• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Plug OLT/ssucur,:icon_eyes:
19270420.jpg

19279407.jpg

21057892.jpg

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=_c0slWzw93M[/YT]
 

mrki_grapska

Član
Tu od
25 Srp 2013
Poruka
107
Da mi ssucur ne kuka vise :(giggle): evo nastavak slika od homemade sijacice za krompir















korpa za krompir se jos prosiruje i izdize i imam jos staviti tanjire (nagrtace) na zadnji dio sijacice i ofarbati i to bi onda bio FINISH
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
A L profili na kotače, da ne proklizuje. Izmjerio raspon krompira u redku.?
 

mrki_grapska

Član
Tu od
25 Srp 2013
Poruka
107
I to je uradjeno poslije zadnjeg slikanja. :icon_eyes: razmak krompira u redu je vise nogo odlican

@TomoVinkovic420 ako treba da ti jos poslikam detaljnije, ma i ja sam se namucio dok sam skonto da moze i tako :icon_lol:
 

mrki_grapska

Član
Tu od
25 Srp 2013
Poruka
107
@TomoVinkovic420 evo ga meni je trebala ta duzina toplinga a ti pravi koja tebi duzina odgovara













nemoj samo veceras da pocnes praviti kao sto sam ja isao slikati :icon_eyes:
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Evo i mojih prikljucaka:
-plug (preradjen od cuvenog sakovca)


-podrivac za voce( neznam tacno ni cemu to sluzi,dobio sam uz traktor)

-drljace jednokrilne,moram naci jos koje krilo,bar da bude dvokrilna,jer mi najvise treba da vlacim livade,a ovako je preuska

-raonik za sneg,ako se ovo i moze tako nazvati
-u fazi izrade je i ogrtac za krompir,napravio sam i baterije ali nisam namontiro,kad sve sklopim okacicu slike
-a takodje sam napravio dodatak za predhodni prikljucak da pravi redove za sejanje luka,a na svaki treci kukuruz
-imam jos frezu i prikolicu ali nisam sliko,a uskoro ce biti napravljeno jos prikljucaka
 

mrki_grapska

Član
Tu od
25 Srp 2013
Poruka
107
Re: Transmisija, hidraulika, upravljanje, kočnice.....

znali neko gdje bi ovako nesto mogao nabaviti ali u BIH
treba mi takva kardanska osovinica za izradu vadilice za krompir

 
Posljednje uređivanje od moderatora:

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
Najprihvatljivija opcija od nekog starog priključka i malo doradiš, još ako je na otpadu.....1KM/kg
ovo na slici je od SIP-ovog sakupljača za sijeno ako se ne varam
Druga da nađeš slomljeno vratilo od traktora ili nekog priključka pa ti tokar navari ostatak......upitno koliko je sposoban
Možeš da praviš čitavu osovinu po narudžbi - skupo

total-trade Doboj, Zl polje Gračanica, ITC......ili od Karuša prema Tešnju kod onih što uvoze skalamerije, pa možda nađeš nešto pogodno/povoljno
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
@mrki ovo ti može poslužit.
961248.jpg

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=qtl9CCJcEss[/YT]
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Pocetak "obnavljanja" prikolice. Ova prikolica je kupljena prije 2 godine za 10 eura. Bila je u uzasnom stanju ali smo je napravili, pa sad opet :icon_weed:
sr9v.jpg
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Preradi ju tak da bude kason širi,da pokriva točkove i stranice niže i na pante pa če bit prava.:icon_thumright:
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
@abarth Ovu prikolicu sredjujem za prodaju, da bih mogao uzeti materijal da pravim drugu, jer bi trebao da pravim kiperku. Pozz.
 
Na vrh