• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice iz kućne radinosti

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,229
Možeš crijevo, ali je čel. cijev jeftinija.
Ne curi ulje na kugli?

Instalaciju napravi sam, koristeći kabele (glavni 7x1,5mm2 ili 5x1,5) i dovedi ga u kutiju, a od kutije do lampi 4x0,75 ili 4x1mm2, a do prednjih gabaritn ih 2x0,75mm2.
I svakako napravi utičnicu za drugu prikolicu ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,561
A u kojoj je fazi ona koja se već par let dela? Nema kolege više na forumu,pa nemamo nikakve informacije. Možda završava projekt selska kola 🤔
OVA pjesma govori više od riječi......
A nije jedini forumaš kojeg se pjesma dira..
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,478
Na već par IMT-ovki sam videl ovakve glavčine. Jel to predviđeno za duple kotače ili zakaj su takve?
Te feluge su imale ravno srce koje je postavljeno u sredisnjici utora za naplatak ( gumu). Da bi podržala dobru nosivost, izvedba nabe- rukavca je takva da se ležaji rasporede sa obe strane tog srca feluge, i još dodana matica i zaštitna kapa i to skoro strši. Takođe ugrađivanje ležaja, je takvo da su skoro isti ili vrlo male razlike u dimenzija.
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
332
Pozdrav, možda je pitanje već postavljeno,ali kako najbezbolnije napraviti tehnički na kiperici bez papira? Nabavio sam i generalno obnovio. Ima natpisnu pločicu I broj na šasiju.
 

Luka93

Član
Tu od
14 Lip 2020
Poruka
94
Možeš crijevo, ali je čel. cijev jeftinija.
Ne curi ulje na kugli?

Instalaciju napravi sam, koristeći kabele (glavni 7x1,5mm2 ili 5x1,5) i dovedi ga u kutiju, a od kutije do lampi 4x0,75 ili 4x1mm2, a do prednjih gabaritn ih 2x0,75mm2.
I svakako napravi utičnicu za drugu prikolicu ;)
Nadam se da ne curi nigdi...nije kipala zadnjih desetak godina zbog puknute cijevi ove, tako da ne znam uopće stanje hidraulike i oće li radit uopće.
Hvala na savjetu oko instalacije

Da li ima ona broj šasije i na rudu utisnut ili samo na pločici?
Morat ću pogledat detaljno, zasad sam samo ovaj vidija
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,063
Instalaciju za štopove da radim sam ili ima kupit kvalitetno?
Ako se kužiš u struju sam, ali imaš i gotove sklopove za kupit, ja sam kupio kad sam radio pogonsku i funkcionira već 4 godine bez greške, nemam zamjerke a nije ni skupo, samo postaviš i gas
 

Najnoviji postovi

Na vrh