• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci za motokultivatore

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Vica i druga je isto složena jer inače rupe nebi pasale i nemože se krivo okrenut ako rupe pratiš.
Ja imam još dva noža sa perima prema unutra i mogu sve stavit,znači po 4 nožanna svaku stranu al tad bi zemlja trebala biti mekana ili obradena tanjuračama.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,715
Nije ni ova strana dobra, položaj noževa na trećoj glavčini bi ti trebali biti na prvoj glavčini.:cool2:
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
360
Na drugoj motičici otpusti noževe i zarotiraj ih za 90, ili je raspored noževa na motičicama već tvornički bio krivo postavljen ili si pogriješio kod izmjena noževa,pogledaj malo odnos kvadrata i rupe za osigurač na motičicama .Kvadrati su razlićito zamaknuti u odnosu na rupu upravo iz tog razloga da motićice možeš postavit u spiralu.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,715
Malo prije sam slikao ali me mobil conekt nešto j..e , pa ne mogu staviti sliku. Prvu i drugu glavčinu sa noževima možeš stavljati na lijevu i desnu stranu (stime da ih okreneš). Stavi sliku da se vide obadvije strane i da klinovi koji osiguravaju glavčine budu isto okrenuti. Znači ovu sliku zadnju koju si stavio (tu nije dobro) tebi su noževi na trećoj glavčini u položaju kako bi trebali biti na prvoj glavčini. Znači u spiralu od prvoga do trećega a tebi su u spiralu od trećeg prema prvom i to spirala prema unutra a treba biti prema van. Tako da uvijek lovi prvi nož od difa pa za njim drugi - treći. Kužiš !:(devil):
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,157
Ne kužim daj pojasni...

Probaj smo kompletima zamijeniti mjesto,možda su i motike dobro zavidane samo su na krivim mjestima,uglavnom kad složiš,moraju ti motike svaka sljedeća bit zamaknuta prema nazad, i kad gledaš s boka prave spiralu,moraš se malo poigrat,i kod mena je na novoj bilo krivo složeno:icon_wink:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,715
Možda nekoga zanima, tebe ako ne zanima nisi se trebao ni javljati . Evo slika. Razlika je u glavčinama, svaka glavčina sa sastoji od dva dijela, šesterokut i ploča sa četri rupe. Ploča je zakrenuta za 15 stupnjeva u odnosu rupe na prvoj odnosno treća spram druge. kako je napomenuo zagorje. Prvu i drugu glavčinu možeš mijenjati lijevo - desno, vjerojarno su kod skidanja krivo složene. :(hi):

vcKNXRi.jpg


f1wdvbR.jpg
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,715
Jednostavnije mi je staviti sliku da i ti vidiš a i ostali.:Kiss:
 

KRAJPL

Član
Tu od
10 Srp 2012
Poruka
30
Pozdrav,

evo pokušala sam namjestiti frezu i staviti slike pa nadam se da će se dobro vidjeti da li je to dobro ili ne...

http://i61.tinypic.com/2e4zyur.jpg


http://i57.tinypic.com/2ypl0ub.jpg

:(whew):

Pokušala sam i frezati s tim da mi je suprug prošao prije sa rotodrljačom i buse se zasušile pa i nije bio neki veličanstven rezultat, sad ću čekat da malo kiša ili rosa padne ujutro pa da mogu bolje buse izraditi, a i vrhovi motika nisu jako savinuti ne znam ako se više savinu da li onda bolje razbijaju buse?

Pozdrav...:icon_hang:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,715
Da dobro je, ovi noževi su manje zakrivljeni, ako si vidjela na mojoj su oni drugi više savijeni. Kopačica nije namijenjena za rad po izoranome, ni izdrljanome. Ali ako ti se tako sviđa, zašto ne ! Najbolje rezultate postiže na cjelome. Ne bi ti zlatno pero palo, ako stisneš zahvalu.:(giggle):
Sada možeš oficiru dati instrukcije.
 

KRAJPL

Član
Tu od
10 Srp 2012
Poruka
30
Evo zahvaljujem se svima na pomoći i razumijevanju... Bez vas ne bi uspjela to složiti...

Ispričavam se ako se netko uvrijedio ili misli da nisam zahvalna, nemam baš puno vremena između posla, djece i poljoprivrednih radova pručavati sve mogućnosti i ikonice na forumu... pa stoga SVIMA VELIKA HVALA....

a što se tiče mojih pitanja, nastavak sigurno slijedi....


ovu frezu sa motičicama smo dobili uz hondu ali planiram si kupiti vučnu frezu kako bih bolje mogla ˝POSIJATI MRKVU I PERŠIN˝, naše zemlje su dosta teške za usitnjavanje pa samo uglavnom kao malu ispomoć kupila mtk, jer obrađujem dosta veliki vrt... a imam i ponešto priključaka....

Jel možda netko prepravljao kačenje za sadilicu krumpira od IMT-a da se može kačiti na Hondu i ako je može slikica ?

:icon_pray:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,715
Moram te pohvaliti što si se odlučila boriti sa tim mtk, nije baš tako lako raditi sa njim. Bitno je samo da smo ti pomogli (netko više, netko manje) a ostalo možeš i zanemariti.:(clap):
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Ako imas teg od tocka stavi na nosac sipke za kocenje pozadi. Mnogo lakse ce biti po ruke i mirnija i lakse ide u dubinu. Ti tvoji nozevi su vise za ledinu grubo odraditi pa prefrezovati vucnim frezerom. Jedino da pratis oglase za frezer a ja meni cu da napravim bolju kombinaciju.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da dobro je, ovi noževi su manje zakrivljeni, ako si vidjela na mojoj su oni drugi više savijeni. Kopačica nije namijenjena za rad po izoranome, ni izdrljanome. Ali ako ti se tako sviđa, zašto ne ! Najbolje rezultate postiže na cjelome. Ne bi ti zlatno pero palo, ako stisneš zahvalu.:(giggle):
Sada možeš oficiru dati instrukcije.

Kopačica nije namjenjena da bi cjelinu frezala,mislim možeš ako želiš uništiti motor i getribu brzo kao po ledu recimo.:icon_weed:

Po izoranom ili izoranom i potanjuranom DA, i tu odradi posao super a duboko.

Krajpl tvoje motike pošto nisu jako zakrivljene bi trebale lakše iči u zemlju i u drugom prohodu bi mogla i trečom brzinom iči sa malo više od pola gasa i usitnit če dosta bolje od naših zakrivljenijih noževa.

Fučkaš stiskanje zahvala to ovak i onak niš ne znači i ne vodi nikam...:(giggle):

Brgud baš sam danas pogledal svoje noževe i stoje isto ko na tvojoj hondi i niš ne cukaju i ne treseju niti skače honda,nego ljepo glatko grabi i klizi,samo ju treba dosta kočiti.

Ja uvijek na izorano idem u prvoj i kočim ju dosta da što dublje iskopa pa poslje druga i gas i onda usitnjava,a za fino usitnjavanje za sijanje imam malu frezicu imt koja odradi završno usitnjavanje pred sjetvu ili sadnju vrta...
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,715
Kopačica je baš namijenjena za kopanje (valja se i zato tako zove) i to na cijelome, zato jer tako postiže najbolje rezultate. Naravno ne tlima gdje je to moguće a to je: okopavanje vinograda, maslina, voćnjaka, vrtova. Ali za tebe je "kopačica" namijenjena za "frezanje". Znači da si sam sebi kontraindikatoran u pola rečenice. Za izorano se koriste drugi alati: drljača, tanjurača, freza traktorska. Ako traktor izore onda treba da on to i usitni. Ali ako netko želi po uzoranome ići kopačicom, zašto ne. F600 ima veliki promjer rotora (39 cm) i noževi su rijetki (ukupni radni zahvat 100 cm), sa njime se teže usitni zemlja (jedino ako se prođe 3 - 4 puta). Samo jedna paralela IMT 506 bolje će usitniti zemlju u prvom prohodu nego F600 u tri prohoda. Pitanje za znalce. Zašto ?:(nerd):
 
Na vrh