• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice iz kućne radinosti

Milannn

Član
Tu od
24 Ožu 2021
Poruka
47
Nije bas ta sasija ali tako nesto. Od tih sasija najvise prave karete( prikolice za drva), ali se lako napravi sanduk pa se moze koristiti za zitarice. Ima par likova ovde koji od takvih sasija prave tandem prikolice od 10t. Prvo hocu da nabavim sasiju, a kasnije cu videti za osovinu i gume. Planirao sam na njoj napraviti pneumatske kocnice jer ce za nju biti zakacenaa dvoosovinka od 8t. Mislio sam tovariti najmanje 5t zitarica, ako nadjem deblju sasiju mozda i vise. Uglavnom ne bih isao ispod 20cm debljine. Mene trenutno samo zanima koliko sasija od 20cm moze da izdrzi tereta, mozda uzmem i deblju ali otom potom. Gume i osovinu cu prilagodjavati kada uzmem sasiju i kada budem znao koliko ce teziti cijela stvar sa zitaricama.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,245
Sandučarka, kiperica?
Jedna osovina, tandem?
Federi, bez federa?
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Znaš kaj, sve je to isto za nas kaj se bavimo profi poljoprivredom🙂
Sad baš režem špek i jedem sa sirom, vani pada kiša ko luda, i vidim ide ekipa sa raketom, muzika u kabini i baš ih briga.
Al da nemaju kabine nebi se vozili sad🙂
Moja bu teška minimalno 600 kg.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,724
Ova šasija je najvjerojatnije od Zastave 650 AD. Taj kamion je mogao biti max registriran do 8T ukupne nosivosti. Imao takav kamion pa znam detaljno, njegova težina je bila 3330 kg, ali sa određenom nadogradnjom. Došao je sa Al špondinama (one koje su sad a prikolici), a nadograđen je bio sa arnjevima + cerada, pod je bio brodski i na njega nadodana blažujka 18 mm (i to mu diglo) težinu. Nosivost mu bila 5T, unutarnjih dim. sanduka 5,2 m x 2,15 m.
 

Milannn

Član
Tu od
24 Ožu 2021
Poruka
47
Sandučarka, kiperica?
Jedna osovina, tandem?
Federi, bez federa?
Pa za sad mislim praviti sanducarku sa jednom osovinom, pod federe vjerovatno mislis na gibnjeve i njih nisam imao u planu. Uglavnom je za sad ne bi pravio za vece terete od 5t. Kasnije kada bude bilo vremena i finansija a i kako povrsina bude rasla planirao sam tu sanducarku prepraviti u tandemku kiperku (kak sam cuo to nije tak tesko). Sad sam se setil da ovde ima par pravljenih tandemki od 10t, pa cu kroz koji dan videti koja je debljina kod njih. Ako nije veca od 25cm kupicu takvu, mozda ovom nekom zvuci kao da je ovo puno zezanja ali ja to razvucem na nekoliko godina. Nasao sam sasiju 20cm od 6m duzine za 200e, i sasiju 27cm debljine ali samo 4m duzine isto za 200e. Uglavnom cela prikolica ne bi trebala ispasti tako skupo, najskuplji je atest da se moze registrovati prikolica koji kosta 300e.
 
Na vrh