• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Iwanho, to je točno kaj si napisal.
No, da svatko nebi trebal istraživati, mjere su obuhvaćene standardom :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Lakše je sad neg poslije. A možda jednom i promijeni traktor, pa mu nebu škodilo.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kak bu s večim trktorom na donjoj strani (polugama)? , gdje je stvarno kategorizirano i treba se držati napisanog
 

breganabronx

Član
Tu od
15 Stu 2016
Poruka
124
Reseno! sad mi fali samo jos malo duza poteznica. Donje prihvate za sad necu smanjivat, ako bude bilo potrebe lagano se odradi naknadno
 

Prilozi

  • IMG_20180317_132650.jpg
    IMG_20180317_132650.jpg
    20 KB · Pregleda: 158

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
360
Ovo je već mnogo bolje , i jedan savjet u vezi kabla na motalici . Kad ostane tolko kabla na motalici potrebno ga je odmotati do kraja jer se kabel kod zavarivanja dosta zagrijava pa može čak doći do topljenja izolacije .
 

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Reseno! sad mi fali samo jos malo duza poteznica. Donje prihvate za sad necu smanjivat, ako bude bilo potrebe lagano se odradi naknadno
Ne fali ti poteznica nego ti ne valja kopcanje u donjim tačkama. Korpa mora da bude što bliže traktoru! Ako ti ovako ostane čim budeš natovario i krenuo da skrećeš popreko preko strane eto tebi prednjeg točka u vazduhu. Prante na mom tv420 su duže dvadesetak santimetara od standardnih tominih da bih mogao da kacim prskalicu od velikog traktora i nosi tomica i punu prskalicu od 330 litara gore dole niz brdo ali je pri skretanju na popreko bilo problema i sa 100 litara. Uradiš kao što je uradio i sucur

Послато са GT-I9505 уз помоћ Тапатока
 

chokac

Novi član
Tu od
25 Ruj 2014
Poruka
26
Potrebna mi je pomoc oko veze tv523 sa pravljenim podrivacem. Zablokirao sam sa toplinkom, odnosno visinom kopcanja. Ovako kako je ide u zemlju ali ne mogu da ga podignem. Znam da treba da povisim tacku kopcanja na prikljucku samo me interesuje koliko da bih ga mogao spustiti i podici. Unapred hvala
 

Prilozi

  • Podrivac 1_resize.jpg
    Podrivac 1_resize.jpg
    48.2 KB · Pregleda: 129
  • IMG_20180306_201705_resize.jpg
    IMG_20180306_201705_resize.jpg
    52.2 KB · Pregleda: 139

chokac

Novi član
Tu od
25 Ruj 2014
Poruka
26
S tim misliš vuči 4 brazde? Zaboravi!

Postujem misljenje i hvala. Ali nisam to pitao! Ne brazde vec podrivanje. Inace probano u krutoj vezi i radi na leru traktor dubina podrivanja do 20cm. Pozdrav
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

chokac

Novi član
Tu od
25 Ruj 2014
Poruka
26
Hvala komsija . Otprilike znas li neku visinu. Ja mislim da bi trebalo visocije od horizontalnog polozaja?!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Ne mogu ti tacno reci jer su moje prante duze i pravljene su da mogu kaciti vile i prskalicu od fergusona a i topling mi je 60 cm a za tomicu je 40 cm pa ti moje dimenzije nisu merodavne. Ono sto mozes da uradis je da fiksiras neki profil vertikalno na tu trecu tacku sto si napravio i da izbusis rupe na njemu i vidis gde ti odgovara.Mora biti vislje od nivoa kacenja toplinga na traktoru. MORAS UKINUTI LANCE kad stavljas topling,ne mogu i lanci i topling da dizu. pogedaj link http://prntscr.com/isyz96
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Nemojte se srdit na moja pitanja i opaske, ali ovako laički; meni se čini da u toj priči nedostaje bar 100 ks i 5 tona težine u konačnici čemu služi "podrivanje" na 20cm dubine?:icon_confused::(sweat)::icon_pidu:
 

chokac

Novi član
Tu od
25 Ruj 2014
Poruka
26
Ne mogu ti tacno reci jer su moje prante duze i pravljene su da mogu kaciti vile i prskalicu od fergusona a i topling mi je 60 cm a za tomicu je 40 cm pa ti moje dimenzije nisu merodavne. Ono sto mozes da uradis je da fiksiras neki profil vertikalno na tu trecu tacku sto si napravio i da izbusis rupe na njemu i vidis gde ti odgovara.Mora biti vislje od nivoa kacenja toplinga na traktoru. MORAS UKINUTI LANCE kad stavljas topling,ne mogu i lanci i topling da dizu. pogedaj link http://prntscr.com/isyz96

Jasno mi je. Hvala

Nemojte se srdit na moja pitanja i opaske, ali ovako laički; meni se čini da u toj priči nedostaje bar 100 ks i 5 tona težine u konačnici čemu služi "podrivanje" na 20cm dubine?:icon_confused::(sweat)::icon_pidu:

Uh... pokusacu ukratko da ti objasnim zasto meni to treba. U zasadu maline, kupine gde mi je razmak izmedju redova oko 2,3m dosta sabijena zemlja ilovaca. Teren u padu, zemlja ne moze da upije dovoljno vode i stvaraju se bujice koje odnose sve i udave koren u zasadu. Pored freziranja i zagrtanja prinudjen sam i ovako nesto da napravim. Radio sam sa jednim podrivacem na 40cm i dalje sa njim nastavljam ali ovo sa 4kom na 20-30cm olaksavam sebi, nadam se! Pozdrav
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Ovo što je prikazano ja bi ipak nazvao kultivator i kultiviranje, a podrivanje bi za mene bilo tazbijanje sloja ispod nivoa oranja.:rolleyes:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ovo gore u filmiću je kultiviranje i radi se radi suzbijanja korova, umjesto frezanja. Podriva se na na 60-70cm a ne na 40cm.

@chokac Ne znam što misliš da ćeš dobit sa svojim priključkom. Radna tijela su ti od tanke pločevine i nemaš kandže. Da si baš sve i napravio kako treba šta dobivaš sa radom na 20cm, samo ćeš vodu spustit u zonu korijena.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,060
To ja planiram sebi napravit za vinograde ali jedno radno tjelo od muskog materijala i ispod 40 nema smisla a pitanje dal cu i ja imat s čime vuć, trebat će dva spojit i skupa da vuku
 

Najnoviji postovi

Na vrh