• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice iz kućne radinosti

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Ali za svaki slučaj provjera više puta sa više alata, ko zna kaje to točno, dlaka ili zera igra i nastaju problemi. Sve nekak isto treba obrusit.


Strašno, za kaj ti gubiš vreme i uništavaš specijalni alat..... a da, razumijem te, na bolovanju si pa nisi več dugo ništ strgal 🤭
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,290
Pa vidim da nešto radiš... Ali ne treba ti toliko kompliciati oko debljine brušenja.... Dobro je da staru boju odbrusiš..
Ma ne kompliciram, radim kako znam i mogu. Inače volim čuti mišljena drugih, bili su kod mene inžinjeri strojarstva i brodogradnje. I čak su ostali zatečeni mojim postupkom, i skoro mi ukrali moj sistem rada, tak ni u velkim brodogradilištima ne delaju, sad buju i oni tak počeli, sve detaljno provjeravali prije varenja.Nesme nikakvo odstupanje biti prilikom varenja. Jedno od najvećih brodogradilišta u svijetu, ono u Hamburgu u Njemačkoj me zovu kod njih delat, a meni se nejde, daleko mi za putovat.
O majko mila kaj ga ti moreš zakomplicirat to su čuda.
Zakaj? Zbog čega? Ti bi zel aparat i zašvasal samo?
Ma zajebava.
🙂
Ja se nadam🙄
🙂
Strašno, za kaj ti gubiš vreme i uništavaš specijalni alat..... a da, razumijem te, na bolovanju si pa nisi več dugo ništ strgal 🤭
Ma ne, nek volim sve napravit kak spada, pa nebum prikolicu malo malo krpal ili dodelaval. Svaki milimetar cijevi idem provjerit debljinu stijenke jer je teško ravnomjerno to pobrusit od oka.
Varovi isto budu od struke neke, još neznam koje, materijal mora prvo proći termičku kontrolu. Di je kaj oslabljeno tu se mora pojačati. Mislim ima dost poslao oko toga, al ipak sebi delam tak da mora biti donkle složeno. Elektode prije varenja posebno moraju biti grijane u specijalnim komorama, ima ih više debljina, od 2,50 do 3,20.
Znam neko bi zel kaj ima pri ruki i potegnul var, al ja bum ovak kak znam. Nije da znam al nije ni da neznam. Al ipak bum napravil.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,567
Nebi bome daleko stigel dok ti se v pol sezone nekaj 'oteli'. Malo drotkefa, elektroda i amen. Zaliješ flašom vode, ali ni ne treba pošto znoj kapa pa se ohladi samo, sastaviš, sjedaš u stroj i drapaj dalje.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,290
A dečki svako dela kak zna, tak i ja, možda sam malo zakompliciral neke stvari,ali možda, ovo je tek početak. Kaj nije bolje napravit odma kak spada nek kasnije mislit a bu dobro ili nebu? Bar ja tak mislim. Posla ima puno oko prikolice, i želja mi ju završit ovu godinu, sad ak bum stignul neznam. Ipak to bu limited edition izrada, možda neko misli da bu prejaka za raketu, al opet kad pogledam bolje jaču napravit da morem u miru spat. 10 tona bu sigurno vozila. To bu meni dost.
 

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
793
Dobronamjerni savjet.... Ako bus tak sa mikrometrom mjeril sve debljine stjene od cijevi, onda bu tesko da izradis ovu godinu. Onda se te ceka provjerba kvalitete zavara... Tamu bu jos veselo.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,290
Znam prijatelj, ali drugačije ja neznam, volim da bude sigurno kad bum vozio drva snjom. Da mogu mirno spavati, a ne razmišljat jel mi je di šiljaka ostala ili nije, dal je di kakva rupa, nevolim tak, ovak kak znam tak bum delal. Malo oduzima vremena al kak velim za sebe ju delam, još mi nije elaborat nije gotov, zato ne žurim sa poslom oko nje. Nažalost sve znam kaj pričaš, moral budem i na rengen sa varovima, nema mi druge kad već tak delam na svoj način. Mislim sad budem imal i problema sa tim jer opće neznam ko ima takav rengen za to, sam sebi sam zakompliciral. Ali nema prepreke ni odustanjnja sad. Posel mora biti kak Bog zapoveda.
 

Najnoviji postovi

Na vrh