• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice iz kućne radinosti

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,519
Na slici se vidi šasija. Cijevi šasije su 200x80x6. Na sanduku je šasija 140x80x5. Osovina je kupljena nova 80x80 nosivosti 8 tona, cilindar novi, gume 445/50 R19,5 kamionske. Dimenzije sanduka 4x2x1,2. Nosivost je kolko namećeš. 😛 Do sad je najviše bilo 8,5 tona kamena i nije bilo problema. Lim na podu je 4 mm a stranice su od 2,5 mm ak se ne varam (možda 2 mm). Prazna prikolica ima cca 2 tone.
Prikolica nije atestirana ali ja inaće radim ljudima dokumentaciju za atestiranje prikolica tak da bi mogel i sebi napraviti. Trenutno mi se neda s tim zaje...
F9CE66AB-83B3-4F14-AD40-E59CF77A06A6.jpeg
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
ja inaće radim ljudima dokumentaciju za atestiranje prikolica tak da bi mogel i sebi napraviti. Trenutno mi se neda s tim zaje...
Neću ni misliti kolko buš sad imal upita u inbox kak regat prikolicu🤭
Uglavo sve pohvale za prikolicu, mislim da je jedna od boljih na forumu, ak ne i najbolja koja je doma sklepana👌🙂👍
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Upravo sam to htio pitat, od svih navedenih info najvise me zanima koliko je to sve skupa kostalo, bez uracunatog vremena za izgradnju i cija kopija je
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Meni se ta prikolica ne čini kao kopija neke. Prije bi rekel da su odabrani bolji detalji s više prikolica i onda dizajnirana i proračunana na neku nosivost koja vjerojatno nikad ne bu isprobana. (y) :ppozdrav:
Izgleda (ak si nisam krivo protumačil sliku) da je i prva stranica demontažna te može biti platon.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,519
Komponenete su koštale između 25 i 30 000... Neznam točno... Da, prikolica nije kopija nijedne posebo. Gledal sam par prikolica i uzeli smo neke stvari kod “projektiranja” ali ni jednu nismo kopirali u detalj. Npr. gledal sam Farmtech (Tehnostroj) EDK 800 koja je super prikolica ali ima mana pa sam i na to obratil pozornost... Neću reći da je moja bolja od Tehnostroja ali mislim da ima bolji raspored masa...
Sve stranice su demontažne a zadnji stupovi idu na pola.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Ma sve je super, nema greške, al daj ju registrirat, gle moreš od sela do sela, ideš i nemaš brige, 😊napisal bi samo jednu manu al neću, a to bi bila>samo ti fali pravi traktor za to voziti, a to je raketa🚜🚀🚀al neću niš reći bil bum tiho 😇😅buš videl kad ja svoju upogonim sa 18tona kak to pjeva🤝👍👌
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,532
Kupljenec, dok mu prikapčiš 18 tona, samo nam slikaj na forum i pričekaj sat dva da prikupimo oklade, gdje bu raketa propišala, probila, izbila, puknula, prosvirala, koju osovinu pretokarila...🙄
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,519
Ma sve je super, nema greške, al daj ju registrirat, gle moreš od sela do sela, ideš i nemaš brige, 😊napisal bi samo jednu manu al neću, a to bi bila>samo ti fali pravi traktor za to voziti, a to je raketa🚜🚀🚀al neću niš reći bil bum tiho 😇😅buš videl kad ja svoju upogonim sa 18tona kak to pjeva🤝👍👌
To je prikolica da se raketa vozi na njoj a ne da ju vozi 😉
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Ja se možda ovaj tjedan primim posla oko svoje prikolice ak bu vremena 👌🙂e sad kaj me muči neznam sčim bi švasal, co2 ili elektro? Tj ak bi ekektro dal sa 2.5 ili 3.25 elektrodom? Cijevi su 5mm debljine.
 

Najnoviji postovi

Na vrh