• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice iz kućne radinosti

pimorje40

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
154
To su dimenzije kangua i clia a njih imas na otoku koliko hoces, odi u Mk i imas gume tamo sigurno
Bio sam u mk ali nema nego da probam u Krk. Auto guma je dosta niža od ove a šta se tereta tiče istina je da neću vozit bez kardana neku težinu ali ipak bi volio da je guma c dosta je loš teren kuda vozim pa je ta guma malo jača.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Samo si kompliciraš život😅😂
Probaj prvo sa tima koje imas na mjestu nakrcat i vozit tuda...ako te ne izdrze mjenjaj ali ja sam skoro 100% da ce i te sluzit
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Dobro ti veli Krumpironja. Vozi s tim gumama i paralelno traži nove. C gume 14 cola su jako rijetke.

Imam dvije C gume 15 cola (od kombija) i kad bih povoljno našel felge 15 cola da pašu vijci, možda bih zamijenil kotače. Ne zbog nosivosti, nego zato jer su nekaj većeg promjera.
Ja sam prije dosta godina kupil malu prikolicu da bu mi služila za mtk. No, situacija se obrnula, kupil sam traktor i malo sam je prepravil (nova šasija s rudom). Gume su bile na njoj 165/70-14. Ja sam našel kod vulkanizera 185-70-14, obične šlauhlos od auta. Kad ih nadrukam na 2,8 bar, bez problema vozim 1,5 tonu. Sanduk je 185x103 x 35 cm. Iako imam veću prikolicu sa sandukom 1,8 kubika i nosivosti 3,5, a za silu može i 4 tone, uglavnom koristim ovu malu.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
To je bolje rješenje od vožnje bez pogona makar traktor bil 4x4. Samo još na nju staviti traktorske gume veće nosivosti. Da je bilo prilike kupiti takvu kad sam delal svoju, makar nemam raketlina, sigurno bi je kupil za tu cijenu i prilagodil prijenos. Za 6x6 čak ne bi trebal niti traktorske gume na njoj. ;)
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Takvu prikolicu bi trebalo registrirat , i delat uslužno, još da je traktor dupljak nema kam to nejde, siguran sam da bi to bila prava kombinacija.

Ovo je zanimljiv traktor, mada nikad čul za njega, a vozi dobru turu.

 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Samo za po ravnici. Traktor na videu je dupljak, ili meni trebaju jače očali. :unsure: Prikolica je skoro na vagi. Da je pogonska, druga priča. (y)
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Nije baš autoprikolica, ali se more vući i autom. Vidi se da je oblik tovarnog prostora namjenski za drva. Kuka je možda s naletnom kočnicom, a za taj položaj osovine, ne treba jaču.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
To je Vinea traktor, gledo sam ih ima dosta zanimljivih kombijacija, kosa napred kosa iza, prikolice plugovi, razni modeli od 30 do 50ks.
@ZJ po meni vise znaci pogon na prikolici nego 4x4 bez pogona, ispravi me ako grijesim...al to je moje misljenje
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Daj neki info napiši o njoj, kak si ju delal, pigal stranice, debljibu pleha koja je.
Nosivost i tak, kakva je šasija?koje su cijevi za kaj bile korištene, ima puno članova kaj im to sve zanimljivo, i kak si ju dugo delal👌😉😊regat ju nemreš? Kaj se puno voziš po glavnoj cesti? 😊A netrebaš reći ko ti je rekel da ju deneš na forum😅😇🤭
Moja bu isto velika, buš videl kakva bu, onda buš ti mene moral nagovarat da ju denem sim🙂😇
 

Najnoviji postovi

Na vrh