• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice iz kućne radinosti

Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Da nas nema trebalo bi nas izmisliti, bravo tak se to dela😂to su čari foruma.
Baš se super zabavljamo, evo nema svađe nema niš, dečki samo je jedan život i budimo veseli kolko možemo. Vidite i sami da je sve supač. Sve vas ljepo pozdravljam na ovaj kišni dan 😅Samo nedaj Bog da neko iz neke tvornice čita ovu temu, bojim se da bi dobil novu prikolicu a ja ju nečem, nek si bum ju sam napravil kak mogu i kak znam.

Ožežiii 😂 taman taman taman je 🥳😇

 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
A jebateled je li to moguće😂
Tak ja to vidim i sudim po pitanjima koja je meni postavljal i po nekim radovima u kojima sam i ja učestvoval.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,511
I opet idemo k tome da za svako rješenje tražimo problem, a topla voda izmišljena, samo se okrene ručica na onu stranu gdje je crvena oznaka čak više ne treba ni vatru ložiti. Eh ali da se je primiti posla e to je već drugi par obuće, nije to samo tako, jer tko želi taj nađe način, a tko ne želi taj nađe razlog.
Ja sam svoju “home-made” prikolicu pokazao na forumu. Nek i ovi pametniji od mene poslikaju svoju pa da vidimo kako se to radi 😉
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Mi smo ultrazvučno ispitivali konstrukciju pješačkog mosta dužine 30 m pa valjda je onda dovoljno precizna metoda... Činjenica 😉
Rontgensko snimanje je bolje, kvalitetnije, opasnije jer zraći i skuplje je. Je li tako kolega. Mi smi svaku našu cijev ispitivali Rontgenom. Neke odljevke smo ispitivali ultrazvukom koji m otprilike možeš odrediti veličinu greške, otprilike poziciju greške i uopće ne možeš odrediti sastav greške. U odnosu na Uzv. Rontgen je u svemu ovome daleko preciznija metoda. I da, ja bi te zavare na mostu ispita o Rontgenom. Jer to je most po kojem voze ljudi strojevi tereti, dinamička opterećenja itd. Sve to što si napisal ide dok ide, pa kad tak gledaš moreš napraviti i drvenu peć, jbg ne znam šta da ti više rečem. Idem na pivu😂. Muha najdraži su mi ovi svetiji od pape., 😀 ne znaju znanje, a ko svete krave, ne smeš im ništa. 😂
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Tak je Tommy, mi stariji forumaši pamtimo ko je kakvo djelo svojih ruku predstavil na forumu.
Bilo ono manje ili više uspješno i estetsko. Bitno da je izvodač, korisnik zadovoljan.

Ajd da vidimo a ne samo trla baba lan da joj prođe dan a kad treba zapeti ruke smetaju za posel...
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ja ocekujem da tvoja bude najbolja obzirom kolko dobrih a besplatnih savjeta si ovde dobil... 😉
Obečavam da nebum razočaral, 🤗😊idem se prijeti posla, jer ak bum samo gruntal kak i kaj cevi buju mi strunele 😂
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Ako sam dobro shvatil ZJ ju je crtal, garantiram da bu raketa pre slaba da ju vuče, ali bu na sebi težinski mogka nositi 4 rakete u dijelovima.
Tak da nema bolje, samo ju treba dobro zašvajsati.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Je sve je po pravilu struke nacrtano, mada bude jako jako prejaka za raketu, ali kaj sad. Osovina je kod od @Tommy - a 😊još ju moram dodelat malo, i to bu kak mora biti. Mislim da bu pojam na cesti🍺
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,213
Slike moje prikolice iz kućne radinosti je isto negdje na forumu, i uopće me ne brine što će tko reći.
Služi svrsi, da je mogla biti bolja, vjerojatno je, ali po onoj uloženo dobiveno, ja zadovoljan.
I samo da naglasim, ne smatram se dovoljno kompetentnim za ući u diskusiju o tehnici samog zavaravanja i slično, tako da taj dio ne komentiram.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
A tko to ZJ
Da, neke stvari sam mu ja napravil i mnogo tajni svog zanata odal, a u vezi jednog projekta smo i dogovor imali ko je kao kaj delal.
A mnoge stvari mu i nisam htel reči da mu se hard ne popuni s previše informacija 🤭
Šalim se malo, ali nas kolega ZJ stvarno puno toga zna objasniti ali je kak i Kupljenec, nema vremena
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,511
Rontgensko snimanje je bolje, kvalitetnije, opasnije jer zraći i skuplje je. Je li tako kolega. Mi smi svaku našu cijev ispitivali Rontgenom. Neke odljevke smo ispitivali ultrazvukom koji m otprilike možeš odrediti veličinu greške, otprilike poziciju greške i uopće ne možeš odrediti sastav greške. U odnosu na Uzv. Rontgen je u svemu ovome daleko preciznija metoda. I da, ja bi te zavare na mostu ispita o Rontgenom. Jer to je most po kojem voze ljudi strojevi tereti, dinamička opterećenja itd. Sve to što si napisal ide dok ide, pa kad tak gledaš moreš napraviti i drvenu peć, jbg ne znam šta da ti više rečem. Idem na pivu😂. Muha najdraži su mi ovi svetiji od pape., 😀 ne znaju znanje, a ko svete krave, ne smeš im ništa. 😂
Ako je ultrazvučno bilo dovoljno dobro Austrijancima za most onda je i meni... 🙂
Nisam ja veći papa od njih a znanje me sasvim solidno služi... I nisam nikakva sveta krava. Prije bi se za vas to moglo reći 😉
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Ako sam dobro shvatil ZJ ju je crtal, garantiram da bu raketa pre slaba da ju vuče, ali bu na sebi težinski mogka nositi 4 rakete u dijelovima.
Tak da nema bolje, samo ju treba dobro zašvajsati.
Je li to ZJ delal nacrt-projekt po današnje?Ko bude izvođač? Evo Tommy bude nadzor...., 😂
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
A ja sam ti svigde i nigde😉
Ja sam majstor za svoje potebe i preveć znam, jer za niš nemam cajta od silnoga posla.
Teško je ljudima objasnit da mi kaj znamo, tj kaj oči vidiju ruke delaju jako malo slobodnog vremena imamo.
A kaj se kuhanja tiče to se buš moral dojti uvjeriti 😉nebuš gladan ostal sigurno.
 

Najnoviji postovi

Na vrh