• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci za motokultivatore

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Benassi spada više u light kategoriju strojeva, dosta su nježnije napravljeni od npr Goldonija i BCSa kod MTK-a ili od SEPa ili Agrisa kod kopačica. Takav je moj dojam.
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
moj priključak djelomično funkcionira..
djelomično,jer sam redove radija naklepanim i nezavarenim plugom s mutom i ispali su "pijani"..a zagrtanje s njim je izgledalo ka guranje pluga za konjem..pa je bilo ponešto pregaženih i plugom izvučenih krumpira..10tak..15tak,tu negdi..ali sam zagrnija skoro cilo poje krumpira,cca,40-50 kila posadjenih,za nekih 30-40 minuta..5 minuta poskida s mije sve to,kola i priključak uvalija sve u auto i laganini doma..pa radit..

guzica će prežalit desetak kućica krumpira,da se sačuva kralježnica :icon_fU:

nakraju zapeja jednim plugom za željeznički prag koji je susjed stavija na meju,i slomija jednu šipku koja nosi jedan plug..nema veze zavarit ću ju opet..
evo par slika.

index.php


index.php


index.php


Ako imaš problema sa postavom slika javi se na pp
MUHA
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,026
Moze li meni neko malo detaljnije objasniti za sta je tacno funkcija ovog roto pluga.

Ja kako gledam to malo i odozdo uhvati zemlju i prevrne kao plug ali je pritom dosta usitni kao freza.

Stvarno sam se odusevio klipom vica hvala, nisam ni znao da to postoji, jbt kad vidis sa kojom lakocom to ide i kako fina zemlja bude i koliko duboko je usitni...koda je veliki traktor radio....

evo link:http://agrometal.si/rotacijski-plugi-berta1.html pa pogledajte:(y):
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
hvala muha,javim se ako isući put zašteka..bira sam onaj upload "za slike",daje mogučnost obilježavanja puno slika i onda na botun da se uploudaju odjednom..pa se vide male sličice,koja je koja..zgodan..šteta šta se "ne ljubi" s ovim forumom,pa kad na njemu idem ubacit slike ne vide se..
probat ću idući put s drugim uploadom..ako bude isto,tražit ćemo di griješimo..
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,584
Za postavljanje slika treba biti uporan, pokušavati više puta dok ne skužiš. Svaki put pokušaj drugačije dok ne upali. Nije potrebno mijenjati servis (kad ideš na drugi servis, dok ga skužiš, pa znaš manje nego prije). Bolje se držati jednoga, pokušavati dok ga ne skužiš. Tako sam se ja u početku mučio i uz pomoć "moderatora" skužio.:icon_scratch:
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
dobro. bit će nekako..sritan uskrs svima.
mislim se za iduću godinu priklepat ova željezna kola na getribu od velikog mije..
ona ima BLOKADE!!
pri ovakvim poslovima dušu bi dale..a na nju bi mi ovaj motor s 1:3 redukcijom bija duplo jači i duplo sporiji,kako sam ja dosad skužija..jer na nju ide motor bez redukcije pa ona radi na duplo više okretaja nego manja s tomosom..sada tomos 1:3 nekako vuče 2 pluga,kroz pofrezanu zemlju..s duplo snage, i uz blokade, bit će to baš "nakomod"..
 

mraci38

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
81
Evo stroj za vađenje krumpira je napokon gotov i danas obojan.
Imao sam problema sa prijenosom tj. sa veličinom remenica. Najprije sam stavio remenicu od fi 100 mm pa mi je bilo prebrzo, a sa ovom od fi 200 mm mi je tu negdje ok,jedino pri max. gasu se sve počne tresti ,znači da bi možda trebala još veća remenica, ali onda sam knap sa prostorom(smetao bi okvir stroja).Nadam se da će Motokultivator moći vući stroj sa pola gasa, pa vjerujem da će biti dobro.
 

Prilozi

  • Fotografija-0002.jpg
    Fotografija-0002.jpg
    75 KB · Pregleda: 1,708
  • Fotografija-0003.jpg
    Fotografija-0003.jpg
    77.7 KB · Pregleda: 1,019
  • Fotografija-0004.jpg
    Fotografija-0004.jpg
    82.6 KB · Pregleda: 1,726
  • Fotografija-0005.jpg
    Fotografija-0005.jpg
    80.8 KB · Pregleda: 1,372

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
357
Što reći,skoro pa savršeno od ideje pa do realizacije,jedino možda da si malo produžio nož u sredini to jest daje isturena sredina i cijeli nož daje malo uvijen po širini zbog manjeg otpora zemlje.
 

mraci38

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
81
Što reći,skoro pa savršeno od ideje pa do realizacije,jedino možda da si malo produžio nož u sredini to jest daje isturena sredina i cijeli nož daje malo uvijen po širini zbog manjeg otpora zemlje.

Trenutno nisam imao odgovarajućeg materijala za nož, do jeseni možda nađem neki materijal,pa zamjenim (uostalom vidjet ću kako sve funkcionira u praksi).
 

ZELJAC DMP

Član
Tu od
2 Lip 2013
Poruka
119
Evo stroj za vađenje krumpira je napokon gotov i danas obojan.
Imao sam problema sa prijenosom tj. sa veličinom remenica. Najprije sam stavio remenicu od fi 100 mm pa mi je bilo prebrzo, a sa ovom od fi 200 mm mi je tu negdje ok,jedino pri max. gasu se sve počne tresti ,znači da bi možda trebala još veća remenica, ali onda sam knap sa prostorom(smetao bi okvir stroja).Nadam se da će Motokultivator moći vući stroj sa pola gasa, pa vjerujem da će biti dobro.

Mraci38 jel može detaljniji opis stroja - koja dimenzija, težina i materijal koji si koristio itd.
 

mraci38

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
81
Za gornji okvir sam koristio cijev 40×40mm,nosač za točkove i dio za podizanje i spuštanje rešetke (odostraga) je 30×20mm,širina noža je 520mm,dok širina rešetke je 480mm i dužina 650mm(izrađena od građevinskog željeza fi 10mm.
Dio za kopčanje je od dvije ploče, jedna je fiksna,zavarena na okvir a drugi dio sa rupama za kopčanje, je pokretni i može se podizati za otprilike 100mm.
Kućišta ležaja su UCP-205 sa podesivim ležajima,a remenica je fi 200mm.
Rešetka se može podizati od 80-200mm.
Vjerojatno sam nešto izostavio ali vi zato pitajte.
 

Prilozi

  • Fotografija-0002.jpg
    Fotografija-0002.jpg
    76.5 KB · Pregleda: 242

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Benassi spada više u light kategoriju strojeva, dosta su nježnije napravljeni od npr Goldonija i BCSa kod MTK-a ili od SEPa ili Agrisa kod kopačica. Takav je moj dojam.

Možda ovi novi ali stari benassi je tenk.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ne znam jet to tema gdje smo trkeljali o felgama ..pa eto počele su slatke muke .
stara srca maknuta , pripremljena nova srca , centriranje , zavarivanje , temeljno bojanje



vaš veelčasni
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
srca su doma 20 godina , kupljena za vrijeme markovičeve inflacije .felge također
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Za gornji okvir sam koristio cijev 40×40mm,nosač za točkove i dio za podizanje i spuštanje rešetke (odostraga) je 30×20mm,širina noža je 520mm,dok širina rešetke je 480mm i dužina 650mm(izrađena od građevinskog željeza fi 10mm.
Dio za kopčanje je od dvije ploče, jedna je fiksna,zavarena na okvir a drugi dio sa rupama za kopčanje, je pokretni i može se podizati za otprilike 100mm.
Kućišta ležaja su UCP-205 sa podesivim ležajima,a remenica je fi 200mm.
Rešetka se može podizati od 80-200mm.
Vjerojatno sam nešto izostavio ali vi zato pitajte.

video klip kako to funkcionira...:smile:
znam da puno pitam,i kad sam ja svoje "atestira",nije ima ko snimat..
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
jako to lepo treba da radi jer i ja hocu slicnu da pravim ,al nikako vremena uhvatiti. samo sto cu raditi sa pogonom i noza preko resetke jer su zemlje kod nas zbijene pa ce lakse roviti i isitniti. gde su rastresite to nije potrebno
 

Najnoviji postovi

Na vrh