• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice iz kućne radinosti

Milannn

Član
Tu od
24 Ožu 2021
Poruka
47
Inace onu sasiju sa njuskala ne kupujem, samo sam je stavio kao primer.
Ove su mi u planu:
Ovo je ta od 27cm debljine ali je 4m duzine
Ovaj ima sasiju 6m duzine i 20cm debljine, cena je 200e.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
A od kud si kad planiraš registrirat prikolicu? Kod nas u Hr nejde to lako baš.
Misliš pravit prikolicu nekoliko godina?
@brgud ta blažuljka je zakon, ali je skupa do bola nažalost.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,769
Koliko znam, svi kiperi imaju još jednu gornju šasiju na ovoj. Najbolje bi bilo kupiti kompletan kamion kiper, jer ti je onda sve riješeno.
Ako misliš delati sa federima, šasija je manje opterećena jer se sila s osovine prenosi u dvije točke. Šasija je manje opterećena na savijanje ako je prikolica tandem izvedbe.
 

Milannn

Član
Tu od
24 Ožu 2021
Poruka
47
Ja sam iz bih, i kod nas je atest 300e. A to da cu je praviti par godina sam se pogresno izrazio, mislio sam reci da ce nekom djelovati puno zezanja da sada napravim kompletnu sanducarku pa da je za 5 god rastavljam i prepravljam u tandemku kiperku. Pravili bi je moj deda i ja, a deda je inace vrhunski bravar. Znam da je za kiperku potrebna dupla sasija, kada je budem prepravljao na tandem narucicu pravljenu kadu ( koja nije vise od par hiljada evra a dosta olaksava posao) a bice kapaciteta koliko je sasija bude mogla izdrzati. Razmisljao sam i o toj opciji da kupim sasiju sa sandukom sa nekog kamiona, ali to povecava cenu svega. Ova prikolica ne bi trebala ispasti skuplja od 500-700e bez atesta, i zato je pravim jer nisu neki preveliki novci. Druga prikolica mi nije toliko potrebna jer radim svega 10ha , ali mi se zna desit da mi zafali jos jedna prikolica pa to ti je. Ali sve je to lepo osmisljeno, videcemo kako ce zavrsiti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,769
Olakšati si možeš ako radiš kiper samo natrag.
U tom slučaju ne trebaš duplu šasiju, ali trebaš dugi cilindar ili škare na prednjem kraju.

Raditi najprije jedno, pa prepravljati kasnije je bedasto (i dupli trošak). Obično se od takve stvari najčešće odustane ;)
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
E ona šasija koju sam komentirao, ne bi bila od Zastave (barem ne od modela) kojeg sam naveo, ova je kraća.
# Kupljenec ha blažujka je kom cca 50 eura, koliko se sjećam . :rolleyes:
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,683
Zadnje kaj sam uzimal blažuljku pred godinu dana, 125x250cm, 2cm debljine =100€ komad..... Sad me strah i pitati kolko košta
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Upss, kako je cijena skočila (ali ne odjednom), zadnje koje sam kupovao (navedenih) dimenzija je bila cijena (kako sam naveo). Ali kad malo razmislim (kad je to bilo). Samo pred nekih petnaestak godina! 🧐
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Bogme je. Jučer sam dvije cjevcice 15x15 po dva metra platil 80 kuna.
Tam kam sam ih ugradil se ni ne vide, sluze ko nosač. I još par onih flahova kaj sam imal doma.... taj nosačić je skuplji od proizvoda koji drži.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,683
Kaj se tiče drvne građe, ja nisam nigdje primjetil da nema robe, ili da je smanjena količina zaliha. To s drvnom građom mi smrdi na špekulacije u vezi s obnovom u Zg i na Baniji
 
  • Like
Reactions: ZJ

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,213
Ma nije samo obnova RH u pitanju, bit ce spekulacije na visim instancama....
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Danas mi veli prijatelj kak je digel cijenu jajcima, reko zbog čega si dignul cijene? Veli pa sve je poskupilo, željezo i drva, pa dignul i ja jajca.
 

Najnoviji postovi

Na vrh