• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci za motokultivatore

Rudar

Član
Tu od
22 Lis 2014
Poruka
39
Uzimam pogon direkt s motora sa male remenice,danas sam zavrtio čudo ali mi se čini prevelik prijenosni odnos pa me zanima odnos radilica-nož na kosi.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Na G 200 ti nitko nemože točno reči omjer radilica-remenica noža jer pogon motora je preko bregaste i na njoj je pogonska remenica.

Jedan okret te remenice je 2/3okreta remenice noža.:wink:
Naravno kad je sve tvornički gore...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Ako je 2/3 okreta noza onda je oko 1200 obrtaja na nozu. Stim da je to proracun i na odredjeni precnik noza jer ugaona brzina je nesto drugo sto treba uskladiti jos. Na izlasku iz menjaca je mah 1800 obrtaja
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja neznam koliko se vrti motor a ni nož jer nemam čime izmjerit.

Ali velika brzina noža nema velikog učinka kad ta kosa ne melje travu nego ju ostavlja skoro kao strižna,zbog oblika noža.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Motor g200 ima 3600 rpm. Ali posto je izlaz sa bregaste na remenicu redukovan je obrtajima na 1800 rpm.Remenice u brzohodnim brzinama u kojim se kosi su pribliznog precnika tako da i na izlazu menjaca za prikljucke je 1800 rpm. Ostatak je proracunat po tvojem odnosu . E sad roto kosa koja sve melje ko kosacica ima oko 3000 rpm
 

Rudar

Član
Tu od
22 Lis 2014
Poruka
39
Hvala dobri ljudi, :drink:, danas je odnešena remenica kod tokara da je prepravi jer je bilo prebrzo.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Vucni frezer je skoro gotov ali sad moram natapati svu bastu jer je suvo ko barut. Ram od cevi je uradjen i limovi spremni za postavljanje da se zatvori i da je ofarbam jos. Nov remen je nabavljen istovetan ko na hondi i ostaje mi jos da uradim manju remenicu dodatnu na pogonu frezera da je po mojoj zelji ubrzam jos malo. Ali prvo cemo u probu malo vecu da vidimo sve sta i kako ce raditi.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Evo malo slike sa danasnjeg posla. Sad je honda pretezno u elementu zalivaca vodom
picture-233.jpg
[/IMG]
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Ja ti prije 2 ure napišem da je ovdi u nas tek nedavno zasušilo ..
Dalmatinsko sunce, nebo ni oblačka, skoro 30 stupnjeva, sparno.
Uru kasnije zacrnilo lipo..
Eno grmi već ima ura, počelo je i padat.
Sestra me zove kaže da je kod nje krupa -3 kilometra dalje...:mad:
Lani je padala kiša do 8 miseca nije se trava uopće osušila, korovi podivljali svi!!!
3 puta više posla je bilo nego inače..:(whew):
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Ma vise kisi neverujem jer nas tako fino izobilazila a sve se nadam pasce. Ovako kad zalijem necemu se nadam a i moram jer je vec veoma kriticno suvo a nenajavljuju opet neke padavine bar za moj rejon. Ako da dobro doslo
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
"VICA" kako ti se ponaša ovaj motor(Kipor) šta imaš na Hondi??
Zanima me koliko si ga platio, koliko ima konja i da li je po performansama sličan lombardiniju od 8ks(6ld 360).?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Pa ovako ja sam ga uzeo pre vise od 3 godine i naradio se lepo i to vecinom teskog frezovanja.Za sada da ga neureknem ekstra i prezadovoljan sam njime. Snage je stvarnih 5-5,2ks stvarne i nemoze se porediti sa ipak jacim motorom od 8ks nikako. Ali spram starog g200 koji je bio fakticki iste snage ovaj se ponasa neuporedivo jaci. Dizelski trpi opterecenja i nepopusta cak i kad motiku savije ili otkine od 6mm debljine. Ima jaca verzija od 8ks a to je oznaka KM 186F i 400ccm. On se vec sigurno nosi sa tim lombardinijem ili dmb motorom sigurno mada sad o dugotrajnosti treba pricati tek kasnije dok se jos naradi. Mada moj ima sigurno vise od 1200 casova rada dosad i isti je ko prvog dana. Tada je placen 280 eur sa dostavom dok sad ima i povoljnije.Ima jos nekih modela koji su kopija kipora i rade se u drugim fabrikama verovatno. Ali nije velika razlika sem pumpe i dizni jer ovaj bolje pali
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Evo malo da gledate jer frezer je gotov.
picture-235.jpg
[/IMG] Tu je ram uradjen da se moze zgodno skinuti ako se radi medjuredno frezovanje jer je oko 90cm siroko.
picture-239.jpg
[/IMG] Sad zahvat je 80 cm motika sa sva 3 para motika
picture-241.jpg
[/IMG] I preradjen i produzen spaner od F600 za frezer koji samo jaca opruga spanuje
picture-242.jpg
[/IMG]
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Evo ga isproban na kratko u specenoj zemlji. Kad ove ko beton kocke tvrde razbija ja zadovoljan. Zahvat 80cm i preko 20cm dubine ide bez ikakvih problema i opterecenja po motor. Radi toliko lako sa ovim frezerom da ga takoreci neoseca ni na 25cm dubine u jednom prohodu
picture-244.jpg
[/IMG]
picture-245.jpg
[/IMG]
picture-243.jpg
[/IMG]
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,727
A ne gura li freza kotače, obzirom da ne vidim motiku ispod freze, kakvu imaju sve vučne freze?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,576
Ima iza onaj graničnik dubine kopanja isto kao i na mtk. Mada mi se čini da bi bilo bolje da ima na sredini difa. između noževa, bude majstor naknadno nešto skemijao (ovo je probni rad), izgleda da radi OK.:(clap):
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Sad zasad mi je ralica kocnica jer moram nesto da smislim jos za onu moticicu ispod jer uporu nemam na odgovarajucem i jacem mestu.Malo je brza za ovakvo tvrdo frezovanje jer na slici mozda neizgleda ali nikad gore do ove godine.Brza je zbog samog motora ali nece da gura frezer nego kad uhvati tvrdo izdigne celu hondu ako se ralicom nekoci. U normalnim uslovima zemljista mislim da nebi bilo problema a jos su i motike veoma velike za vucni frezer i ide duboko.Hocu da nabavim jos 6 nosaca moticica posto imam manjeg precnika i uze motike za ovu namenu samo sto dzep nedozvoljava sve odjednom. U ovom slucaju veoma mi se dopada sto motor uopste se nenapreze i moze takoreci na 1/3 gasa normalno da rai na 20cm dubine. To mi je bila poenta projekta jer hondin frezer odvlaci mnogo snage bespotrebno a skup je. Ovo me je kostalo ukupno 35eur menjac i sve od odbacenih parcadi sta se naslo napravljeno za dva dana. I moram bolje resiti zadnji poklopac posto opruge sa strane nemogu da izdrze kolicinu zemlje i slabije melje zemlju. Ali sve se to resi zgodno. Bitno je da sam ja u globalu zadovoljan .Hvala na pohvalama a ako se ko odluci za praviti tu sam
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
20 centimetri / 80 centimetri ..čoće ja ti ne vjerujem ..i još na 1/3 gasa ..dođi kod mene odmah se mjenjam , dobiješ specijal s LDA 450 ključ za ključ
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Nemoras mi verovati uopste jer prvo bih sebe lagao kad bih drugacije napisao.Eno ti prve slike gde je drugi prolaz frezom oko 30cm duboko jer se jedva vide motike.To neoseca motor uopste i ni trunke dima nema niti se napreze. bice i snimak dok samo uhvatim fremena i jos ceru da snimi pa ces videti i cuti kako radi. Da sam hteo labina davno bih kupio a da sam hteo vucni frezer hondin imao sam ga dzaba i sad od tasta da uzmem. Volim nesto da napravim iz svojih zamisli i iskustva i potrefilo se da sam ispravno postupio sto sam ga napravio jer mogu menjacem na frezeru birati brzinu motika. Proba je radjena u 3 brzini na frezeru. Honda f600 je u 1 sporoj ali je malo tu brza i tu nemogu nista da doradim ali koceci je ralicom pozadi usporavam po zelji. Nebih imao razloga da lazem
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,585
Koliko su ti motike duboke kad ideš 30 cm. duboko,ja to sa svojim specijalom mogu samo sanjati. :icon_scratch:
 

Najnoviji postovi

Na vrh