• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Ssucur, nerazumijem na koiji način se mjeri veličina pluga. Ali mogu ti reći pošto je 1. ja ga zažmem maximalno, samo gledam da lijepo slaže brazdu, tako da nekada širina brazde ide i do 40 cm, znaš da traktor, to vozi na štangasu. Plug zaista slaže extra ima ih u susjedstvu dosta sličnih ali nemogu ih uštimati nema teorije, i ja sam pojedine kačio ali neide. Mislim da iako je jedna brazda dosta mu znači dobro crtalo i točak. Samo sporo, imam namjeru praviti kao kod tebe one dvobrazne, ali nemogu naći daske i ostalo. Ovi dvobrazni orginalni od TV mi nisu nešto, posuđivao sam da probam ali nisu me oduševili.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Po ovim crvenim, staviš jednu letvu sa jedne drugu sa druge strane, rezultat podijeli na 25,4 i to je to.:icon_e_wink:
Raspon mora biti isti sa obe strane.....
21601071.jpg

Vuče zato što imaš položenu dasku, ovaj gore nebi išao lako.
 
Posljednje uređivanje:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ja mislim da kod jednobraznog cole baš ne utiču na širinu brazde jer na šinji odredjuješ koliko češ uzimat široku brazdu.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
A šta će ti sjeći brazdu, ili će motat na pola osječene ili izbacit plug na stranu.:icon_rolleyes:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
A ko odredjuje širinu od točka do noža ak ne to gde je kačen na šinji.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Nož, lemeš mora biti ravan sa unutrašnjim dijelom gume.:icon_neutral: I tamo kačiš.
21381198.jpg

Ovo je lijepo za vidjet.=Aco93
p1010043d.jpg

Tomotraktor.
attachment.php

Da ne budem skroman.. i ovo moje...
19688765.jpg
 
Posljednje uređivanje:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Tako bi trebalo teoretski bit ali u stvarnosti mislim da to ne prolazi tak,posebno kod jednobraznog pri kojem može to varirat za colu ili dve.
 

Opor

Član
Tu od
27 Lip 2013
Poruka
50
Prvi dan košenja (malčanja). Dva komada, još uvijek učim ali...
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    52.9 KB · Pregleda: 352
  • 2.jpg
    2.jpg
    79.3 KB · Pregleda: 306
  • 3.jpg
    3.jpg
    79.9 KB · Pregleda: 315
  • 4.jpg
    4.jpg
    79.3 KB · Pregleda: 310

Opor

Član
Tu od
27 Lip 2013
Poruka
50
Prvi „komad“ sam malčirao u drugoj sporoj. Trava nije bila prevelika a „komad“ je dugačak pa sam ga mogao staviti u drugu i šibaj ravno.
Drugi komad je bio puno zapušteniji sa puno neke guste i žilave trave pa sam morao raditi u prvoj sporoj. Problem je i kaj sam na drugom komadu morao često skretati a to je u drugoj brzini dosta težak posao. Oba komada sam malčirao u sporijoj brzini kardana, koliko je to u okretajima to neznam.
Moji prvi utisci o malčeru i Tomeku su fenomenalni. Kupine i ne osjeti kada prelazi preko njih a ista je stvar i kada prelazim preko gacije (akacije) debele kao dva palca.
Danas zeka kišica pa na žalost danas ništa od malčiranja.
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
SSucur jasno da po pravilu lemeš treba biti ravan s unutarnjim krajem gume, ali ja sigurno plug pomaknem za 4-5 cm još ka sredini traktora tako da te cantimetre, brazda pri lijeganju otkida svojom težinom, crtalo fino odreže i to ide bez ikakvih problema. Na taj način i dobijem onako široku brazdu, kada bi ravnao lemeš gumom to sigurno nebi onako izgledalo. I crtalo samo mi neprati strogi vrh lemeša već je i ono koiji cm ka sredini traktora o d vrha, tako da je to, to u suštini.
 

Opor

Član
Tu od
27 Lip 2013
Poruka
50
Sve super. Jako mi se sviđa tvoj Tomek i tvoji priključci. Ovo s košarom (korpom) ču kopirati u dogledno vrijeme.
Ipak mi se najviše sviđa ovaj znak "30" na Tomeku, a ja jučer idem u trečoj brzoj, gas do daske, i prolazi me biciklist lagano okrečuči pedale :)
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Gajba je odrezana od rabljene cisterne za lož ulje,širina mi je odgovarala a ostalo sam odrezo po želji.Ostatak cisterne sam izrezo u ploče i upotrebio za druge stvari.Dosta ljudi sad izbacuje te cisterne i za male pare se dojde do nje,jeftinije neg kupovat pločevinu.Rubovi se malo pojačaju i napravi se nosač i imaš vrlo upotrebljiv priključak za tomu.:drink:
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Tomotraktor: crtalo treba biti odmaknjeno 2cm od lemeša, e sad kod tvrde zajebane zemlje moralo bi bitri kako sam prije napisao,u ostalom zašto se prave plugovi 8, 10, 12, 14 itd. cola, da nije tako uzmeš 8colski i pomijeraš lijevo desno.:icon_razz:
Čuvaj taj plug, rijetko se dogodi da sve sjedne na svoje mjesto.
 
Posljednje uređivanje:

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
što se tiče obrtača jasno mi je da ga je teško koristit kao obrtač posebno na velikim vinkovićima koji su 120 cm široki
obrtač ili lijevi dobro dođe u voćnjaku, posebno ako je uspon kao kod mene pa nema šanse da orem uz brdo, s lijevim prođem s lijeve strane stabala, namontiram desni i orem s desne strane stabala, druge godine kontra......
što se tiče širine brazde, traktor to vuče bez problema, slaže prilično dobro, ali mislim da se brazde ne raspadaju ako su preširoke
slažem se s onim sto kaže @ssucur, najbolje da je brazda odsječena nego da kida, otac je skoro navario, ustvari nosio je kovaču, istrošene noževe od freze za lemeš, ne nakuplja se trava a siječe, daleko lakše vuče, čak lakše nego sa namjenskim noževima za plug
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Evo Edo, ovaj može i na 80-140cm tv-ima.:icon_razz:
20492332.jpg

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=zekmVYnSpiY[/YT]
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
He he, pogledaj malo bolje.:icon_eyes:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=2etL6QsSyzQ[/YT]
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
@Puknuti netreba ga selit jer se i šina okreće.Na fiksnoj šini je to drugačije :icon_winkle:
 
Na vrh