistine (zadnji put je to bio trupac od nekih 60 cm promjera, dužine 5-6 m, hrastov), kraj njega zapeljamo gumenjak i postavimo dva drva ko uzlaznu rampu. Namotamo oko sredine trupca gurtnu i prikopčamo za traktor na drugoj strani gumenjaka. Kad kreneš s traktorom trupac se počne rolati i polako se uspinje na gumenjak. Dalje je lagano...

Tako smo utovarili i otpeljali već jako puno i jelovih i hrastovih i ostalih trupaca.

Pa nisam nikad trebao neki dodatak za utovar ili nešto slično...
 
Posljednje uređivanje:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Može i tako kako si napiso ali za takav način je jedna osoba premalo moraju bit dvojica.Ja sam obično sam u šumi i mislim da sam na taj način ne bi mogo ništ natovarit takvih debljih,dužih i zato si pomažem sa rukom i klještama za trupce.Ja sam mišljenja da svako orudje koje pomaže u šumi se isplati uradit u samogradnji.Ja obično deblje trupce več u šumi srežem na 33cm tak da i sam mogu sve bez problema natovarit.
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Evo par slika što sam ja ovih dana radio. Prvo sam od dosade, a i što nemam napravio ovaj prihvat za kopčanje priključaka i dr. u jednoj točci, nek se nađe. Pa onda bio oštećen poklopac od freze, dobro očistio, zaštitio i ofarbao. Slike čišćenja nemam, radilo se unutra tolika prašina da sam se i ja jedva vidio. Reparirana i ofarbana je zubača ili ti drljača ali slika nema. Bit će na proljeće kade se bude radilo što. I evo za manje novce našao tzv. nabe, i osovinu za prikolicu. Planiram nešto praviti nisko, da mogu koristiti i za drva a i za prevoz sijena. Sve je od VW kedy, gume 15, C-teretni program. Podvozje će biti vjerojatno "I" profil 80 mm. Prioritet da bude što lakša za leđa.
DSC08943.jpg
[/url]
imagehosting[/IMG]
DSC08933.jpg
[/url]
free screenshot software[/IMG]
DSC08938.jpg
[/url]
image url[/IMG]
DSC08939.jpg
[/url]
print screen windows[/IMG]
DSC08941.jpg
[/url]
image hosting[/IMG]
 

slaven

Član
Tu od
18 Sij 2013
Poruka
94
Evo od mene, nesto se radilo kad se stiglo i evo napokon je zavrsena ,samo ceka toplije vrijeme za farbanje!

Sve je krenilo od ovoga kako to napraviti pa je krenula izrada sablona
3499b1w.jpg
2mjq04.jpg
32zmg6c.jpg
2wp2brq.jpg
bcuit.jpg
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Evo danas dok je otac bio na takmicenju vatrogasaca ja sam odrezao prednje federe i umjesto njih stavio 2 cijevi precnika 6cm. Razlog sto sam morao odsjeci federe je taj sto nikako nismo mogli da ukrojimo kocnicu od njih. Zavario sam i rudu i okretnu kuku, tako da je jos ostala kocnica i farbanje. Danas sam bio kod komsije koji ima zaprezna kola i vidio sam kako to funkcionira, pa tako da bi trebali za koji dan i to zavrsiti.

Hr4PLot.jpg
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Sve u redu do sad,samo kaži šta če ti pola federa pozadi kad nema nikakve funkcije- izreži i ono pa če polako nastat prava za TVa.:icon_thumright:
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Znam da nema nikakve funkcije,al ne mogu da nadjem cijevi da zavarim. Hocu makar 6cm precnika kao ove naprijed, ali nigdje nema. Cak ni kod sakupljaca zeljeza. Kad nadjem zamjenit cu.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Koliko gledam po sliki i ne trebaš više pojačanja,ova što si stavio su sasvim dovoljna.Možeš za svaki slučaj stavit dvije šipke prema zadnjem kraju i to je sasvim dovoljno za tvoje potrebe.
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
I necu vise stavljati pojacanja, jos samo kocnica i farbanje. Jedino ako izlete gdje jeftino (besplatno) cijevi da stavim umjesto federa :D
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,522
@abarth ti hoće reči da nisi trebal odrezati opruge, nego cijele skinuti. Ove dvije cijevi su više nego dovoljne da ukrute osovinu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh