• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice iz kućne radinosti

Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Bum skinul, a još nije odlučeno kak bum varil. Ovih dana imam sastanak oko toga, dolazi delegacija Esaba i Böhlera jer im hitil bubu u uho i sad im napravil pomotnju. Ni sami neznaju kaj buju zmenom, vele da sam specifičan nekak. Al da budu nekaj posebno razvili u vezi toga varenja. 🙂Da budem vjerovatno zasovoljan.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Brzo, jednostavno i efikasno. (y)
Ja bih jedino osovine potegnul još malo prema otraga, toliko da razmak između kotača bude ispod panta. No, ti sigurno znaš zakaj ti ovak bolje odgovara.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Ovo je predviđeno isključivo za kačanje za veliku prikolicu u žetvi. Znači prva prikolica je 5tonka jedoosovinka i za nju ide ova.

Vrlo rijetko će se koristiti kao osnovna prikolica pa onda pritisak na rudu nije ni bitan.
Kao osnovna će možda ići u čupanju pasulja ali tu su mali tereti u igri.
Bitnije mi je da je punu mogu podići na onaj vint naprijed.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,272
Savo nije loše za početnika,,,
nego da ti prodam komplet prednju osovinu od TAM.a 110,,
pa napraviš još jednu prikolicu,, i onda imaš voz,,,
traktor na semaforima a kraj negdje dole kod TE,,,,:hahah::hahah:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Prednja osovina je idealna za prednji pogon na nekom traktoru ;)
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ja sam u kontroli da mi se slučajno koja cijev nije zašvasala, al nažalost nisam te sreće, eto kaj ti je to kad nemaš vremena za niš, nadam se da bum uskoro počel švasat.

 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Društvo kupio sam juče, iznenada :D prikolicu za auto! Vjerovali ili ne za samo 100eura! Šasija odlicna, osovina - torzija. Kad se zakaci na kola, ne osjeca se da je ista prikaceno. Dimenzije 1.8 sa 1.15... Dakle, za 100 eura ne vjerujem da je iko do sad kupio, a da je u tom stanju.

E sad, hocu da je malo sredim, ofarbam stavim neke blatobrane i signalizaciju.

Zanima me da li je neko od vas radio instalaciju na prikolicama, i ima li đe objasnjenje đe se koja zica spaja itd?
 
Na vrh