• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,058
Moje misljenje je da to nece radit kako treba...umjesto poteznice bis moro stavit lanac da ima lufta da prati neravnine,i 3T jer ovako na šinu nece nikako dobro radit, a mislim da će tv šetat s time ti ni volan neće pomoć al živi bili pa vidili
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Sve kak je i Krumpironja napiso samo bi dodao zašto izmišljat toplu vodu kad svi znamo kakve ralice moraju bit i gde se kače.Takvu ralicu se kači pozadi i vuče tako kao što su nekad konji vukli i nikak drukčije.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Krumpironja,

naveo je da je kopča na šinju za plug, a onda nema poteznice, ali opet bu imal bezbroj problema. ž
Kao što veli abarth, to je ralica za vući, a ne za gurati.

Neka proba pa bu iskusil sve problema koji se javljaju, od zapikavanja prvog kraja do ukoćenosti vrata od vožnje u rikverc. Ako ne bu zadovoljan radom, a vjerujem da ne bu, bude je priločal tak da bu traktor naprijed. Pri tome treba omogućiti zakretanje oko vertikalne i horizontalne osi.
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Jeli nužno stavit opruge na ralicu??
 

Prilozi

  • b1220+ss-neu- 04.jpg
    b1220+ss-neu- 04.jpg
    26.1 KB · Pregleda: 102

Darko123

Član
Tu od
7 Lis 2013
Poruka
380
Pozdrav svima ja mislim da ce ovo dobro raditi jer sam gledo covjeka sto je napravio istu ovakvu isto za toma,da je vucem za sobom nije to to jer kad padne veci snijeg ne moze tomo vuci i gaziti snijeg ceka se snijeg pa cemo vidjeti :)
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,058
To ti je osigurač u slučaju da zakučis u neku prepreku ona se spremi i pređe preko bez štete ako nemas opruge onda je tvrda i kad negdje lupis nesto mora puknut, naravno ako čistiš malo zivlje,ako mislis sporo čistit ne treba

Darko, zivi bili pa vidili, samo smo rekli svoja misljenja na tvoj rad koji si podjelio sa nama
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Pozdrav svima ja mislim da ce ovo dobro raditi jer sam gledo covjeka sto je napravio istu ovakvu isto za toma,da je vucem za sobom nije to to jer kad padne veci snijeg ne moze tomo vuci i gaziti snijeg ceka se snijeg pa cemo vidjeti :)


Nemoj čekati veliki snijeg, očisti ga dok je do 30 cm. Dobre gume i lanci i ići će.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,058
vidit cemo, ono sa tvog videa je par cm skoro pa ne treba ni cistit al kad padne 30 cm...hh mislim da mu nista ne pomogne ne na taj nacin da vucem a upitno je 30 cm i da gura kad je ta širina
 
Posljednje uređivanje:

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Bolje očistiti i 10cm nego ugaziti pa imati led.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

BRMIC

Član
Tu od
2 Stu 2015
Poruka
35
Mf 1010 4 wd hidro
oko 1100 kg
trebao bi mu stavit utege na kotače ( večina kilaže skoncentrirana mu je na prednji kraj i sredinu
 

baka

Član
Tu od
10 Sij 2016
Poruka
30
busilica za zemlju za TV.

Da li je neko pravio busilicu za zemlju? imam nameru da je pravim , da li neko ima kako iskustvo ili ideju?
 

Najnoviji postovi

Na vrh