• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Umjesto "ničega" bolje sredstvo je silikonski sprej.
Podmazuje, ali se prašina ne lovi za njega.
 

ikashina

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
73
Umjesto "ničega" bolje sredstvo je silikonski sprej.
Podmazuje, ali se prašina ne lovi za njega.
Ok, hvala na savjetu. Pokušat ću sa time kad ga budem sastavljao

Poslano sa mog SM-G360F koristeći Tapatalk
 

ursus82

Član
Tu od
31 Pro 2017
Poruka
61
Ekipa znam da se negdje pisalo ali da sada ne tražim, trebao bi ako to se može više i kupit. Remenicu sa prednjim kardanskim priključkom... nekad je to dolazilo na TV koji su služili za komunalne djelatnosti pa ako netko zna di se može taj dio nabaviti?
 

dmihelj

Novi član
Tu od
21 Svi 2015
Poruka
11
Pozdrav, ja sam na mali komunalni traktor Iseki odradio sa ovakvim kardanom
Sličan princip rada kao na hondi f620 motokultivatoru, kuplung preko remena a pogon direktno sa radilice!
Brzina na prednjem kardanu je 2000 okr/min
124f403cee8ea221a69a93e5a571bec5.png
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

igor1310

Novi član
Tu od
17 Svi 2014
Poruka
20
Pozdrav društvo!
Ovako imam pitanja u vezi Tomeka i malčera
Imam taj traktorić prepravljeni PE18,znaci iza ima jedan kardan i 2 mjenjača
a posjedujem i malčer koji sam povoljno nabavio ali treba još poradit.
Malčer je 115cm radnih,zanima me što je pravilno,kako taj malčer mora da vrti noževe,dali da grabi noževima prema traktoru?Bunime što ima valjak naprijed a ne iza,najvjerojatnije ču morati i taj valjak premjestit iza,mislim da je to bio malčer za prednju hidrauliku na traktoru
Tomu Vinkovića i malčer sam tek nabavio,i isprobao sam samo s plugom za vadzenjem kropmira i to je obavio odlično posao,mjenjač naprijed i iza idu dobro sad kad sam ga skužio,super sam zadovoljan..
Motor je friško uređen i ulje nigdje ne curi a pumpa hidraulike je montirana naprijed na remenicu,ne kao standard na PE18.. tako da za hidrauliku nemoram ukljucivati posebno zadnji kardan.
Svi su savjetovali novijeg Tomeka sa 2 kardana ali nisam mogao birati jer je bila zamjena za traktor.Ali vidim da imam prednost i na hidraulici jer mogu kopčati normalno na tri točke..
Sad me zanima što mi sve treba da mogu to dvoje
upariti

https://picload.org/view/dcaccail/thumbnail.jpg.html

https://picload.org/view/dcaccaia/tomo-vinkovic-418-slika-101387.jpg.html

https://picload.org/view/dcaccaii/thumbnail2.jpg.html

https://picload.org/view/dcaccaiw/thumbnail1.jpg.html

https://picload.org/view/dcaccclr/44946568_544262706034434_74291.jpg.html
 
Posljednje uređivanje:

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Gledajući slike malčer stoji dobro a ti ćeš moći staviti inverziju pa će biti smjer koji ti treba. Rotor malčera vrti se obrnuto od smjera vožnje.

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk
 

maikynet4u

Član
Tu od
14 Pro 2016
Poruka
324
Smjer mora biti obrnuto od freze znaci obrnuto od smjera kretanja da pokupi masu prema gore

Poslano sa mog LG-H870 koristeći Tapatalk
 

igor1310

Novi član
Tu od
17 Svi 2014
Poruka
20
A dali smeta to što je valjak naprijed a ne iza malčera?
Normalno bi trebalo biti iza da nevalja travu prije malčiranja ili je to ok tako?
A baš sam mislio da se rotor malčera mora vrtit tako da travu baca pod sebe iza baš kao freza...znači nebi funkcioniralo bez inverzije
Neznam dali je svejedno koju inverziju kupiti ili nije zbog montaže jer je mjenjač iza od TV PE18?
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Malo više kemijanja, prebaciti pogonski mehanizam na suprotnu stranu, obrnuti osovinu i inverzija. Ili probati upasati gore desno. Možeš samo prebaciti valjak i lopatice na suprotne strane.


 
Posljednje uređivanje:

igor1310

Novi član
Tu od
17 Svi 2014
Poruka
20
Ok,to je isto opcija,razmišljo sam ja i o tome da okrenem osovinu i pogon s druge strane ali je kučište sa druge strane krače i ide blago koso..neznam dali bi što dobio kad bih samo valjak prebacio iza al tako da bude valjak vučen iza kučišta,kao što to zna biti na roto malčerima...dali bi to tako valjalo?mislim da bi tobilo najednostavnije...
Hvala na pomoći,več sam pregovarao da bih kupio onaj običan izlaz za kardan jer sam mislio da mi paše tako da osovinu vrti ko i frezu,sad tražim tu inverziju ...neznam samo dali svaka paše,uzeo bi onu sa dva izlaza..
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Koliko imaš za malčiranje? Ako je malo, bilo bi dobro provjeriti mogućnost malčiranja u rikverc.
Ne sjećam se više dobro, ali nekak mi zvoni da kod PE-18 kardan promijeni smjer vrtnje kod vožnje u rikverc. Malo provjeri jel to točno. Možda buš mogel u rikverc malčirati bez ikakvih dorada, a možda ja meljem gluposti.
 

igor1310

Novi član
Tu od
17 Svi 2014
Poruka
20
Imam dosta toga za malčirati,ma kad nemam ni običan izlaz kardana onda kad več kupujem uzet ču sa dva smjera inverziju,najpovoljnije je u Masivi Bj 940kn,pito sam ih ali momentalno nemaju ali če imati...drugdije povoljnije nisam našao
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ali ako vrti obrnuto a krećeš se naprijed tada će vrtiti obrnuto i kad se voziš natrag jer se mijenja smijer kardana i vožnje.

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Zoki ja sam iz diskusije shvatio da je taj malčer vjerojatno predviđen za prvu hidrauliku (valjak između rotora malčera i traktora). Preseljenje valjka može biti jednostavno, ali i složeno. Teško je reči bez da se malčer vidi u živo. On vrlo lako provjeri u koju stranu se mora vrtjeti kardan da bi se noževi (čekići) ispravno vrtjeli. S duplom inverzijom može raditi po potrebi, naprijed ili u rikverc.
 

VoV1

Novi član
Tu od
5 Stu 2018
Poruka
2
U kojoj brzini Tomo Vinković TV 418 može raditi sa trakastim okretačem sijena? Da li ide u četvrtoj brzini (druga brza)?
 

Najnoviji postovi

Na vrh