• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci za motokultivatore

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,576
To mi je isto kao kad sam bio u školi (dobro nisu sve bile jedinice, ali ih je bilo).:biggrin:

To da za Labina postoji freza koja vrti za nazad je za mene špansko selo.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,727
To da za Labina postoji freza koja vrti za nazad je za mene špansko selo.
A gdje sam ja to napisal? Rekoh da postoje traktorske freze koje se vrte kontra, no da je to za MTK preopasnoi da ih zato nema.

Mora da si stvarno imal jedinica, kad ne čitaš s razumjevanjem :(giggle):
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Postoje traktorske sa kontra smerom frezanja i dosta uspesno rade ali su retkost.Za mkt je to nemoguca misija jer nema ni blizu dovoljnu tezinu ni grip da bi vukla takav frezer.. Zj je tako i napisao da postoje ali ne za mkt.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,576
Od 80 stranice do 87 ove teme se provlači ideja i početak realizacije izrade vučene freze za za hondu, koju je patentirao kolega vica i realizirao, napravio probni rad, stavio slike, ustanovio prednosti i nadostatke itd... Većina komentara na tih 8 stranica odnosila se na taj frezer. A ZJ je u svom prethodnom postu napisal "govorimo o Labinprogresu SS i njegovoj pripadajućoj frezi, a ne o traktorskoj frezi". Znači da nije riječ o Labinu kojeg ti spominješ. Očito je da nisi dovoljno pratio temu i događanja u njoj na ovih zadnjih 8 stranica. :icon_winkle:
 

Rudar

Član
Tu od
22 Lis 2014
Poruka
39
@vica, ja bih je ubrzao toliko da mi druga bude kao sada treća jer će s povećanjem okretaja noževa doći i to većeg otpora pa će i motor to osjetiti.

Pitanje za iskusne, Honda f600 iskače iz prve brzine tj. jako loše zabravljuje, šta da napravim da se pomognem do zime?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Možeš uzet komad gumenog crijeva ili onu gumu za vezat stvari na krov auta i kad ušaltaš poveži ili skini ručicu mjenjača pa če teže iskakat,a na jesen otfuraj getribu kod majstora da ju pregleda i ukloni izlizane djelove.
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Od 80 stranice do 87 ove teme se provlači ideja i početak realizacije izrade vučene freze za za hondu, koju je patentirao kolega vica i realizirao, napravio probni rad, stavio slike, ustanovio prednosti i nadostatke itd... Većina komentara na tih 8 stranica odnosila se na taj frezer. A ZJ je u svom prethodnom postu napisal "govorimo o Labinprogresu SS i njegovoj pripadajućoj frezi, a ne o traktorskoj frezi". Znači da nije riječ o Labinu kojeg ti spominješ. Očito je da nisi dovoljno pratio temu i događanja u njoj na ovih zadnjih 8 stranica. :icon_winkle:

Joj brgude piši:icon_rofl::icon_rofl: pyzdarije ka ja al se nemoj svadjat...:smile:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Rudar pregledaj sve prvo vijcice koji stezu onaj lim iza remenice i oko biraca i vijak biraca. Ako bilo koji popusti hoce zezati jer neudje dovoljno hod u brzinu. Ako ni to nepomogne jedino koristi drugu brzinu jer ako je naleganje zupcanika malo nema sile koja ce pod opterecenjem takkoreci zadrzati. A sto se tice brzine frezera bice ubrzan sigurno samo dok vremena uhvatim jer posla je preko glave vec.Zalivanje i sisteme postavljam i pravim ko danas ceo dan.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,576
Privremeno riješenje može biti, da uglaviš jednu dašćicu u lim kroz koji ide poluga za biranje brzina (na taj način blokiraš polugu da se ne miče i ne dozvoljava iskakanje). Samo onda na taj način (ako je utvrđivač brzina, jako loš) može stradati vilica jer onda ona drži zupčanik u uzubljenju. Nije baš zdravo za nju ali privremeno riješenje može biti.:icon_e_ugeek:
Ako ni to ne bude pomoglo onda treba rasturiti mjenjač.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,576
Evo slike o ovom što sam pisao u postu iznad.
MRaqT1N.jpg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Privremeno riješenje može biti, da uglaviš jednu dašćicu u lim kroz koji ide poluga za biranje brzina (na taj način blokiraš polugu da se ne miče i ne dozvoljava iskakanje). Samo onda na taj način (ako je utvrđivač brzina, jako loš) može stradati vilica jer onda ona drži zupčanik u uzubljenju. Nije baš zdravo za nju ali privremeno riješenje može biti.:icon_e_ugeek:
Ako ni to ne bude pomoglo onda treba rasturiti mjenjač.
..
mora baš biti drvena dašćica ili može bilo kakva?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,727
Morala bi biti drvena, i to jelova.
Jer ako bi bila hrastova, teško bi se šaltalo. :D:
 

ZELJAC DMP

Član
Tu od
2 Lip 2013
Poruka
119
Pozdrav
Od čega su ti diskovi i koji im je promjer?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Diskovi su od tamjurače i promjera 46cm... Bilo bi bolje da su manji jer ovi zagrabe previše zemlje kada se ukopaju i onda nastaje problem proklizavanja motokultivatora i tada se lako izgubi pravac.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
drugi vikend ide moj u krumpir ili u cios ....več je vrijeme
koji je to kultivator?
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Kako je moguće da je tebi to promaklo...???!!!
Otvori temu Ferrari!
 

Prilozi

  • 20150517_202839.jpg
    20150517_202839.jpg
    48.8 KB · Pregleda: 138

ZELJAC DMP

Član
Tu od
2 Lip 2013
Poruka
119
Diskovi su od tamjurače i promjera 46cm... Bilo bi bolje da su manji jer ovi zagrabe previše zemlje kada se ukopaju i onda nastaje problem proklizavanja motokultivatora i tada se lako izgubi pravac.

Karlo hvala na odgovoru.
Ja mislim stavit od plinske boce za auto (promjer 32 cm) pa sam mislio da će mi biti premalo ali kad ti veliš da su ovi tvoji malo preveliki onda bi to trebalo biti tu negdje
 

Pole

Novi član
Tu od
30 Ožu 2015
Poruka
5
Evo poceo sam i ja da je pravim.
Prenos je od strizne kose ali mora malo da se prepravi a sama kosa.....to je vec poznato. :icon_wink:

Bila bi vec gotova ali nemam vremena da je zavrsim. Kradem po koji minut KAD uhvatim slobodnog vremena.

nbonyt.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh