• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice iz kućne radinosti

S

Sesva

Guest
Re: prikolice iz kucne radinosti

Evo slike od izrade i zavrsena u testnoj voznji hehe , ujutro ce bit slike nje doma na dvoristu i pocincane !

SP_A2317.jpg


SP_A2319.jpg


SP_A2320.jpg


SP_A2321.jpg


SP_A2322.jpg


SP_A2329.jpg


SP_A2330.jpg


SP_A2331.jpg


SP_A2332.jpg


SP_A2333.jpg


SP_A2334.jpg


SP_A2335.jpg
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: prikolice iz kucne radinosti

nemaš kaj popravljaš se u vezi slika :mrgreen: :mrgreen:
šalimo se malo...

stvarno je prikolica dobra ,,dapače predobra daj još sliku da se vidi kak izgleda tuto kompleto :p ;)
 
S

Sesva

Guest
Re: prikolice iz kucne radinosti

sutra ujutro za sve obozavaoce hehehee naravno

prikolica je gotova i pocinčana , samo rucice nisu na njoj , poslikat cu je ujutro pa cu stavit jedno 3-4 slike !
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: prikolice iz kucne radinosti

bude nekaj s toga ha sesva. samo pitanje dal če ona lijeva guma izdržet teret. a ko ćeju izdržet gume nećeju felge za onoliki teret kolki ja i tvoj stari znamo trpati jel tak
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: prikolice iz kucne radinosti

Po slikama mi se vidi da je vučno oko kruto, oku reći da sene može okretati u krug. Dali sam u pravu, a ko sam mislim da to nije dobro jedino ako imate okretnu kuku na traktoru.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: prikolice iz kucne radinosti

zbalija4 kaže:
Po slikama mi se vidi da je vučno oko kruto, oku reći da sene može okretati u krug. Dali sam u pravu, a ko sam mislim da to nije dobro jedino ako imate okretnu kuku na traktoru.
dobro je ako se na traktoru okreče..jer ako se oreče oba dvoje onda si najeb nekaj polomiš kod skretanja..
 
S

Sesva

Guest
Re: prikolice iz kucne radinosti

Da na prikolici je kruto ali na traktoru se okrece , tak i je najbolje !

Evo jos par slikica pocincane !

a ono kaj KIKIC MF kaze istina je , kad mi natovarikmo prikolice heheh bolje je da je sve jako jer ce se cijele raspast !

Evo slikica :

DSC00673.jpg


DSC00674.jpg


DSC00675.jpg


DSC00676.jpg
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: prikolice iz kucne radinosti

jojo sesva jedva čekam kad čemo da ju testiramo kolko može stati al mislim da ču ja svejedno uzet lanc da nabi bilo op nemremo ju maknut s mjesta :lol: :lol: :lol: ako namečemo ko i uvjek jel ja i tvoj stari nemamo mjere :lol: :twisted: :lol: :lol:
 
S

Sesva

Guest
Re: prikolice iz kucne radinosti

heheh da na nju namecemo sva drva i da ostane mjesta jos za jednu bukvu mislim da bi stari srusil i to i nagural unutra hehehe

onda je bilo dosta blato pa je to malo zezalo , lako si ti izasel na asfalt kad si isel prvi , ali kad si donesel blato na asfalt onda vise nije gore dobro kopcal pa smo jedva izasli hehehe

kaj se guma tice ja mislim da nisu felge dosta jake a ako felge pucaju gume pod max teretom koji gore stane , ja mislim da bi trebale na nju one balonke kakve ti imas na balirki
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: prikolice iz kucne radinosti

E jeb ga, meni se ta prikolica uopće nesviđa, doduše neznam za kakav je teren pravita ali za brdoviti nije sigurno!!!

Nema dobar raspored težine, a čudi me kako ljudi prave takva ruda, samo zavare za šasiju bez da ono ide pod prikolicu.
Trebao si se bolje raspitat i vidit kakvi sve prikolica ima, poslužit će i ova ali moglo je za iste pare (samo konstrukcija drukčija) i puno bolje. Fali i onaj štitnik ispred točkova, a to je jako dobra stvar, nema zapinjanja točkom za drvo.

Ajd poslikaj osovinu odozgo, i dio između glavčine i šasije... Jel osovina na pločama ili je varena za šasiju?

Moj stari ih je napravio preko 50(šumskih), i nijedna nije polomita, ni osovina, ni flege, ni rudo, ni šasija. Danas se tim više nebavi jer nema vremena ni neke zarade.
 
S

Sesva

Guest
Re: prikolice iz kucne radinosti

Budes vidjel snimat cu kad cemo ic u sumu , a osovina je spojena s ostatkom prikolice cackalicama za raznjice jbt i drzi dobro ...

hehe

Osovina je na pločama zašerafljena , tj šasija i osovina su spojene šerafima , i jedna covjek vec ima takvu slicnu , zivi blizu mene , isli smo s njegvom u sumu i prokolica je perfektna i na nju stvarno brdo drva stane , a ova nasa je jos veca od nje !

kad cemo ic u sumu snimat cu tovarenje i prijevoz da vidis kaj ti ne odgovara !

Osovina je od cisterne creina 1500 litara
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
Re: prikolice iz kucne radinosti

marko hurlimann xa86 kaže:
zbalija4 kaže:
Po slikama mi se vidi da je vučno oko kruto, oku reći da sene može okretati u krug. Dali sam u pravu, a ko sam mislim da to nije dobro jedino ako imate okretnu kuku na traktoru.
dobro je ako se na traktoru okreče..jer ako se oreče oba dvoje onda si najeb nekaj polomiš kod skretanja..

Zar nije kod nagiba??? Il ja nisam u toku događaja :D
 
S

Sesva

Guest
Re: prikolice iz kucne radinosti

ovak , aj odi u svoju stalu stagalj kaj vec pa si odi pogle gnojnu prikolicu i pitaj one koji su konstruirali zas nije dobro rasporeden teret prikolice ..... osovina je nazad na gnojnokj znas zasto ? da bi kotaci pogonski na traktoru dobro primali , a sad gle ti ovak , da je osovina na mojoj prikolici vise napred , kad bi iso s punom u brijeg garant ju nebi izvuko obicni maanji traktor bez prvog pogona jer nebi bilo tereta na kotacima iza na traktoru , nama se desilo upravo to da kad smo s malim zekanom vozili prikolicu takvu slicnu s osovnim vise naprijed u brijeg zeko se iza osovio , izaaaa , heheh jer kad ti vuces u brijeg prikolicu teret dize , tj rudo je diglo zekana iza , kaj se tice moje prikolice konstrukcija je vjeruj mi dosta jaka , jer je od 1 cm debelog mesa ta sva konstrukcija , osovina je di treba bit ... oko 1,5 metar je ono iza i napred pred osovniom je 2,5 metra jos tovarni prostor to je 4 metra tovarni prosot i oko 1 metar rudo valjda i racunaj si !!!

Ti si nesto tu krivo zamislio !
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: prikolice iz kucne radinosti

Sesva kaže:
Budes vidjel snimat cu kad cemo ic u sumu , a osovina je spojena s ostatkom prikolice cackalicama za raznjice jbt i drzi dobro ...

No comment, prebalav si da bi se s tobom prepiro.
Inače ok, velika je, ali osovina.... Jel to nije slabo?

Budeš vidio i sam. Rudo će izdržat jer nije puno opteretito, ali džaba svega kad jednom ode guma, pa drugi put osovina, pa treći puta felga.

sve 5!

edit:
Nisam reko da osovina treba ići naprijed. Reko sam da nevalja raspored tereta, a pod tim sam mislio da traktor treba još više opteretit, znači pomać još malo nazad osoviu. Tebi sada prikolica nosi 3metra a traktor samo 1m dužni i to s polugom od dužine ruda što je malo opterećenje.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: prikolice iz kucne radinosti

Marko355 kaže:
marko hurlimann xa86 kaže:
zbalija4 kaže:
Po slikama mi se vidi da je vučno oko kruto, oku reći da sene može okretati u krug. Dali sam u pravu, a ko sam mislim da to nije dobro jedino ako imate okretnu kuku na traktoru.
dobro je ako se na traktoru okreče..jer ako se oreče oba dvoje onda si najeb nekaj polomiš kod skretanja..

Zar nije kod nagiba??? Il ja nisam u toku događaja :D

Daj čitaj, ima na traktoru okretaljku, i da je i na prikolici polomio bi kod skretanja

bdw, pocinčana prikolica a rupe iza na šasiji otvorene

Sve u svemu nek te dugo i dobro služi
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
Re: prikolice iz kucne radinosti

petar, skužio sam... :oops: :oops: sorry, tek kad sam 3 puta pročito, i zamislio šta bi bilo odna sam skužio... :oops: :oops: :oops:
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: prikolice iz kucne radinosti

ma dajte dečki nemojte previše fantazirati osovina je dosta jaka jel je našerafljena sastrane ko i na cisterni i još je pojačana u sredini i to vareno na šasiju tako da nema vijanja u sredini i prikolica je super smoje smo trebali još malo osovinu konstruirati nazad i sve če biti pet. sesva moraš to snimati kad ćemo iti u šumu da vide kako se tovari i kakva je šuma i kako se to izlazi van.

a sesva ja sam išel prvi jel sam bil s malim mf i normalno da sam sve zroval al vi ste bili s duplakima i morali ziti bez brige van. a kak je moj tata zišel s velikim bez brige van a imal je natovareno kolko i tvoj stari.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: prikolice iz kucne radinosti

pričekajmo kako če se pokazati u radu :!: :!:
a i sesva kaže da nije rađena napamet nego je prekopirana,tak da nebre bit loša.samo bolje ;)
 
S

Sesva

Guest
Re: prikolice iz kucne radinosti

kikic MF kaže:
ma dajte dečki nemojte previše fantazirati osovina je dosta jaka jel je našerafljena sastrane ko i na cisterni i još je pojačana u sredini i to vareno na šasiju tako da nema vijanja u sredini i prikolica je super smoje smo trebali još malo osovinu konstruirati nazad i sve če biti pet. sesva moraš to snimati kad ćemo iti u šumu da vide kako se tovari i kakva je šuma i kako se to izlazi van.

a sesva ja sam išel prvi jel sam bil s malim mf i normalno da sam sve zroval al vi ste bili s duplakima i morali ziti bez brige van. a kak je moj tata zišel s velikim bez brige van a imal je natovareno kolko i tvoj stari.


A Jocman s malim 533 XD , i 6-7 metri drva na prikolici nije se mogel pokrenut s mjesta hahahahaahah, kolko me pamcenje sluzi ti si se vracal nazad s traktorom po njega hehehe !!

Da je isel on s 698T nebi bilo problema ovak nije mogel 1 cm napred krenut hahaha !
 
S

Sesva

Guest
Re: prikolice iz kucne radinosti

petar kaže:
Sesva kaže:
Budes vidjel snimat cu kad cemo ic u sumu , a osovina je spojena s ostatkom prikolice cackalicama za raznjice jbt i drzi dobro ...

No comment, prebalav si da bi se s tobom prepiro.
Inače ok, velika je, ali osovina.... Jel to nije slabo?

Budeš vidio i sam. Rudo će izdržat jer nije puno opteretito, ali džaba svega kad jednom ode guma, pa drugi put osovina, pa treći puta felga.

sve 5!

edit:
Nisam reko da rudo treba ići naprijed. Reko sam da nevalja raspored tereta, a pod tim sam mislio da traktor treba još više opteretit, znači pomać još malo nazad osoviu. Tebi sada prikolica nosi 3metra a traktor samo 1m dužni i to s polugom od dužine ruda što je malo opterećenje.

Jebote jesi ti corav ?????? ili glup koji ti je ... ? Npisao sam za osovinu jer sma mislio da ti mislis da osovna treba napred, ne netreba ni napred ni nazad , prikolica ima od osovine nazad 1,5m a od osovine napred 2,5 m to je tovarni prostor plus 1 m reduo otprilike , sto znaci na trektoru je dosta tereta , kaj fantaziras jbt !
 

Najnoviji postovi

Na vrh