• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

breganabronx

Član
Tu od
15 Stu 2016
Poruka
124
Takav sam ja namjeravo kuoit al sam se onda ipak odlucio na kupovinu iz firme... I zadovoljan sam... A sad kaj je bolje, ne bi znao, moguce da se stopa kad je vise nozeva, a opet moguce da se i bolje usitni?

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,537
Jesi li sam slagal ove diskove?
Ako jesi, molim te daj malo opiši s osnovnim tehničkim podacima.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Diskovi su od tanjirača, ovih 8 uležajenih osovina našao u otpadu dovezeno iz tvornice Javor od nekog starog stroja rashodovanog.


 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
a spojka za uključivanje ?

reduktor se 99% može presložiti da kardan dođe ispod , ak me razmete , znač okrenuti reduktor u osi kardana za 180 stupnjeva , ili okrenuti komplet reduktor i buduči bubanj tako da bubanj dođe s desne strane
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Sve je to lijepo ali kada vidim kut kardana se naježim...

Iskreno, nisam ni ja presretan sa kutom kardana, mislim da za moje potrebe 10 - 15 metara drva godišnje i redovno podmazivanje kardan može izdržati godinama.

Spojka će da bude, već je urađena, tokar koji mi je radio potrebna tokarenja i dijelove za doboš mi je predložio da idemo na sistem preko kajli na osovinama, budem i to poslikao, namjera je da sve ide preko spojke traktora a da spojka na vitlu služi samo za odmotavanje sajle sa bubnja, nemoguće ju je odmotati ako se doboš ne rastavi od reduktora.

Brzina odmotavanja će biti koliko sam ja brz da potegnem sajlu, a brzina vitlanja bi po mojim proračunima trebala biti malo sporija, ali dovoljna za moje potrebe, zato bi jačina morala da bude velika, reduktor je 1:72.

Vidjet ćemo šta će od svega da ispadne. Nadam se da neće biti loše.
 

dmihelj

Novi član
Tu od
21 Svi 2015
Poruka
11
Iskreno, nisam ni ja presretan sa kutom kardana, mislim da za moje potrebe 10 - 15 metara drva godišnje i redovno podmazivanje kardan može izdržati godinama.



Pod ovim kutem teško da ce izdržati i bez opterećenja !
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Ja isto mislim da taj kut nikako neće radit, u koso i visoko...poigraj se malo sa time nemoj ni nastavljat radit jer neće to baš tako radit kako si zamislio,imas na tv veliki izbor brzina pa možeš prema potrebi sporije i brže povlačit to nije problem
 

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
152
Bolje ga sad napravi kako treba nego kad napraviš pa vidiš da ne valja i ne znaš šta ćeš posle sa tim.Ugao kardana ti ne valja. Pogon mora da bude što ravniji. Imao sam sličan problem sa frezacem koji sam prepravio od imt 509 a pogonila su ga dva homokineticka zgloba koja su se grejala gde je bila trvda zemlja za freziranje jer nisu stajali na pravo.Moja ti je preporuka da dodas još alki na lancu da bi ti noseca greda bila što niža a a tim dobijaš spusteniji reduktor i praviji kardan koji po potrebi moraš skratiti...

Послато са GT-I9505 уз помоћ Тапатока
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Tomo dobio novu-rabljenu igračku:cool2:Takvu malu i sa malim kotačima sam baš tražio jer če bit prava za prevoz alata kad idem u šumu pa i za druge manje potrebe če bit ok.Ima torziju,sasvim lagana konstrukcija i po podatcima je do 450kg što je isto za mene dosta.





windows 7 screenshot
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Sa potrošenim gorivom kad sam išo po nju je 100eura.Ima i sve papire jer je bila registrovana tak da mislim da je dobra kupnja.
 
Na vrh