• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

chokac

Novi član
Tu od
25 Ruj 2014
Poruka
26
Ovo gore u filmiću je kultiviranje i radi se radi suzbijanja korova, umjesto frezanja. Podriva se na na 60-70cm a ne na 40cm.

@chokac Ne znam što misliš da ćeš dobit sa svojim priključkom. Radna tijela su ti od tanke pločevine i nemaš kandže. Da si baš sve i napravio kako treba šta dobivaš sa radom na 20cm, samo ćeš vodu spustit u zonu korijena.

Potrebu za ovakvim prikljuckom opisah u prethodnom citatu. Koren maline nije ni blizu horizontalno, vertikalno koren maline bar kod mene ima problem u ilovaci, samim tim ne ide duboko. Problem povrsinske vode koja seta levo desno i udavi zasad u korenu. Drugo pojavljuju se bujice jer je teren u nagibu sto je donekle i dobro ali na donjem delu se ta bujica i njene posledice najvise vide. Pravljenjem poprecnih i uzduznih kanala "podrivanjem" na dubinu koju moze tv523 vuci pokusavam postici vise stvari: povecati moc upijanja i zadrzavanja- usporavanja bujice, razbiti tesku zemlju- naravno potrebno vreme, rad mikroorganizama itd. Pozdrav
 

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Ima to vise naziva;neko to zove i voćarski podrivač, neko parač a neko špartač...Kako god zvali bitno je da sluzi svrsi...
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Svakom obradom zemlje na kosini samo povečavaš erodivnu moć vode. Bilo bi ti bolje da taj teren zatraviš.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Kao što je kolega rekao, na nagibima se zatravljuje a ne obrađuje zemlja. Druga stvar, spominješ mikroorganizme, to ti se opet kosi sa obradom zemlje, opet treba zatravnit.
Vi sad kolega ispravljate greške napravljene kod sadnje, očito nije rigolano. Mišljenja sam da ovo što želite napravit neće pomoć, jer nema veze sa podrivanjem, preplitko je i neće potrgat tlo, pogotovo ako se ne uradi usred ljeta po najvećoj suši.
 

chokac

Novi član
Tu od
25 Ruj 2014
Poruka
26
Kao što je kolega rekao, na nagibima se zatravljuje a ne obrađuje zemlja. Druga stvar, spominješ mikroorganizme, to ti se opet kosi sa obradom zemlje, opet treba zatravnit.
Vi sad kolega ispravljate greške napravljene kod sadnje, očito nije rigolano. Mišljenja sam da ovo što želite napravit neće pomoć, jer nema veze sa podrivanjem, preplitko je i neće potrgat tlo, pogotovo ako se ne uradi usred ljeta po najvećoj suši.

Sve ja vas razumem i to do sada je i radjeno samo je dalo malo efekta. Ocigledno je da se treba baviti vise problemom koji sam zamolio da mi se resi, tj. veza prikljucka i samog traktora.
O mojoj zemlji i mojoj njivi najlepse bih vas molio da izbegnete dalju raspravu.
Ako vec niste se upristojili da mi pomognete suzdrzite se o raspravi da li meni to treba ili ne i koji su efekti. Pozdrav

Svakom obradom zemlje na kosini samo povečavaš erodivnu moć vode. Bilo bi ti bolje da taj teren zatraviš.

Postovani da li ste vi upoznati sa pojmom drenaza ili jos prostije zeciji kanal?
To sto vi pominjete da zasad i njivu "zatravim" da jesam ali mnogo gore nego kada se u rano prolece obradi mislim podrivac, freza i zaore po brazda sa svake strane spalira ili zagrne. Pozdrav
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Chokac ljudi su u pravu,i u krajnjem slučaju samo ti žele pomoći.Nemaš se što pjeniti.Ako već sve znaš bolje od nas čemu onda uopće pitaš za pomoć?I da,kosine se zatravljuju a rigolanje je trebalo obaviti prije sadnje.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Dečki,

Koji je malčer - helikopter za tv 420 od ovih silnih ponuda proizvođača na netu najbolje uzeti?

Trebao bi nešto za visoku travu, ne mislim kositi svaka dva tjedna...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
Samo tko će platiti Strojometalovoga???
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ponosni novi vlasnik. :icon_super:
Kad sam kupoval malčer, razmišljal sam i o rotomalčerima. Od tada (prije cca 4 god.) prisutnih na tržištu, Faićev je bil za klasu bolji od ostalih. Barem po mojem mišljenju na osnovu onoga kaj se moglo vidjeti bez probe.
Na kraju sam se ipak zbog malčiranja kuruznice odlučil za čekičara s hidrauličnim pomakom.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
Razgovaral sam s nekoliko proizvođača
Jedini koji razumije problematiku je Mega ING.
Rotor im je napravljen od dva debela flaha, noževi stoje koso prema dolje, ravni su itd.
Čak daju "doživotnu" garanciju na ravnanje rotora nakon kaj isti doživi havariju na nekom trčku, dok je rezane rotore ovih drugih potrebno zamijeniti, jer se nedaju poravnati.
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Samo tko će platiti Strojometalovoga???

Pa onaj kome treba.Nije tak skup,ali je bar kvalitetniji od ostalih.Uostalom svako sebi bira sam što će uzeti,mi možemo samo predložiti
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,016
Ajde da malo osvježimo temu
Ovih dana je moj "stroj"dobio boju i spreman čeka uporabu

087.jpg
[/url] [/IMG]
 

ikashina

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
73
Pošto nisam našao odgovarajuću temu za topling, ovdje ću postaviti pitanje. S čime je najbolje namazati navoje od toplinga, jer je moj bio zapekao, ali baš zapekao, nije mogao nego po par navoja se zavrtiti na obje strane. Danas sam ga više od sat vremena odvrćao, da nisam koristio dugu cijev tko zna bili i uspio. I prije nego što ga počnem sastavljati imao sam na umu staviti na navoje litijum mast INA LIS 2. Da li bi to valjalo ili nešto drugo preporučujete?

Poslano sa mog SM-G360F koristeći Tapatalk
 

ikashina

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
73
Pa ne koristim ga baš često u tom i je problem, možda par puta godišnje tokom oranja, drljanja i grabljenja i uvijek je sklonut u suho, ali očito džabe.

Poslano sa mog SM-G360F koristeći Tapatalk
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,446
Rasarafi ga, ocisti benzinom i zicanom cetkom, i onaj unutarnji dio.
Odkad ne mazem nemam ni problema, jedino sto dobije nekad je wd.
 

ikashina

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
73
Tako sam danas napravio, samo sam ja potopio ova dva pokretna dijela u neki deterdžent za skidanje masnoća i njih sam očistio žičanom četkom ali morat ću sa nečim drugim očistiti iznutra topling, ali to ću riješiti ovih dana kad ga budem bojao, tj.kad budem bojao plugove i njega ću onda. U svakom slučaju hvala, najbolje onda ostaviti da sve se osuši i očisti i onda sastavi

Poslano sa mog SM-G360F koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh