• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

VoV1

Novi član
Tu od
5 Stu 2018
Poruka
2
Pitam radi nedoumice. Kupujem trakasti okretač, ali se bojim da li ću morati dodatno reducirati izlazni broj okretaja kardana, jer mi u tom slućaju neće odgovarati prihvat, kao kod freze, (jer nemam prihvat na tri točke). Zbog terena ću morati raditi u drugoj brzoj gdje je brzina traktora oko 7 km/h, a broj okretaja kardana oko 1400 o/min. Ćuo sam da je to preveliki broj okretaja. Da li je to točno? Jer u trećoj sporoj je brzina traktora oko 13 km/h, a broj okretaja kardana oko 735 o/min.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kod okretanja ne smeta brža vrtnja okretača, samo malo dalje baca. Izlaznu stranu malo više podigneš i uzimaš malo uže da ti ne dela kupe. Kod spravljanja u grede je poželjna manja brzina vrtnje okretača i sporiji hod traktora. Ove brzine koje si ti navel se odnose na visoke brojeve okretaja motora (ne znam koliko), a te lagane poslove delaš na malom gasu.
Uz malo prakse, sve bu u redu. :icon_e_wink:
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Ja kod obrtanja sijena koristim naj manji broj obrtaja tako da samo prevrne sijeno. Kod skupljanja u redke spustim ruku za skupljanje povećam broj obrtaja tako da veća brzina remenja stigne prikupiti svo sijeno, a ruka slaže u redke.


 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Svatko ima svoj stil. Meni više odgovara veća brzina kod prevrtanja jer onda rasiplje i ako je nekaj na hrpi. A za skupljanje ne koristim ruku s graničnikom (tko zna gdje je?). Manja brzina vrtnje, sporija vožnja i opet sve pokupi, a ne baca daleko.
Doduše, možda je s Tomekom drukčije. Sorry ako sam pogriješil u vezi Tomeka. :( Ja sam oduvijek za taj posel koristil traktor s nezavisnim kardanom.
 

kukrosava

Novi član
Tu od
27 Stu 2018
Poruka
4
trebam savijet, kako na tomici 18 preurediti kopčanje na frezu kardansku, (kopčanje na 3 točke)
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,988
prelistaj temu malo unazad i naći ćeš odgovor sa slikama
Ako ne imaš u temi tomo vinković:mur:
 

IgiThePop

Član
Tu od
20 Sij 2014
Poruka
32
zanima me sad, na frezi bi se trebao nalaziti noz (vidljivo na petoj slici)

jfevtc.jpg


zanima me koja je uloga tog noza osim da drzi frezu u pravcu?!
nemam ga inace pa me zanima,,,

Prilično staro, no...Ima li netko za prodati, ili da izrađuje ovaj komad pod brojem 26?
Hvala!
Igor

edit:
ako netko ima barem mjere i to je od velike pomoći!
 
Posljednje uređivanje:

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ja kupio kod hitnera, mislim da je nekih stotinjak i kusur kuna,,,:(
Nista posebno komadic malo tvrđeg flaha,,,
Pokusaj pitati u masivi oni stvarno mnogo toga drze tamo pa mozda imaju i to,,, :eek::
 

IgiThePop

Član
Tu od
20 Sij 2014
Poruka
32
E hvala!
Masivi sam se javio pa kaže nemaju :-/
Probat ću poslati mail Hitneru, možda bude sreće!
Hvala još jednom :)
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
IGI THE POP. Možda ovaj nož razkopava dijo zemlje izpod reduktora, jer tamo nema okretajučih noževa, pored toga, da drži frezi pravac. JEr običnoj frezi sa dvima plazama sa svake strane stabilizira frezo upravo ovi stranski plazovi.
Tomo traktor dobro, da si se odlučijo za Arnij!. Možda če ti nekad spasiti život. Mojom komšiji jeste. NA TV 732. A omijer reduktora na TV-ju imao sam ja mi se čini 1 prema 1 na kod kuče napravenom malčeru. A njega mogao terati samo TV. Obični traktor sa 540 i 750 prespor je za nešto ovakvog. Ovaj omijer kojeg navajaš, terati bi trebao pokušati na 540 okretajima...Po meni TV može raditi sa njim. Jer ima bilokakve okretaje vratila.

Pitam radi nedoumice. Kupujem trakasti okretač, ali se bojim da li ću morati dodatno reducirati izlazni broj okretaja kardana, jer mi u tom slućaju neće odgovarati prihvat, kao kod freze, (jer nemam prihvat na tri točke). Zbog terena ću morati raditi u drugoj brzoj gdje je brzina traktora oko 7 km/h, a broj okretaja kardana oko 1400 o/min. Ćuo sam da je to preveliki broj okretaja. Da li je to točno? Jer u trećoj sporoj je brzina traktora oko 13 km/h, a broj okretaja kardana oko 735 o/min.
Dal si več dobijo odgovor na svoje pitanje gdje?
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Ma znam reider, ali se ne planiram prevrtati. Dugo ga već koristim još to nisam uspio napraviti. Planiram nešto praviti takođe homemade malčer imam taj omjer reduktora 1:3 neznam kako će se pokazati. Preporuča se 1:2 pa me interesira imali neko s omjerom 1:3.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,988
Imaš u temi malčeri dosta o tim reduktorima,bitna ti je obodna brzina rotora,tako da ti dosta ovisi koliko ćeš veliki nož raditi
Znači možeš napravit jedan veliki nož za kojeg će ti taj omjer vjerojatno biti pevelik,ili dva manja noža sa kojima će radit bez problema,imaš tamo dosta o tome sa proračunima,poguglaj malo
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Ma mislio sam s jednim nožem - jednostavnije napraviti. A opet da krije oba točka pa neznam kako bi to išlo. A ovaj reduktor imam. Medalje mi se 200 e za novi 1:2
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,988
Pretpostavio sam,nisam konkretno radio,ali sam o tome jako puno čitao,pa ti konkretan odgovor nemogu dati,ali pogledaj si u temi malčeri ili ako netko zna nek ti napiše
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Imam ja malčer sa mercedesovim diferencijalom 1-3,5. Imaš 4 brzine kardana super se ponaša.
Radim na novom 100cm 3 noža reduktor 1-1,92, moći će se postavit pozadi i sa strane.
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Pozdrav SSucur. Evo nije me dugo bilo. Nebi koristio taj od Mercedesa. Orginal 1:3 isti kao 1:92 originalni za malčera. I jedan nož oko 120 cm širine to mi naj jednostavnije. A meni treba samo malo oko voća. Znam da si ti oko toga ,,devero,, pa bi mogao naj bolje znati. Brzina i to
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Tomotraktor. I meni se čini, da je na standardnom malčeru 1:2. Tako mi se čini ima na original kumovom. Ak bi ti radijo sa 1:3 onda bi išao sa 2 sporo i spori hod vratila-540 okretaja.
Zanima me još, kako je napravijo CHOCAC onaj podrivač(oziroma kultivator) i kako se ponašao-kako je riješijo stvar...
 

Najnoviji postovi

Na vrh